iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 9. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2705
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová opatření proti šíření koronaviru

  0:53 do playlistu

  Nová opatření proti šíření koronaviru
  MZ ČR zavádí další plošná opatření proti šíření koronaviru. Od zítřka nařizuje roušky ve školách a od soboty budou všechny bary a restaurace od půlnoci do 6:00 zavřené. Nejvíc nově nakažených je ve věkové skupině 20 až 29 let.

 • Nová opatření proti šíření koronaviru

  1:36 do playlistu

  Nová opatření proti šíření koronaviru
  Živě redaktorka Helena Dohnalová.

 • Nemocnice se připravují na další nakažené

  4:23 do playlistu

  Nemocnice se připravují na další nakažené
  MS kraj žádá všechny nemocnice v regionu, aby měly připravené prostory pro pacienty covid pozitivní. Chce být připravený na zhoršení situace. Celkem je teď v kraji hospitalizováno s nemocí covid-19 27 lidí. Před 4 dny jich bylo 18.

 • Měsíc preventivního testování v OKD

  7:45 do playlistu

  Měsíc preventivního testování v OKD
  Společnost OKD má za sebou první měsíc preventivního testování na covid-19. Z 11 tis. testovaných horníků bylo jen 37 pozitivních. Počty nemocných navíc po 2. vlně testů opět klesly. Podle hygieniků by podobné testování mohlo pomoci i dalším firmám.

 • Přípravy na Dny NATO

  9:53 do playlistu

  Přípravy na Dny NATO
  Na ostravském letišti Leoše Janáčka vrcholí přípravy na tradiční Dny NATO. Vojenská technika sem začala najíždět už v pondělí. Kvůli koronaviru ale bude největší bezpečnostní přehlídka v Evropě letos poprvé bez diváků. Sledovat ji budou moct lidé tuto sobotu a neděli pouze v přímém přenosu ČT nebo na internetu.

 • Psí útulek v Ostravě v novém

  11:08 do playlistu

  Psí útulek v Ostravě v novém
  Psí útulek v Ostravě-Třebovicích má novou ordinaci a karanténní kotce. Dříve musel využívat kapacity útulků v okolních městech. Dlouho očekávané nové kotce jsou teď ale prázdné. Psů je v útulku nejméně od jeho založení v r. 1998. Podle vedoucí je to důsledek koronavirové epidemie.

 • Nová továrna na velkokapacitní baterie

  13:03 do playlistu

  Nová továrna na velkokapacitní baterie
  V havířovské Horní Suché začala sériová výroba velkokapacitních baterií na ukládání elektřiny. Za vynálezem nového typu lithium–iontových akumulátorů stojí český vědec Jan Procházka. Projekt za půl druhé mld. Kč finančně zastřešila skupina českých investorů.

 • Soud o byty v Olomouci

  14:44 do playlistu

  Soud o byty v Olomouci
  Spor mezi nájemníky bytových družstev a městem Olomouc pokračoval u tamního okresního soudu. Stovky nájemníků chtějí vědět, jestli platí smlouvy o bezplatném převodu bytů. Město se tomu podle nájemníků zavázalo před 20 lety. Zatím ale byty v jejich vlastnictví nejsou.

 • 17 let za vraždu novorozeněte

  16:21 do playlistu

  17 let za vraždu novorozeněte
  Krajský soud v Ostravě poslal na 17 let do vězení 31letou ženu z Karviné, která loni v červenci odhodila do kontejneru svou novorozenou dceru. Tělo ještě tentýž den našel bezdomovec. Těhotenství žena tajila. Zprávu přinesl server iDnes.

 • Otevírá Národní zemědělské muzeum v Ostravě

  16:39 do playlistu

  Otevírá Národní zemědělské muzeum v Ostravě
  Po 3 letech příprav se v Dolních Vítkovicích otevírá Národní zemědělské muzeum. Ostrava se tak přiřadila k dalším 6 městům, kde už muzeum pobočky má. Expozice nabídne sbírku historických strojů i interaktivní výstavu o výrobě potravin.

 • Volby ve Zlínském kraji: nemocnice a doprava

  18:51 do playlistu

  Volby ve Zlínském kraji: nemocnice a doprava
  ČT dnes před krajskými a senátními volbami představuje Zlínský kraj. Jeho tématem je zdravotnictví, konkrétně chystaná stavba nové nemocnice. Zásadními změnami prochází taky veřejná doprava. A neobešlo se to bez komplikací.

 • Volby ve Zlínském kraji

  21:35 do playlistu

  Volby ve Zlínském kraji
  Také dnes budou debatovat straničtí lídři kandidátek ve Zlínském kraji. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů, a tedy i největší šanci dostatse do nového zastupitelstva kraje. Debata se vysílá živě od 20:00 na programu ČT24.

 • Festival Divadelní pouť bez bariér

  21:59 do playlistu

  Festival Divadelní pouť bez bariér
  Tanec, hudba nebo divadlo. Dvoudenní festival "Divadelní pouť bez bariér" odstartoval v Ostravě. Hlavním cílem je propojit hendikepované a zdravé umělce a vytvořit tak umělecké dílo. Celý festival včetně některých písní se bude překládat do znakové řeči. K vidění budou divadelní i taneční vystoupení, workshopy, ale také různé besedy.

Přehrát vše

Související