25 minut

11. březen 2021

Obsah dílu

Rok od zavedení distanční výuky — Rok od zavedení distanční výuky — Rok od zavedení distanční výuky — Nákupy Čechů v Polsku — Arménské rodině hrozí vyhoštění — Výstraha před silným větrem — 100 let husitské církve v Ostravě-Heřmanicích — Jeseníky sčítají ztráty — Začaly opravy poničených silnic — Olomouc staví tramvajovou trať — Stavba vědecké knihovny čeká stavební povolení

Části dílu

00:46
Rok od zavedení distanční výuky
  Přesně před rokem se kvůli nástupu koronaviru poprvé zavřely základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy. Rozhodla o tom vláda. Distanční výuka přinesla řadu potíží ať už technických, protože ne všichni měli doma počítač a internet, nebo taky vzdělávacích, část dětí se škole online schválně vyhýbá.
  03:26
  Rok od zavedení distanční výuky
   Živě Tomáš Řežáb, ředitel, SPŠ Ostrava-Vítkovice.
   06:01
   Rok od zavedení distanční výuky
    Většina žáků a studentů byla za uplynulý rok ve školách jen několik týdnů. Podrobněji Lucie Botorová.
    07:42
    Nákupy Čechů v Polsku
     Polské příhraniční hlídky každý den vracejí do Česka lidi, kteří nemají negativní test na koronavirus.
     Ten je pro vstup do Polska už skoro 2 týdny povinný. Lidé do země jezdí zejména na nákupy.
     Polské obchody a služby jsou totiž od začátku února otevřené.
     09:49
     Arménské rodině hrozí vyhoštění
      Před pár dny se na sociálních sítích objevil příběh arménské rodiny, která už téměř 4 roky žije v Havířově. Přesto s ní teď úřady zahájily řízení o vyhoštění ze země. Čtyřčlenné rodině se snaží pomoct běžní lidé i politici, společně upozorňují na nedokonalosti azylového zákona.
      12:21
      Výstraha před silným větrem
       Živě redaktorka Lucie Křížková.
       13:27
       100 let husitské církve v Ostravě-Heřmanicích
        100 let od svého založení oslaví Náboženská obec Církve československé husitské v Ostravě-Heřmanicích. První zápis v kostelní kronice se datuje k 13. březnu 1921. V době největšího rozmachu měla obec přes 1 000 členů.
        16:16
        Jeseníky sčítají ztráty
         Lyžařská střediska v Jeseníkách už letošní sezónu povětšinou vzdala. Sjezdovky až na výjimky neudržují a sčítají ztráty. Například v areálu Červenohorské sedlo vyšlo podle provozovatele letošní zasněžování na více než 1,5 mil. Kč. Finanční kompenzace od státu ale dosud nedostali žádné.
         Středisko se obrátilo o pomoc na své příznivce, zakoupit si mohou skipasy na příští sezónu.
         16:44
         Začaly opravy poničených silnic
          Letošní mrazivá zima rozbila cesty. Silničáři v MS kraji už nejhorší úseky opravili, naopak v Olomouckém kvůli nepřízni počasí ještě nezačali. Děr na vozovkách je rekordně mnoho. Jen Ředitelství silnic a dálnic už studenou asfaltovou směsí od začátku zimy vyspravilo přes 400 úseků na severu Moravy a Slezska. Hejtmanství dají letos na opravy výtluků desítky milionů korun.
          19:00
          Olomouc staví tramvajovou trať
           V Olomouci začala stavba nové části tramvajové trati na sídlišti Nové Sady. Kvůli koronaviru hrozilo projektu za téměř půl miliardy korun zastavení. Po novém úseku se 3 zastávkami se cestující poprvé svezou na podzim příštího roku.
           21:20
           Stavba vědecké knihovny čeká stavební povolení
            Moravskoslezská vědecká knihovna neboli Černá kostka v Ostravě čeká na stavební povolení.
            Za 17 let od vyhlášení architektonické soutěže je to už podruhé. V roce 2008 žádost o stavební povolení tehdejší vedení kraje z finančních důvodů stáhlo. To současné má za sebou přepracovaný projekt, územní rozhodnutí i záruku od státu, že bude stavbu spolufinancovat.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            12. březen 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            12. září

            Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

            12. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            11. září

            Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

            11. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám