iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2021
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2445
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začalo testování státních zaměstnanců

  0:44 do playlistu

  Začalo testování státních zaměstnanců
  Testování na COVID-19 se ode dneška týká i zaměstnanců státní sféry, třeba hasičů, policistů nebo úředníků. Všude tam, kde jich pracuje 50 a víc. Antigenní test musejí podstoupit jednou týdně, jinak je zaměstnavatel nesmí pustit na pracoviště. Na testování ve státní správě se použije část testů původně nakoupených pro školy.

 • Nápor v testovacích centrech

  2:59 do playlistu

  Nápor v testovacích centrech
  Poptávka po antigenních testech je po celé republice obrovská. Důvodem je právě zmiňované testování na úřadech a ve firmách. V některých testovacích centrech mají volné termíny až za několik týdnů.

 • Nápor v testovacích centrech

  5:16 do playlistu

  Nápor v testovacích centrech
  Živě Simona Součková, mluvčí laboratoří Spadia.

 • Vývoj epidemie v krajích

  9:16 do playlistu

  Vývoj epidemie v krajích
  Přidáme aktuální covidové statistiky z krajů: V MS přibylo za úterý téměř 1 150 prokázaně nakažených koronavirem. Je to zhruba o 50 méně než minulé úterý. Aplikovaných vakcín je v regionu přes 93 tis.

 • Dobrovolníci do nemocnic

  10:01 do playlistu

  Dobrovolníci do nemocnic
  A ještě k personální situaci v nemocnicích: Kraje od pátku zjišťují, zda tam v tuto chvíli potřebují výpomoc lékařů a sester z ambulancí. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák dnes na Twitteru oznámil, že kraj rozeslal do nemocnic seznam čítající téměř tisíc jmen dobrovolníků, lékařů a jejich zdravotních sester, kteří vypomohou dobrovolně, aniž by jim musel pracovní povinnost přikázat.

 • Vyšetřovací komise k Bečvě

  10:30 do playlistu

  Vyšetřovací komise k Bečvě
  Živě redaktor Jakub Pacner.

 • Ivermektin v nemocnicích

  12:11 do playlistu

  Ivermektin v nemocnicích
  Brněnská fakultní nemocnice u svaté Anny podala látku Ivermektin dalším asi 40 pacientů s COVIDEM-19. Celkem už ji tam dostalo zhruba 70 lidí. Nemocnice nakoupila počátkem března za 12,5 mil. Kč z Bulharska 10 tis. balení léku, který látku obsahuje. Část si nechala pro svou potřebu a část poslala dalším nemocnicím v Česku, včetně MS kraje.

 • Exprimátor Lajtoch se obrátil na ÚS

  13:41 do playlistu

  Exprimátor Lajtoch se obrátil na ÚS
  Bývalý přerovský primátor Jiří Lajtoch se kvůli odškodnění za nezákonné trestní stíhání obrátil na Ústavní soud. Pražské soudy mu přiznaly zhruba 360 tis. Kč, Lajtoch ale v žalobě požadoval 20 milionů s argumentem, že kvůli stíhání skončila jeho politická kariéra. Někdejší primátorbyl spolu s dalšími lidmi stíhaný kvůli stavebním zakázkám v Přerově. Soudy ho pravomocně osvobodily v roce 2016

 • Dětské skupiny bez peněz

  14:12 do playlistu

  Dětské skupiny bez peněz
  Soukromým dětských skupinám chybí peníze. Od 1. března musejí být stejně jako školky zavřené, nemají ale nárok na státní podporu Antivirus. Čerpají totiž dotace z Evropského sociálního fondu. Šlo by tak o dvojí financování. Evropská unie ale výši příspěvku pandemii nepřizpůsobila.

 • Vlajky pro Tibet

  16:45 do playlistu

  Vlajky pro Tibet
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • ADRA nabízí potravinovou pomoc

  18:11 do playlistu

  ADRA nabízí potravinovou pomoc
  Čím dál víc lidí potřebuje kvůli výpadkům příjmu v době koronaviru potraviny a materiální pomoc ze skladů humanitárních organizací. Ostravská Adra proto připravuje ve spolupráci s Potravinovou bankou výdejní místo v dobrovolnickém centru, kde si budou moci lidé vyzvednout kromě základních potravin i respirátory a roušky. Zástupci Adry počítají s tím, že se na ně obrátí především samoživitelé, senioři nebo třeba živnostníci a podnikatelé, kteří museli uzavřít služby a provozovny.

 • Autoškoly bez závěrečných zkoušek

  18:43 do playlistu

  Autoškoly bez závěrečných zkoušek
  Žáci autoškol čekají, kdy budou moci složit závěrečné zkoušky. Od začátku března to možné není, vláda jejich konání zakázala, aby zabránila šíření nákazy. Asociace zkušebních komisařů navrhla MPO ČR, že by pomohlo očkování komisařů.

 • Pohyb dětí z domova

  20:34 do playlistu

  Pohyb dětí z domova
  Učit se a pohybovat. Heslo žáků sportovní základní školy v Přerově. Teď natočili videoklip, ve kterém se snaží inspirovat ostatní. V době, kdy se kvůli pandemii s přestávkami téměř rok místo ve škole učí z domu a kdy se děti málo dostanou na hřiště nebo za kamarády, chtějí budoucí hokejisté vybídnout ostatní, aby se co nejvíc hýbali.

 • Hmyz ve městě

  21:34 do playlistu

  Hmyz ve městě
  Zlepšit podmínky pro hmyz a udržet ho ve městě, výzva pro ostravský Spolek Fiducia. Třetina hmyzích druhů ve střední Evropě je ohrožená, přitom hraje v ekosystému nezastupitelnou roli. V Ostravě by proto letos měly za přispění umělců a umělkyň vyrůst tzv. hmyzí hotely. Budou nejen nápomocné přírodě, ale taky uměleckými díly.

Přehrát vše

Související