iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2355
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Domy ustupují přehradě

  0:50 do playlistu

  Domy ustupují přehradě
  Povodí Odry zahájilo další etapu demolic domů v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Na místě vykoupených pozemků má vzniknout desítky let plánovaná přehrada. Ta by měla před suchem nebo až 100letou povodní ochránit až 16 tis. lidí od obce Zátor až po Opavu. Se stavbou za zhruba 8 mld. Kč dlouhodobě nesouhlasí vedení Nových Heřminov i někteří ekologové.

 • Domy ustupují přehradě

  4:23 do playlistu

  Domy ustupují přehradě
  Živě Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry.

 • Řidičáky platí dál

  8:27 do playlistu

  Řidičáky platí dál
  Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, MD ČR však navrhuje jeho pokračování až do konce března. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.

 • Rekordní počet odběrů

  8:50 do playlistu

  Rekordní počet odběrů
  A dlouhým frontám před odběrovým místem na testování na koronavirus olomoucké fakultní nemocnice mají předejít povinné rezervace. Opatření zavádějí zdravotníci od zítřka kvůli prudkému nárůstu počtu odebraných vzorků. Minulý pátek tam provedli rekordních více než 900 odběrů. Rezervace platí i pro pacienty odeslané na testy praktickými lékaři nebo hygieniky.

 • Nejvíce nakažených zdravotníků

  9:21 do playlistu

  Nejvíce nakažených zdravotníků
  V MS kraji přibylo za posledních 24 hodin 807 lidí s onemocněním COVID-19. Vyplývá to z údajů chytré karantény, které zveřejnil hejtman Ivo Vondrák. Roste i počet hospitalizací. A kraj má také z celé ČR nejvíce nakažených mezi zdravotníky. Podrobnosti zjišťovala Tereza Krumpholzová.

 • Mimořádné zasedání

  10:56 do playlistu

  Mimořádné zasedání
  Ve středu v 8:00 mimořádně zasedne kabinet hnutí ANO a ČSSD. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes v Poslanecké sněmovně PČRnaznačil, že bude nutné brzy přijmout další opatření k omezení šíření koronaviru. I za současných omezení je podle něj kontaktů mezi lidmi stále příliš mnoho. Podrobnosti zítra.

 • Zábřeh má zdroj vody

  11:17 do playlistu

  Zábřeh má zdroj vody
  Hledání nového zdroje pitné vody pro 18 tis. obyvatel Zábřehu a okolních obcí na Šumpersku je u konce. Vrty ze 70. let kontaminované dusičnany ze zemědělských prací měl nahradit nový už před 2 lety, ani z něj ale voda nebyla vhodná k pití. Z dalšího vrtu dokončeného v létě už k přímému zásobování obyvatel sloužit může.

 • Muzeum natáčí virtuální prohlídku

  13:42 do playlistu

  Muzeum natáčí virtuální prohlídku
  Muzea jsou sice zavřená, o kontakt s návštěvníky ale přijít nechtějí. Jednou z mála možností, jak jim i v nouzovém stavu výstavy zpřístupnit, je internet. V Arcidiecézním muzeu v Olomouci v těchto dnech natáčí virtuální prohlídku stálé expozice Ke slávě a chvále. Lidé si budou moci ze svých domovů projít všechny expoziční okruhy muzea.

 • Trakční vedení na trati Olomouc-Uničov

  17:17 do playlistu

  Trakční vedení na trati Olomouc-Uničov
  Další posun v rekonstrukci železnice mezi Olomoucí a Uničovem. Dělníci začnou s instalací trakčního vedení. Hned po montáži budou dráty pod proudem. Lidem, kteří by se k nim přiblížili, může hrozit nebezpečí. Polovina trasy už je opravená, na druhé části se stále pracuje. Výluka, která měla skončit v polovině prosince, se navíc protáhne.

 • Vyrábějí roušky a respirátory

  19:46 do playlistu

  Vyrábějí roušky a respirátory
  100 tis. respirátorů a 24 tis. roušek vyrobí denně 2 firmy na Zlínsku. Během několika týdnů, maximálně měsíců, změnily výrobu, nakoupily stroje, zaškolily lidi a začaly vyrábět. Pro nemocnice, úřady nebo školy.

 • Vykradač chat zadržen

  21:55 do playlistu

  Vykradač chat zadržen
  Rekordmana mezi vykradači chat dnes dopoledne zatkli policisté. Milan Bonček se v Beskydech v uplynulých letech vloupal nejméně do 300 chat a chalup. Tentokrát ho policisté podezírají z další desítky krádeží.

Přehrát vše

Související