iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 6. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2418
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další spory o přehradu v Heřminovech

  0:49 do playlistu

  Další spory o přehradu v Heřminovech
  Do druhého čtení jde novela zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetickéinfrastruktury a infrastruktury elektronických komunikací. Má pomoci investorům urychlit vykupování pozemků při budování důležitých staveb. Jednou z nich je také připravovaná přehrada Nové Heřminovy na Bruntálsku. O tu stále vedou spory Povodí Odry se samotnou obcí Nové Heřminovy.

 • Další spory o přehradu v Heřminovech

  3:13 do playlistu

  Další spory o přehradu v Heřminovech
  Pojďme si představit přípravu celého projektu.

 • Normální režim na česko-slovenské hranici

  5:25 do playlistu

  Normální režim na česko-slovenské hranici
  Od půlnoci se plně obnoví volný pohyb osob mezi ČR a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to dnes oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš a Igor Matovič. Slovenský předseda vlády dále uvedl, že od týmu vědců má zelenou pro to, aby se úplné otevření hranic týkalo též jakékoli formy dopravy. Podle Andreje Babiše o tom diskutují ministři vnitra, ale i podle něj by měla být mezinárodní vlaková a autobusová doprava na Slovensko bez omezení.

 • Slevy kopřivnickým podnikatelům

  5:56 do playlistu

  Slevy kopřivnickým podnikatelům
  Podnikatelům, kteří působí v prostorech patřících městu a kvůli opatřením proti koronaviru museli zavřít nebo omezit provoz, dá radnice v Kopřivnici na Novojičínsku slevu nájemného. Schválila to městská rada. Firmám a živnostníkům město poskytne stoprocentní slevu na nájemném,maximálně však do 20 tis. Kč. O prominutí nájemného budou moci podnikatelé požádat do konce června.

 • Další nakažení na Dole Darkov

  6:23 do playlistu

  Další nakažení na Dole Darkov
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Zájem o městské byty Bohumín

  8:38 do playlistu

  Zájem o městské byty Bohumín
  V Bohumíně je obrovský zájem o městské byty. Může za to nucená 2měsíční odstávka licitací i prohlídek kvůli koronavirové pandemii. Zájemců je i více než 10 na jeden byt a za nájmy jsou lidé ochotni zaplatit více než 2násobnou cenu. Aktuálně je v Bohumíně přes 80 volných bytů.

 • Velitelství pozemních sil v Olomouci

  10:47 do playlistu

  Velitelství pozemních sil v Olomouci
  Velitelství pozemních sil, základ české armády, se stěhuje do Olomouce. Kvůli změnám na vícestupňový systém velení má totiž od letoška více zaměstnanců a do pražské budovy Generálního štábu se už nevejde. Samotný přesun většiny vybavení i vojáků začal 27. května. Dnes do olomouckých Žižkových kasáren dorazily jedny z posledních armádních tatrovek.

 • Malé ostravské scény hrají

  14:43 do playlistu

  Malé ostravské scény hrají
  Živě s ředitelem ostravské Arény Jakubem Tichým.

 • Rekonstrukce KD Poklad finišuje

  18:24 do playlistu

  Rekonstrukce KD Poklad finišuje
  Po 8 letech se pravděpodobně podaří dokončit rekonstukci KD Poklad v Ostravě-Porubě. Stavba za necelých 400 mil. Kč jde zatím podle plánu. V minulosti se ale objekt už 2x zmodernizovat nepodařilo. Problémy byly s nedodržením termínů nebo finančním zajištěním. Nový kulturní dům by podle vedení Ostravy mohl otevřít za rok.

 • Mánesova Švadlenka na zámku

  21:14 do playlistu

  Mánesova Švadlenka na zámku
  Švadlenka, to je název jednoho z nejslavnějších obrazů Josefa Mánesa. Prohlédnout si ho teď můžu návštěvníci zámku v Čechách pod Kosířem. V místě, kde strávil Mánes velkou část svého života. Obraz, který je oceněn na 10 mil. Kč vystavují na Moravě po více než 50 letech.

Přehrát vše

Související