iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3991
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kamera pohlídá pomník Rudé armády

  0:57 do playlistu

  Kamera pohlídá pomník Rudé armády
  Ostravský památník Rudé armády v Komenského sadechhlídá od dneška kamera. Město ji tam nechalo umístit v souvislosti s případem z loňského podzimu, kdy Národní kulturní památku někdo popsal a polil červenou barvou. K útoku se na sociálních sítích přihlásili příznivci Národní a sociální fronty. Policisté stále neznají konkrétní pachatele.

 • Kamera pohlídá pomník Rudé armády

  2:53 do playlistu

  Kamera pohlídá pomník Rudé armády
  Živě Michael Beneš, mluvčí ostravské městské policie.

 • Část nemocnic ruší zákaz návštěv

  5:28 do playlistu

  Část nemocnic ruší zákaz návštěv
  Některé nemocnice v OL kraji zrušily či zmírnily zákaz návštěv, který v předchozích týdnech vyhlásily kvůli rostoucímu počtu pacientů s respiračními chorobami. Lidé díky současnému poklesu nemocnosti opět mohou navštěvovat pacienty ve Vojenské nemocnici Olomouc i na většině lůžkových odděleníNemocnice Šumperk. Ostatní nemocnice v kraji zatím vyhlášené zákazy či omezení návštěv nezměnily.

 • Nové sanitky a hasičská auta

  5:51 do playlistu

  Nové sanitky a hasičská auta
  15 nových sanitek bude ode dneška sloužit moravskoslezským záchranářům. Nové vozy stály dohromady 57 mil. Kč a budou jezdit po celém kraji s domovskými základnami v Ostravě, Těšíně, Krnově, Studénce a v dalších městech.

 • Soud začal řešit kauzu Vidkun

  7:11 do playlistu

  Soud začal řešit kauzu Vidkun
  Krajský soud v Olomouci se začal zabývat kauzou Vidkun. Případ podle obžaloby souvisí s klientelistickými vazbami některých politiků, podnikatelů a policistů v OL kraji. Dva vysoce postavení policisté měli údajně ovlivňovat některá trestní řízení a vynášet informace ze spisů. Před soudem stojí i podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil. Všichni obžalovaní vinu odmítají.

 • Jak dál se soudem v kauze Vidkun

  10:03 do playlistu

  Jak dál se soudem v kauze Vidkun
  Vedle Ivana Langera ještě během března soudce Martin Lýsek vyslechne další tři desítky svědků, které navrhla obžaloba. Kolik jich nechá předvolat obhajoba, ještě není jasné. Tento týden taky soudce vyslechne všechny obžalované a v květnu proběhne další dokazování. V plánu soudu je 21 jednání.

 • Nevyžádané nabídky podnikatelům

  10:24 do playlistu

  Nevyžádané nabídky podnikatelům
  Zápis do neoficiálního nebo neexistujícího živnostenského portálu nebo do rejstříku obchodu a živností. Lidé, kteří se v těchto dnech registrují jako podnikatelé, dostávají vzápětí nabídku a výzvu k zaplacení tisícových poplatků. Hospodářská komora a živnostenské úřady před subjekty poskytující pochybné služby varují. A výzvy tzv. katalogových firem radí ignorovat.

 • Betonování mostu na obchvatu Krnova

  13:31 do playlistu

  Betonování mostu na obchvatu Krnova
  Nepřetržitě 27 hodin betonovali stavbaři první polovinu estakády přes železnici a ulici Albrechtickou na obchvatu Krnova. Druhou část přemostění poblíž Chomýže by měli dokončit ještě na jaře. Auta by měla po obchvatu jezdit zhruba za rok.

 • Krádež kabelů na železnici

  15:59 do playlistu

  Krádež kabelů na železnici
  Závory nahoře a nefungující výstražná světla na přejezdu nedaleko Karviné. Na hlavní železniční trati směrem na Slovensko totiž zloději ukradli elektrické zabezpečovací kabely. Omezení a pomalá jízda vlaků skončí nejdříve zítra.

 • Kolektivní vyjednávání v Mora Moravia

  17:32 do playlistu

  Kolektivní vyjednávání v Mora Moravia
  Několik měsíců trvající jednání o kolektivní smlouvě ve firmě Mora Moravia na letošní rok bylo dnes po dopolední schůzce odborářů s vedením podniku ukončeno. Vedení tvrdí, že se s odboráři na podobě kolektivní smlouvy dohodlo, podrobnosti zatím nezveřejnilo. Odbory budou výsledky jednání komentovat zítra.

 • Rozsudek v kauze solárních elektráren

  18:06 do playlistu

  Rozsudek v kauze solárních elektráren
  Za nezákonné udělení licencí pro solární elektrárny bratrů Zemkových v Chomutově vyměřil Krajský soud v Ostravě řediteli odboru licencí Energetického regulačního úřadu Jaroslavu Chalupovi 18měsíční podmíněný trest. Rozsudek není pravomocný.

 • Kniha o spotřebním družstvu Budoucnost

  20:53 do playlistu

  Kniha o spotřebním družstvu Budoucnost
  Fotograf Ondřej Durczak vytvořil dárek ke 100. narozeninám ostravskému spotřebnímu družstvu Budoucnost. Jde o fotografickou knihu z archivních i současných snímků s názvem Ostrava má Budoucnost. Nejen obyvatelům města připomene kulturu nakupování, vzhled prodejen i propagaci ještě daleko předtím, než se postavila velká obchodní centra.

Přehrát vše

Související