iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 10. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2874
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lidé chodí ven častěji než na jaře

  0:56 do playlistu

  Lidé chodí ven častěji než na jaře
  Lidé v MS kraji nezůstávají doma a v porovnání s jarní vlnou koronavirové epidemie se jejich pohyb venku takřka nezměnil. Vyplývá to z dat projektu Atlas mobility Vysoké školy báňské. Ten vyhodnocuje anonymizovaná data dodávaná mobilním operátorem. Výstupy má k dispozici úřad vlády, který ji přizpůsobuje jednotlivá opatření.

 • Lidé chodí ven častěji než na jaře

  3:34 do playlistu

  Lidé chodí ven častěji než na jaře
  Živě s Miroslavem Vozňákem, vedoucím projektu Atlas mobility z VŠB-TUO.

 • Nová opatření proti šíření koronaviru

  6:46 do playlistu

  Nová opatření proti šíření koronaviru
  V platnosti je zákaz maloobchodního prodeje od 20:00 do 5:00, v neděli budou prodejny zavřené. Výjimku mají lékárny nebo třeba čerpací stanice. Zakázány jsou farmářské trhy s výjimkou prodeje potravin. Pokud je to možné, lidé mají pracovat z domova. A platí zákaz nočního vycházení od 21:00 do 5:00, pokud cesta nesouvisí s nutností navštívit zdravotnické zařízení, s prací nebo venčením psa.

 • Kontroly zákazu vycházení

  7:18 do playlistu

  Kontroly zákazu vycházení
  Česko má za sebou první noc, během které platil v celé délce od včerejší 21:00 zákaz vycházení. Ostravští strážníci zkontrolovali desítky lidí. Nařízení porušilo 5 z nich.

 • Nákupy před Dušičkami v Polsku

  9:29 do playlistu

  Nákupy před Dušičkami v Polsku
  Potraviny a výzdoba hrobů, to je zboží, pro které v těchto dnech jezdí obyvatelé Ostravska i Karvinska do Polska. Právě výrazné omezení prodeje na trzích v Česku je dalším vládním protiepidemickým opatřením. I přesto, že od středy si v tuzemsku lidé příliš zboží na trzích nenakoupí, polští prodejci mluví o úbytku zákazníků z Česka.

 • Studenti učí na sběrných školách

  11:46 do playlistu

  Studenti učí na sběrných školách
  Nejen studenti zdravotnických oborů Slezské univerzity v Opavě pomáhají s hlídáním dětí rodičů, kteří pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o děti lékařů, zdravotních sester, policistů nebo poskytovatelů sociálních služeb.

 • Vývoj počtu nakažených

  15:17 do playlistu

  Vývoj počtu nakažených
  Přes 1500 nově nakažených obyvatel MS kraje eviduje ke včerejšímu dni MZ ČR. Je to o necelých 200 lidí více než v úterý, a to i přesto, že včera byl svátek. Od počátku týdne zemřelo s onemocněním covid-19 37 lidí. V Olomouckém kraji se nově nakazilo 786 lidí, je to dosud nejvyšší číslo za volný den. Od počátku pandemie tam onemocnělo přes 18 a půl tisíce obyvatel, v MS kraji už je to přes 30 tisíc.

 • Situace v nemocnicích

  15:51 do playlistu

  Situace v nemocnicích
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Stěhování nakažených seniorů

  17:11 do playlistu

  Stěhování nakažených seniorů
  Reportáž Terezy Šnoblové, Dušana Gavendy a Lukáše Paly.

 • Nakažení bezdomovci ve Valašském Meziříčí

  20:04 do playlistu

  Nakažení bezdomovci ve Valašském Meziříčí
  Všech 11 klientů valašskomeziříčské noclehárny, kteří v pondělí podstoupili test na covid-19, je pozitivních. Město společně s Charitou je nechalo otestovat poté, co se u dvou bezdomovců nákaza potvrdila. Ještě tentýž den je také přestěhovali do izolace do městské ubytovny.

 • U Olšan se zřítilo ultralehké letadlo

  21:10 do playlistu

  U Olšan se zřítilo ultralehké letadlo
  U Olšan na Prostějovsku se dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Dvoumístný stroj odstartoval v zahraničí, pilotoval ho 53letý cizinec. K troskám na poli vyrazili hasiči i záchranáři. Pilot havárii nepřežil.

 • Ostravská Nová radnice slaví 90 let

  22:01 do playlistu

  Ostravská Nová radnice slaví 90 let
  Jedna z dominant Ostravy, Nová radnice, slaví 90 let. V tehdejším Československu šlo o největší radnici a toto prvenství si drží dodnes. Funkcionalistická budova má zároveň nejvyšší radniční věž. Na její ochoz ve výšce 73 m mohou lidé vystoupat a za dobré viditelnosti dohlédnout až do Beskyd nebo Polska.

Přehrát vše

Související