iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2989
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poutní turistika

  1:00 do playlistu

  Poutní turistika
  Každoročně lidé jezdí na Velehrad jezdí kvůli jeho cyrilometodějské tradici – jde o základy písma, jazyka i práva. Dobře ji ilustruje galerie světců - Benedikt a Bernard. Zástupci cisterciáků, kteří Velehrad pozvedli po zániku Velké Moravy.

 • Půvabná Kroměříž

  3:13 do playlistu

  Půvabná Kroměříž
  Pohled do Kroměříže nabízí moderátorka Ivana Bártová.

 • Filmaři v regionu

  6:41 do playlistu

  Filmaři v regionu
  Filmaři v regionu nacházejí vhodná místa pro natáčení. Zároveň se tu konají dvě unikátní filmové přehlídky. Letní filmová škola v Uherském Hradišti a dětský festival ve Zlíně.

 • Zlínské zajímavosti

  9:11 do playlistu

  Zlínské zajímavosti
  Baťa. Jméno, které proslavilo a definitivně změnilo Zlín. Krajské město láká milovníky moderní architektury. Největšímu zájmu se tam ale těší druhá nejnavštěvovanější zoo v zemi.

 • OKD znovu těží

  11:25 do playlistu

  OKD znovu těží
  Společnost OKD obnovila provoz ve všech dolech. Na několik týdnů je z provozu vyřadila koronavirová nákaza, která se šířila mezi horníky. Přípravné práce začaly už v pondělí. Těžební firma ztrátu spojenou s odstávkou vyčíslila na více než 600 mil. Kč. MS kraj chce, aby těžba pokračovala co nejdéle.

 • Stav jednoho z popálených se zlepšil

  14:18 do playlistu

  Stav jednoho z popálených se zlepšil
  Jednoho z popálených po bohumínském požáru dnes lékaři přesunuli z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Ve FN Ostrava se uzdravují po sobotním požáru v Bohumíně dohromady 3 lidé. Panelový dům, kde požár propuknul, se pomalu vrací do původního stavu. Zvýšil se ale počet nájemníků, kteří se do svých bytů nechtějí vrátit. Situaci špatně psychicky snáší.

 • Rozvolnění opatření pro MS kraj

  15:26 do playlistu

  Rozvolnění opatření pro MS kraj
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Policejní akce Speed Marathon

  18:37 do playlistu

  Policejní akce Speed Marathon
  80 policejních hlídek v MS kraji a desítky dalších po celé republice. Policisté měří rychlost v rámci akce Speed Marathon. Řidiče o ní informovali dopředu a místa, kde hlídky stojí, navrhli sami lidé.

 • Tábor pro nadané s autismem

  21:08 do playlistu

  Tábor pro nadané s autismem
  Mimořádně nadané děti s autismem se mohly zúčastnit táboru TechCamp. Pořádá ho spolek ADAM společně s VŠB-TUO. Kromě vzdělávání má dětem pomoct s tím, aby si zvykly na nečekané změny každodenního života. To totiž může být pro děti s autismem problém.

Přehrát vše

Související