iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
3458
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začalo další testování na Dole Darkov

  0:56 do playlistu

  Začalo další testování na Dole Darkov
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Začalo další testování na Dole Darkov

  3:28 do playlistu

  Začalo další testování na Dole Darkov
  Živě mluvčí společnosti OKD Naďa Chattová.

 • Testování na přítomnost koronaviru

  5:56 do playlistu

  Testování na přítomnost koronaviru
  V pondělí rozhodne krizový štáb MS kraje o dalších možných opatřeních. Jedná se např. o dezinfikování oblastí nebo o další testování.

 • Počty nakažených v krajích

  6:45 do playlistu

  Počty nakažených v krajích
  Teď pravidelný přehled počtu nakažených. 40, především z Dolu Darkov a jeho okolí, jich přibylo ke včerejšímu večeru nově do statistik MS hygieniků. Je to nejvíc od počátku týdne. S nemocí covid-19 se aktuálně léčí 415 lidí. Žádný nový nakažený už od soboty nepřibyl v OL kraji, dalších 5 lidí se z nemoci vyléčilo.

 • Zákaz návštěv kvůli šíření nákazy

  7:14 do playlistu

  Zákaz návštěv kvůli šíření nákazy
  Kvůli nepříznivému vývoji na Dole Darkov bude nadále platit plošný zákaz návštěv v krajských zdravotních a sociálních zařízeních. Další organizace se přidávají a budou postupovat podle kroků vedení kraje. Původně se přitom měly domovy pro seniory nebo nemocnice v pondělí pro návštěvy otevřít.

 • Návrat žáků prvního stupně do škol

  9:25 do playlistu

  Návrat žáků prvního stupně do škol
  V pondělí se do základních škol vrátí část žáků 1. stupně. Záleží na rozhodnutí rodičů. Školáci se budou učit v menších skupinách, musí dodržovat rozestupy a zvýšená hygienická opatření, pravidelně si dezinfikovat ruce nebo na chodbách nosit roušky. Děti musí také přinést vyplněné čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Co všechno musí školy dodržet, nám ukázali v ZŠ Generála Janka v Ostravě-Mariánských Horách.

 • Návrat žáků prvního stupně do škol

  11:46 do playlistu

  Návrat žáků prvního stupně do škol
  MŠMT ČR odhaduje, že v celé zemi se do školních lavic vrátí asi 60 % dětí 1. stupně ZŠ. Už od minulého pondělí mohou do škol docházet také žáci 9. tříd, a to kvůli přípravě na přijímací zkoušky. Žáci 6., 7. a 8. tříd se budou dál učit z domova, v červnu budou podle ministerstva možné konzultace, nebo občasné vzdělávací aktivity.

 • Otevírání památek

  12:36 do playlistu

  Otevírání památek
  Hrady, zámky a muzea v MS kraji postupně obnovují svůj provoz. Návštěvníci ovšem musí počítat s omezeným provozem. Turisté si budou moci koupit elektronické vstupenky dopředu na webových stránkách památek. Kraj zároveň projednává dotační program na prodloužení turistické sezóny.

 • Nadšenec opravuje historickou tramvaj

  13:17 do playlistu

  Nadšenec opravuje historickou tramvaj
  Na své zahradě v Ostravě-Hrabové opravuje historickou tramvaj. Fanda veteránů Jan Kohoutek jí chce vrátit původní podobu. Stoletá tramvaj připomíná trať, po které do 70. let minulého století jezdila z Hrabůvky do Hrabové-Ščučí.

 • Česko-polská hranice uzavřená

  16:07 do playlistu

  Česko-polská hranice uzavřená
  Živě starosta Šilheřovic Radek Kaňa.

 • Nápor na potravinové banky

  17:56 do playlistu

  Nápor na potravinové banky
  Potravinové banky jsou v posledních dnech vytížené. Kvůli pandemii koronaviru přibývá osob ve finanční tísni, kvůli které jim nezbývají prostředky na nákup potravin. Takovým lidem pomáhají potravinové banky. Ta olomoucká distribuuje potraviny do desítek neziskových organizací.

 • Jaroslav Kulhavý zdolává Lysou horu

  20:08 do playlistu

  Jaroslav Kulhavý zdolává Lysou horu
  Do velmi náročné výzvy se dnes pustil biker Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz se na Lysé hoře pokouší zdolat tzv. Everest Challenge. Cílem je nastoupat 8 848 metrů, což je výšková hodnota Mount Everestu.

 • Vidět jinak - výstava Pavla Nešlehy

  21:27 do playlistu

  Vidět jinak - výstava Pavla Nešlehy
  Ostravská galerie výtvarného umění se otevře návštěvníkům v úterý 26. května. V hlavním sále v přízemí se návštěvníci dostanou nově do světa malíře Pavla Nešlehy. Dílo výrazné osobnosti generace 60. let se v Ostravě naposledy představilo před 17 lety. Tehdy i dnes připravila výstavu historička umění a jeho žena Mahulena Nešlehová.

Přehrát vše

Související