iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 3. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4059
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Žádní nakažení koronavirem v MS a OL kraji

  0:59 do playlistu

  Žádní nakažení koronavirem v MS a OL kraji
  V MS ani OL kraji dosud nebyl potvrzen žádný případ onemocnění novým koronavirem. Zdravotní ústav zatím zkontroloval přes 30 vzorků. Od zítřka začnou infektologové jednotlivých nemocnic vyjíždět přímo do domácností osob podezřelých z infekce. Zdravotnická zařízení se soustředí na zásobení ochrannými pomůckami.

 • Další zákazy návštěv v nemocnicích

  4:08 do playlistu

  Další zákazy návštěv v nemocnicích
  V Česku je už 8 lidí s nákazou koronavirem. Nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku na Olomoucku kvůli možnému šíření nemoci preventivně zakázaly návštěvy na všech svých lůžkových odděleních. Zákaz platí také na některých klinikách a odděleních v nemocnicích v Olomouci a Hranicích. V Ostravě nově vyhlásila zákaz návštěv Vítkovická nemocnice. V dobrovolné domácí izolaci jsou v obou krajích podle odhadů hygieniků desítky lidí, kteří byli v místech s výskytem tohoto onemocnění.

 • Karanténa omezila provoz ZŠ ve Frýdku-Místku

  4:41 do playlistu

  Karanténa omezila provoz ZŠ ve Frýdku-Místku
  8. ZŠ ve Frýdku–Místku se alespoň zatím zavírat nebude. Po dohodě s ředitelkou školy o tom na zastupitelstvu rozhodlo vedení města. Několik učitelů a asi dvacítka žáků z Frýdku-Místku pobývalo během nedávných jarních prázdnin na lyžích v Itálii. Pak se vrátili do školy do vyučování.

 • Cigánek náměstkem primátora Ostravy

  8:02 do playlistu

  Cigánek náměstkem primátora Ostravy
  Novým náměstkem ostravského primátora se dnes stal dosavadní radní za ODS Vladimír Cigánek. Rozhodli o tom na dnešním zasedání městští zastupitelé. Cigánek nahradil svého stranického kolegu Martina Štěpánka, který rezignoval z osobních důvodů, protože se chce věnovat rodině a vrátit se k podnikání. Nový náměstek bude mít na starost resort dopravy. Dosud ho měl ve své gesci primátor, který naopak převezme finance a rozpočet, které měl svěřeny odcházející Štěpánek.

 • Koalice ve Frýdku-Místku zůstává

  8:32 do playlistu

  Koalice ve Frýdku-Místku zůstává
  Frýdek-Místek má nového předsedu finančního výboru a radního města. Finance povede Zdeněk Blecha, novým radním se stal Milan Halabalík. Oba zastupitelé jsou členy hnutí ANO. Nahradili tak Jaroslava Ryšku, který na obě tyto funkce nedávno rezignoval a zároveň opustil také hnutí ANO. Odchod z klubu plánuje v blízké době také Jaroslav Zabavík. Pokud tak učiní, ztratí koalice ve F-M nadpoloviční většinu.

 • Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic

  9:15 do playlistu

  Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic
  Cévní mozková příhodaje druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku i v celém světě. V záchraně života hraje důležitou roli čas, čím dříve přepraví záchranáři pacienta do specializovaných iktových center, tím má větší šanci na vyléčení.

 • Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic

  10:37 do playlistu

  Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic
  A jak konkrétně komunikují záchranáři s lékaři v nemocnicích při záchraně pacienta s mozkovou mrtvicí, se ptala vedoucího vzdělávání MS záchranářů Petra Jašša kolegyně Tereza Krumpholzová.

 • Městský architekt v Krnově

  13:27 do playlistu

  Městský architekt v Krnově
  Už třetím rokem pracuje v Krnově městský architekt. Lubomír Dehner je autorem několika oceňovaných staveb v MS kraji. Teď má na starosti hlavně komunikaci mezi radnicí, projektanty a veřejností.

 • Na farmě podle veterinářů týrali zvířata

  16:12 do playlistu

  Na farmě podle veterinářů týrali zvířata
  Možné týrání zvířat vyšetřují policisténa farmě Kozí hrádekve Vysoké na Přerovsku. Spolu s veterináři řeší údajně otřesné podmínky pro chov dobytka. Během kontroly, kterou na místě před několika dny po oznámení provedli, totiž narazili na řadu nedostatků. Farmáři ale nesouhlasí, o zvířata se prý starají řádně.

 • Zákrok policie v Lipníku n. Bečvou byl nezákonný

  18:44 do playlistu

  Zákrok policie v Lipníku n. Bečvou byl nezákonný
  Zákrok policistů proti zvukaři Jaroslavu Henslovi, který přehrál na mítinku prezidenta Miloše Zemana v r. 2017 na náměstí v Lipníku nad Bečvou píseň Modlitba pro Martu, byl nezákonný. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který tak vyhověl Henslově správní žalobě podané na MV ČR. Muž strávil po svém zadržení 2 hodiny na služebně. Úřady následně rozhodly, že se svou hudební produkcí nedopustil ničeho protiprávního.

 • Ředitelem TS Ostrava bude Miroslav Karas

  19:15 do playlistu

  Ředitelem TS Ostrava bude Miroslav Karas
  Ostravské televizní studio povede Miroslav Karas, zahraniční zpravodaj ve Varšavě a Moskvě, který v ČT působí bezmála 23 let. Návrh generálního ředitele Petra Dvořáka schválila Rada České televize na svém dnešním zasedání. Mandát je čtyřletý, Miroslav Karas se funkce ujme k 1. dubnu.

 • Slovenští senioři v ČR bez příspěvku na péči

  19:37 do playlistu

  Slovenští senioři v ČR bez příspěvku na péči
  Slovenští senioři žijící v Česku jsou stále bez nároku na příspěvek na péči. Slovensko jim odmítá dávku vyplácet, protože žijí v zahraničí. ČR přitom českým seniorům příspěvek do zahraničí posílá. MPSV ČR slibovalo přijít s řešením už před 2 lety.

 • Výstava Schizma v Platu

  22:06 do playlistu

  Výstava Schizma v Platu
  Ostravská galerie Plato pro rok 2020 sestavila projekt s názvem Intenzity. Kurátoři i návštěvníci by v něm měli hledat odpověď na to, jak se projevuje touha po intenzivních pocitech a zkušenostech. Pomoct má dokonce i chuťový vjem v rámci speciálních kulinářských týdnů nebo současná výstava fotografií s názvem Schizma.

Přehrát vše

Související