iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 1. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4125
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Policie zjistila původ zbraně střelce z FNO

  0:51 do playlistu

  Policie zjistila původ zbraně střelce z FNO
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Záchranáři ošetřili více lidí

  3:32 do playlistu

  Záchranáři ošetřili více lidí
  Čísla dnes představila i Zdravotnická záchranná služba MS kraje, která zasahovala v loňském roce u 115 717 pacientů. Je to zhruba o 4 tis. lidí více než předloni. Za posledních 10 let počet zásahů vzrostl zhruba o 20 %, nejčastěji záchranáři pomáhali u náhle vzniklých nebo prudce zhoršených tělesných onemocnění.

 • Ostrava nezaplatí Hošťálkovicím příjezdovou cestu

  4:00 do playlistu

  Ostrava nezaplatí Hošťálkovicím příjezdovou cestu
  Spory mezi Hošťálkovicemi a Ostravou kvůli penězům na příjezdovou cestu k rodiným domům. Ostrava nechce městskému obvodu prostředky na její výstavbu poskytnout. Finance přitom přislíbilo minulé vedení Ostravy. Podle města je ale potřeba investovat do stávajících cest a zastavovat především prázdné proluky v centru města.

 • Kde stavět domy pro bydlení

  7:13 do playlistu

  Kde stavět domy pro bydlení
  Živě David Kotek z Projektstudia EU CZ.

 • Spor o projekt Housing First v Karviné pokračuje

  10:42 do playlistu

  Spor o projekt Housing First v Karviné pokračuje
  V Karviné se dál řeší projekt Housing First, který je zaměřený na lidi v bytové nouzi. Na jedné straně stojí dvě neziskové organizace, které se do projektu zapojily. Na straně druhé město, které jejich postupu nevěří a přirovnává ho k byznysu s chudobou. Tvrzení primátora ale neziskovky silně odmítají a zvažují, že očerňující komentáře budou řešit i právní cestou.

 • Oprava hrobky bruntálského starosty

  13:27 do playlistu

  Oprava hrobky bruntálského starosty
  Bruntálská radnice opravuje hrobku bývalého starosty města Wenzela Franze Olbricha. Město jí získalo do vlastnictví před 3 lety. Teď zajistilo jeho rekonstrukci. Náklady přesáhnou 300 tis. Kč.

 • Zelenina bez chemie ze skleníků

  16:06 do playlistu

  Zelenina bez chemie ze skleníků
  Česká rajčata, celoročně na pultech obchodů v BIO kvalitě. Už druhá tuzemská farma, která pěstuje zeleninu v obřích sklenících, chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky. Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců, třeba vosičky.

 • Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky

  18:32 do playlistu

  Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky
  Tříkrálová sbírka na území olomoucké arcidiecéze překročila rekordní hranici 30 mil. Kč. V kasičkách, s nimiž koledníci vyšli na začátku ledna do ulic Olomouckého, Zlínského, části Pardubického a Jihomoravského kraje, dosud bylo bezmála 32 mil. Kč. Zbývá přitom ještě sečíst půldruhého %. Loni koledníci vybrali skoro 30 mil. a šlo o nejvyšší částku od založení sbírky v roce 2000

 • Školka v Ostravě-Hrabové nedostane dotace

  19:02 do playlistu

  Školka v Ostravě-Hrabové nedostane dotace
  Ostrava-Hrabová momentálně nezíská státní dotaci na stavbu nové školky, o kterou obvod před časem požádal přímo premiéra Andreje Babiše. Reagoval tak na jeho výzvu v Parlamentu ČR, týkající se obcí a chybějících školek. Podle premiéra ale ostravský obvod nesplnil všechny podmínky pro získání dotace MŠMT ČR. Do další výzvy se může Hrabová zapojit v příštím roce. Náklady na novou MŠ se pohybují kolem 80 mil. Kč.

 • Frýdek-Místek zavádí senior taxi

  19:32 do playlistu

  Frýdek-Místek zavádí senior taxi
  Frýdek-Místek zavádí senior taxi. A to i přesto, že ve městě funguje hromadná doprava zdarma, na jejíž zajištění dalo město v roce 2019 téměř 90 mil. Kč. Nová služba by měla sloužit seniorům nad 70 let. Terezie Juřičná bydlí ve frýdecko-místeckém domově s pečovatelskou službou. Kvůli zraněnému kotníku si nemohla dojít na autobusovou zastávku. Také proto vítá zavedení senior taxi.

 • Výstava obrazů Heleny Salichové

  21:35 do playlistu

  Výstava obrazů Heleny Salichové
  Malovala slezskou krajinu, polní práce i dětské dovádění. Obrazy Heleny Salichové, která svůj život zasvětila historii, zvykům a folkloru Slezska, vystavuje ostravská galerie Chagall. Kromě malířské práce připomíná i její literární tvorbu. Byla první ženou ve Slezsku, která vystudovala pražskou Akademii výtvarných umění. Milovnici psů a koček učili Vojtěch Hynais nebo Max Švabinský.

Přehrát vše

Související