iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2118
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Očkování bez registrace v Olomouci

  1:13 do playlistu

  Očkování bez registrace v Olomouci
  V Olomouci ode dneška očkují proti covidu-19 i bez předchozí registrace, a to v nákupní galerii v centru města. Kapacita je až 500 lidí denně, přijít může každý, komu je více než šestnáct let a otevřeno je denně od desíti do 19. hodin. Po jesenické poliklinice jde o druhé místo v kraji, kde není nutná registrace.

 • Očkování bez registrace v Olomouci

  3:49 do playlistu

  Očkování bez registrace v Olomouci
  Živě Jarmila Kohoutová, koordinátorka očkování v OL kraji.

 • Očkovat začne i Karviná

  6:54 do playlistu

  Očkovat začne i Karviná
  Očkovat bez registrace budou o víkendu také v nemocnici Karviná-Ráj. Tamní místo bude otevřené v sobotu i v neděli od osmi rána do sedmi večer. Podrobnosti připojí Pavla Daňková a přidá i zkušenosti z Ostravy, kde místo bez rezervace funguje už týden.

 • Volby se blíží

  8:44 do playlistu

  Volby se blíží
  V Olomouckém kraji podaly své kandidátní listiny zatím čtyři politická uskupení, která se hodlají v říjnu ucházet o hlasy ve sněmovních volbách. V MS kraji to byly k pondělnímu odpoledni tři politické subjekty. Na přípravu kandidátek mají strany, hnutí a koalice čas ještě týden. Volby se konají druhý říjnový pátek a sobotu.

 • Více úrazů na elektoběžkách

  9:09 do playlistu

  Více úrazů na elektoběžkách
  V Ostravě výrazně přibylo úrazů, které si lidé způsobili na elektrických koloběžkách nebo na elektrokolech. Podle lékařů Městské nemocnice jde především o dospělé pacienty a zranění bývají i velmi závažná. Sdílené elektrické koloběžky jsou letos v Ostravě poprvé k zapůjčení. Dá se na nich jet rychlostí až 25 kilometrů za hodinu. Kvůli vysoké rychlosti se způsobená poranění blíží dopravním úrazům.

 • Krokodýl stále uniká

  9:43 do playlistu

  Krokodýl stále uniká
  Už druhým dnem pátrají policisté po krokodýlovi čelnatém v Ostravě-Hrabůvce. Pětiletý zhruba metr dlouhý plaz utekl chovateli v sobotu. Na policii to ale majitel ohlásil teprve včera. Navíc o chovu zvířete neinformoval zdejší veterinární správu, jak mu nařizuje zákon. Za to mu hrozí pokuta až milion korun.

 • Postižení sportovci trénují

  11:40 do playlistu

  Postižení sportovci trénují
  Před jedenácti lety nehoda na motorce a po ní invalidní vozík. Maxim Pachomov z Petřkovic měl tehdy těsně před maturitou a rád sportoval. Ke sportu se vrátil - díky stolnímu tenisu. Jeho snem je probojovat se mezi českou elitu na mistrovství republiky.

 • Dražší elektřina pro firmy

  14:30 do playlistu

  Dražší elektřina pro firmy
  Ceny elektřiny prudce rostou - firmy ji na burzách nakupují až o 40% dráž než loni. Podniky v Moravskoslezském kraji, které jsou na elektřině provozně závislé, už teď počítají s tím, že budou muset zdražit vyráběné zboží. Elektřina zdraží také pro domácnosti.

 • Analýza odpadu v Rožnově

  17:36 do playlistu

  Analýza odpadu v Rožnově
  Co všechno končí ve směsném komunálním odpadu. To podrobně zjišťují v Rožnově pod Radhoštěm. Výsledky mají pomoci, aby se ve městě vytřídilo více odpadu a nestoupaly náklady na jeho likvidaci. Půltunový, ručně rozebíraný vzorek v sobě ukrýval například potraviny, elektroniku i součástky z automobilů.

 • Zájem o koupaliště klesá?

  18:24 do playlistu

  Zájem o koupaliště klesá?
  Živě Lenka Papajová, mluvčí, Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy.

 • Úspěch studenta i firmy

  21:40 do playlistu

  Úspěch studenta i firmy
  Studentská firma z gymnázia v Ostravě-Hrabůvce uspěla v mezinárodní soutěži mladých podnikatelů. Účastnilo se jí na 370 tisíc středoškoláků ze 4 desítek evropských zemí. Smyslem je naučit mladé lidi podnikat. Osmnáctiletý ostravský gymnazista Vít Kuldan se umístil mezi pěti nejlepšími firemními šéfy.

Přehrát vše

Související