iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2631
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Maturanti ve školách

  0:46 do playlistu

  Maturanti ve školách
  Dnes se do tříd vrací kromě prvňáků a druháků i studenti závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol. Prezenční výuka středních škol ale nebude z velké části probíhat standardní formou. Přibližně 1/4 předmětů se bude muset učit online.

 • Začátek výuky s omezeními

  2:51 do playlistu

  Začátek výuky s omezeními
  Jak zachovat podmínku, aby se třídní kolektivy nemíchaly. I školy v MS kraji se potýkají s podmínkou zachování stejného kolektivu ve třídě. Omezení řeší školy různě, ty, které mají větší areál, rozmisťují studenty posledních ročníků do jiných budov. Jinde pak zčásti pokračují v online výuce.

 • Začátek výuky s omezeními

  5:34 do playlistu

  Začátek výuky s omezeními
  Živě Daniel Kašička, ředitel ostravského gymnázia Hladnov a předseda Asociace ředitelů gymnázií MS kraje.

 • Testy mají certifikát

  8:51 do playlistu

  Testy mají certifikát
  Nový screeningový rychlotest na covid-19 vědců z olomoucké lékařské fakulty získal certifikát pro profesionální použití v diagnostice. Rychlostest zhruba za hodinu po odběru umí prokázat přítomnost koronaviru a odhalit infekci i u bezpříznakových jedinců v akutní fázi nemoci. Certifikaci vydal SÚKL.

 • Autobusová doprava se vrací do normálu

  9:24 do playlistu

  Autobusová doprava se vrací do normálu
  V OL kraji se v pondělí obnoví obvyklý provoz linkových autobusů. Ten v regionu částečně omezili na podzim kvůli pandemii koronaviru a následnému uzavření škol. Koordinátor Integrovaného dopravního systému ubral na začátku listopadu školní spoje, aby se vyhnul provozním ztrátám, které hrozily kvůli menšímu počtu cestujících. Teď se vrátí k jízdním řádům, které platily před vyhlášením nouzového stavu.

 • OKD budou řešit dvě pracovní skupiny

  9:57 do playlistu

  OKD budou řešit dvě pracovní skupiny
  Tisíce lidí bez práce, pozemky bez využití, chybějící uhlí ve firmách a teplárnách. Problémy, které souvisejí s ukončením těžby ve společnosti OKD, budou řešit 2 krajské pracovní skupiny. Termín konce těžby měl být podle usnesení vlády ohlášený v říjnu. Ani na konci listopadu ale známý není.

 • Studie plošného testování hotova

  13:18 do playlistu

  Studie plošného testování hotova
  Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotní ústav Ostrava dokončili studii, která má říct, jak nejlépe postupovat v případě celorepublikového testování na covid-19. A zjišťovala také citlivost antigenních testů. Studie trvala 2 týdny, během kterých zdravotníci odebrali vzorky více než 1 300 lidí. Výsledky představí autoři už zítra. Zapojily se také FN Ostrava nebo společnost OKD.

 • Pomoc dětem z Ukrajiny

  14:37 do playlistu

  Pomoc dětem z Ukrajiny
  Mikulášská nadílka pro děti, kterým do života zasahují boje na východní Ukrajině, bude mít letos kvůli pandemii koronaviru jinou podobu. Humanitární pracovníci Diecézní charity ostravsko-opavské nemohou tak jako dřív přivézt a předat dárky osobně. Vybírají proto peníze, za které partnerská charita na Ukrajině dárky nakoupí a rozdá je tamním dětem.

 • Krnov chce změnu obchvatu

  17:18 do playlistu

  Krnov chce změnu obchvatu
  Necelý rok před dostavbou krnovského obchvatu přišlo město s požadavkem na změnu. Na 2 úsecích chce kvůli bezpečnosti namísto klasických křižovatek vybudovat kruhové objezdy. Hlavní investor stavby, ŘSD, ale zatím o ničem neví.

 • Těžní věž ve Sviadnově mizí

  19:49 do playlistu

  Těžní věž ve Sviadnově mizí
  Začalo bourání těžní věže v areálu bývalého dolu ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku. Obec se snažila objekt zapsat na seznam kulturních památek, to se ale nepovedlo. Firma OKD tak minulý měsíc rozhodla o likvidaci. Trvat by měla 3 týdny.

 • Kino na hranici online

  22:08 do playlistu

  Kino na hranici online
  Filmový festival Kino na hranici pro letošek online. Diváci se poprvé nesejdou v kinosálech v Českém a Polském Těšíně, ale u počítačů. Více než 60 českých, polských a slovenských filmů budou organizátoři až do neděle v pravidelných časech streamovat.

Přehrát vše

Související