iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 4. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3171
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozdílné lhůty očkování

  0:48 do playlistu

  Rozdílné lhůty očkování
  Alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu už v MS kraji dostalo cca 172 tis. lidí, v OL kraji skoro 100 tisíc. Někteří zájemci ale čekají i několik týdnů na očkovací termín.

 • Čekání na rezervaci termínu k očkování

  3:47 do playlistu

  Čekání na rezervaci termínu k očkování
  Jak se doteď vyvíjelo čekání na registrace a na očkování proti covidu-19 v MS i OL kraji, shrne Lucie Botorová.

 • Rozdílné lhůty očkování

  5:32 do playlistu

  Rozdílné lhůty očkování
  Živě s koordinátorkou tamního očkování Jarmilou Kohoutovou.

 • Podmíněný trest pro starostu Kyjovic

  8:10 do playlistu

  Podmíněný trest pro starostu Kyjovic
  3letá podmínka pro starostu Kyjovic na Opavsku Ctibora Vajdu. Uložil mu ji ostravský okresní soud za zneužití pravomoci veřejného činitele. Uvedl to Moravskoslezský deník. Podle obžaloby měl kyjovický starosta nehospodárně naložit s částí dotace na novou hasičskou zbrojnici, přes 2,7 mil. Kč měli vyinkasovat stavaři, demoliční práce ale fyzicky odvedli hasiči. Starosta musí částku zaplatit. Verdikt zatím není pravomocný.

 • ÚS zamítl stížnost Sunpema Energy

  8:42 do playlistu

  ÚS zamítl stížnost Sunpema Energy
  Ústavní soud ČR zamítl stížnost firmy Sunpema Energy, která figurovala v kauze podvodu se solární elektrárnou v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku. Justice uložila firmě peněžitý trest 800 tis. Kč a rozhodla o propadnutí částky 3,4 mil. Kč, což byl podle soudu neoprávněný příjem firmy. Ta ve stížnosti, s níž neuspěla, podíl na podvodném jednání popřela.

 • Ostravská stopa vrbětického výbuchu

  9:11 do playlistu

  Ostravská stopa vrbětického výbuchu
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Audit zakázek OL kraje

  10:42 do playlistu

  Audit zakázek OL kraje
  Vedení OL kraje chce prověřit zakázky krajské správy silnic, udělá forenzní audit. Jde o reakci na informace z diáře šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka, které se týkají možného ovlivňování dopravních zakázek. Roční rozpočet krajské příspěvkové organizace je cca 300 mil. Kč.

 • Soud se členy lihové mafie

  12:45 do playlistu

  Soud se členy lihové mafie
  Olomoucký vrchní soud potvrdil Pavlovi a Petrovi Hemžským za odběr nelegálního lihu 10 let vězení. Bývalí majitelé likérky HP Prémium z Hluboček na Olomoucku ho nakupovali od lihové mafie přes firmu Morávia-Chem. Ze statisíců litrů nelegálního lihu vyráběli alkohol. Jenže za něj neodváděli spotřební daň, stát tím připravili na daních o 89 mil. Kč.

 • Oprava kostela sv. Michala

  14:56 do playlistu

  Oprava kostela sv. Michala
  Do dílen restaurátorů ve Vísce u Litovle se postupně stěhují řady barokních lavic z kostela sv. Michala v Olomouci. Mobiliář, který stál v hlavní lodi chrámu přes 300 let, čeká zásadní obnova. Řemeslníci na bohatě zdobených lavicích opravují poničené řezby nebo intarzie. Práce přijdou na víc než 2 mil. Kč.

 • Biologická léčba migrény ve FN Ostrava

  17:58 do playlistu

  Biologická léčba migrény ve FN Ostrava
  Biologická léčba migrény ve FN Ostrava. Neurologická klinika léčí novou metodou asi 100 pacientů, kteří trpí migrénami 5 a více let. Většině z nich novinka výrazně pomáhá, některé potíží zbavila úplně.

 • Pokus o krádež bankomatů

  20:08 do playlistu

  Pokus o krádež bankomatů
  Podmíněný trest za neúspěšný pokus o vykradení 2 bankomatů, ve kterých bylo téměř 6 mil. Kč, dostal u Krajského soudu v Ostravě Petr Balcárek. Bankomaty se snažil vypáčit a dostat se do nich autogenem. Podmínku dostal i jeho syn Ondřej, se kterým společně ukradli vozík za auto.

 • Opatření kvůli ptačí chřipce v Zátoru

  21:17 do playlistu

  Opatření kvůli ptačí chřipce v Zátoru
  Ještě zhruba 2 týdny budou v Zátoru-Loučkách na Bruntálsku platit mimořádná opatření kvůli ptačí chřipce. Státní veterinární správa pro MS kraj je tam kvůli nákaze vyhlásila na počátku dubna. V pondělí veterinární inspektoři odebrali kontrolní vzorky, ty musejí potvrdit, že už se nemoc nešíří. Šlo o 2. ohnisko ptačí chřipky v kraji, první se objevilo v březnu ve Velkých Hošticích na Opavsku, tam už mimořádná opatření inspektoři zrušili.

 • Socha Valacha pro Trojanovice

  21:48 do playlistu

  Socha Valacha pro Trojanovice
  V ateliéru v beskydských Trojanovicích vzniká bronzová plastika pastevce v nadživotní velikosti. 3,5 metru vysokého Valacha doplní 2 ovce a 1 beran. Sousoší má být připomínkou, že Trojanovice byly původně pasekářskou obcí.

Přehrát vše

Související