iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 8. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3410
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 11 miliard na odměny

  0:53 do playlistu

  11 miliard na odměny
  Více než 11 mld. Kč rozdělí MZ ČR mezi zaměstnance v nemocnicích a následné péči. Mimořádné odměny jsou spojené s epidemií koronaviru. Celkem je má v celém Česku získataž 150 tis. pracovníků. Žádosti o jejich vyplacení mohou zřizovatelé zařízení podávat od zítřka.

 • 11 miliard na odměny

  3:43 do playlistu

  11 miliard na odměny
  Živě Lenka Bazalová, členka odborového svazu zdravotnictví a sociální péče a zároveň zdravotní sestra Slezské nemocnice v Opavě.

 • Zasažený bleskem je doma

  7:37 do playlistu

  Zasažený bleskem je doma
  Lékaři Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava propustili do domácího léčení 35letého policistu, kterého na konci července zasáhl v Beskydechběhem služby blesk. Muž je na tom lépe a jeho další hospitalizace už proto nebyla nutná.

 • Deště zvedly hladiny řek

  7:57 do playlistu

  Deště zvedly hladiny řek
  Varování meteorologů se naplnilo. Na severní Moravě a ve Slezskuběhem noci a dopoledne vydatně pršelo, nejvíce v oblasti Beskyd. V dalších dnech by se takto intenzivní srážky podle nich už objevit neměly.

 • Nová pravidla pro sportovní utkání

  8:37 do playlistu

  Nová pravidla pro sportovní utkání
  Koronavirová pandemie zcela radikálně mění pravidla pro návštěvy sportovních utkání. Příkladem je třeba lední hokej. Na dnešní zápas Zlína a Vítkovic může přijít maximálně 1000 diváků. Všichni musí mít roušky, musí zůstat ve vyhrazených sektorech a sedět po jednom. Pro kluby to bude znamenat výrazně nižší příjmy a tím pádem tvrdý zásah do ekonomiky.

 • Situace v MS kraji se uklidňuje

  10:45 do playlistu

  Situace v MS kraji se uklidňuje
  Živě redaktor Marek Slavík.

 • Kauza Vidkun pokračuje

  14:10 do playlistu

  Kauza Vidkun pokračuje
  Čtením výpovědi Ivana Kyselého pokračovala u Krajského soudu v Olomouci kauza Vidkun. Vlivný podnikatel jako jediný z obžalovaných nevypovídal přímo před soudem. Od začátku procesu je omluven ze zdravotních důvodů. Jednání plánované až do konce týdne bude nakonec pokračovat až v listopadu, kdy soud rozhodne o přehrávání policejních odposlechů.

 • Stěhování do nového

  17:20 do playlistu

  Stěhování do nového
  Přerovští profesionální hasiči finišují se stěhováním do nové zbrojnicena periferii města. Probíhá bez omezení činnosti, skončit má tento týden. Novou hasičskou stanici v části Újezdec začali stavět před necelými 2 lety, vyšla přibližně na 240 mil. Nahradí nevyhovující prostory v centru Přerova.

 • Ekosáčky pro 3 tisíce domácností

  19:23 do playlistu

  Ekosáčky pro 3 tisíce domácností
  Celkem 9 tis. ekosáčků na pečivo rozdává Karviná zdarma svým obyvatelům. Vyzvednout si je můžou každé pondělí a středu na magistrátu. Město tak chce snížitobjem plastového odpadu.

 • Sdílko zaplnilo Porubu

  21:52 do playlistu

  Sdílko zaplnilo Porubu
  Veřejný prostor v Ostravě-Porubě zaplnila pop-up expozice Sdílko. Tu městský obvod pořádá na místech, která plánuje zrenovovat a zatraktivnit. Místa, kterými lidé většinou jen prochází, tak dočasně vyplnili farmáři, výrobci regionálních potravin a designéři.

Přehrát vše

Související