iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 10. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3122
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nouzový stav potrvá do 20. listopadu

  0:54 do playlistu

  Nouzový stav potrvá do 20. listopadu
  Nouzový stav v Česku potrvá nejméně do 20. 11. Sněmovna vyslovila souhlas s jeho prodloužením o 17 dnů. Vláda původně žádala, aby trval až do 3. 12. Epidemická situace je podle kabinetu stále kritická. Některá opatření, která chce vláda udržet, jsou na nouzový stav navázána.

 • Část zastupitelů OL kraje volila na dálku

  1:35 do playlistu

  Část zastupitelů OL kraje volila na dálku
  Novým hejtmanem OL kraje byl na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen lídr Pirátů a STAN Josef Suchánek. V čele hejtmanství tak nahradil Ladislava Oklešťka. Vítězné hnutí ANO zůstává společně s SPD v opozici. Kvůli koronaviru byla část zastupitelů připojená na dálku přes videopřenos.

 • Nové vedení OL kraje

  3:34 do playlistu

  Nové vedení OL kraje
  Koalice Pirátů, STAN, Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a ODS má v 55členném zastupitelstvu 32 hlasů. Nový hejtman Josef Suchánek, člen Starostů a nezávislých, bude mít k sobě místo dřívějších sedmi pouze 4 náměstky. Prvním náměstkem hejtmana byl zvolen Ivo Slavotínek za Spojence-Koalice pro Olomoucký kraj a druhým Dalibor Horák za ODS. Zbývající 2 posty náměstků obsadili Jan Šafařík za Spojence-Koalice pro Olomoucký kraj a Michal Zácha za ODS.

 • Josef Suchánek hejtmanem OL kraje

  4:09 do playlistu

  Josef Suchánek hejtmanem OL kraje
  Živě Josef Suchánek, hejtman OL kraje .

 • Zasedání zastupitelstva MS kraje bude ve čtvrtek

  7:35 do playlistu

  Zasedání zastupitelstva MS kraje bude ve čtvrtek
  Ustavující zasedání zastupitelstva MS kraje se uskuteční ve čtvrtek 5. 11. Hejtmanem zůstane Ivo Vondrák za hnutí ANO, dosavadní koalici s ODS a lidovci nově doplní sociální demokraté. Nově zvolení zastupitelé se sejdou v hotelu Clarion, kde je oproti budově krajského úřadu prostornější sál, ve kterém bude možné dodržovat rozestupy.

 • Lidé začínají navštěvovat hřbitovy

  8:03 do playlistu

  Lidé začínají navštěvovat hřbitovy
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Vývoj počtu nakažených

  9:30 do playlistu

  Vývoj počtu nakažených
  V MS kraji přibylo od včera 1 019 nově nakažených covidem-19. Jde o nejmenší přírůstek v regionu v tomto týdnu. S koronavirem je hospitalizováno 774 lidí a 11 zemřelo. V OL kraji se tempo růstu nakažených zpomalilo.

 • Charita začala testovat svépomocí

  9:58 do playlistu

  Charita začala testovat svépomocí
  Dobrovolníky na výpomoc hledá kromě domovů seniorů také Arcidiecézní charita Olomouc, která o ně pečuje hlavně v domácím prostředí. A ani jí se nevyhýbá nákaza mezi klienty nebo personálem. Už v předstihu nakoupila třeba koncentrátory kyslíku. Aby zabránila šíření nákazy, začala teď zaměstnance taky sama testovat.

 • Většina měst zrušila farmářské trhy

  11:48 do playlistu

  Většina měst zrušila farmářské trhy
  Řada měst MS kraje zrušila farmářské trhy. Kvůli novým vládním nařízením nejsou schopna zajistit maximální počet lidí. Asociace farmářských tržišť ČR proto vyzvala vládu, aby opatření upravila.

 • Slevy podnikatelům na nájmech od radnice

  12:39 do playlistu

  Slevy podnikatelům na nájmech od radnice
  Sleva na nájem až 50 %, posunutí jeho splatnosti či částečné prominutí dluhů. Města v MS kraji chtějí ulevit podnikatelům, kteří na jejich území působí. Jednotlivé přístupy se různí, někde musí případnou podporu teprve schválit zastupitelstvo.

 • Do Bečvy vytekla voda s obsahem niklu

  15:42 do playlistu

  Do Bečvy vytekla voda s obsahem niklu
  Zvýšené množství niklu prokázaly výsledky rozborů vody z Bečvy, které v místě vyústění odpadních vod z areálu Tesla Rožnov ve Valašském Meziříčí-Juřince odebrali v úterý zástupci ČIŽP. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Nikl není pro člověka významně toxický, ale patří mezi potenciální karcinogeny, je rozšířeným kožním alergenem. Inspektoři vyšetřují, odkud látka unikla. Policie pak dál prověřuje, kdo vypustil v polovině září do řeky kyanid a otrávil tak 40 tun ryb.

 • Soud potvrdil šikanu na SZ

  16:20 do playlistu

  Soud potvrdil šikanu na SZ
  Dnes už bývalá krajská státní zástupkyně v Ostravě Zlatuše Andělová několik let šikanovala a uplatňovala bossing vůči někdejší okresní státní zástupkyni v Ostravě Tamaře Kornasové. Pravomocně o tom teď rozhodl odvolací soud. Zlatuše Andělová se k případu odmítla jakkoliv vyjádřit.

 • Srážka tramvají v Ostravě

  19:13 do playlistu

  Srážka tramvají v Ostravě
  4 lidé byli zraněni při večerní nehodě 2 protijedoucích tramvají v ostravské městské části Poruba. Nehoda se stala na křižovatce ulic Opavská a Martinovská. Zranění skončili v nemocnici. Podle předběžných informací řidička tramvaje jedoucí směrem na centrum Ostravy zřejmě přehlédla, nebo nerespektovala návěstidlo výhybky. Tramvaj tak v křižovatce nepokračovala rovně, jak měla, ale vlevo, a střetla se s protijedoucí tramvají.

 • Další omezení veřejné dopravy

  19:42 do playlistu

  Další omezení veřejné dopravy
  Veřejná doprava v MS kraji bude i nadále omezená. Některé změny, které dopravci ohlásili do 1. 11., se prodlužují do odvolání. Nově pak budou zrušené některé dálkové vlaky ČD.

 • Rekonstrukce Farské zahrady

  22:26 do playlistu

  Rekonstrukce Farské zahrady
  V centru Ostravy vzniká nový prostor pro odpočinek a zábavu. Za měsíc přivítá návštěvníky zrekonstruovaná Farská zahrada. Prostor, který byl součástí ostravského výstaviště Černá louka, je ukrytý za blokem domů. Přiléhá k němu i zbytek starého městského hradního opevnění. Město za rekonstrukci včetně projektové dokumentace zaplatilo 12,5 mil. Kč.

Přehrát vše

Související