iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3091
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Větší bezpečnost ve FN Ostrava

  0:51 do playlistu

  Větší bezpečnost ve FN Ostrava
  Ostravská fakultní nemocnice postupně představuje jednotlivá bezpečnostní opatření, která zavádí po prosincovém útoku střelce v budově polikliniky. Rozšířila třeba ochranku, chce také lépe na nebezpečné situace připravit zaměstnance. Do budoucna by v areálu měly být i tzv. inteligentní kamery.

 • Lepší zabezpečení nemocnic

  3:07 do playlistu

  Lepší zabezpečení nemocnic
  Živě Radomír Ščurek z Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO.

 • Požár školy v Písařově

  7:12 do playlistu

  Požár školy v Písařově
  Šest desítek dětí a zaměstnanců bylo dnes kvůli požáru evakuováno ze ZŠ v Písařově na Šumpersku, jejíž budovu zaplnil hustý dým. Nikdo nebyl zraněn. Hořet začalo v dokončované přístavbě školy, kde dělníci pokládali podlahovou krytinu. Příčinu požáru vyšetřují kriminalisté, škoda zatím nebyla vyčíslena.

 • Začal veletrh Inforherma

  7:33 do playlistu

  Začal veletrh Inforherma
  Vytápění a úspory energií. Hlavní téma ostravského veletrhu, který je největší svého druhu v Česku. Letos se koná už po 27. a představuje se na něm přes 350 vystavovatelů. Ostrava totiž dlouhodobě patří mezi oblasti, kde je nejhorší ovzduší. Na akci se tak řeší třeba to, jak ušetřit peníze za teplo a zároveň chránit životní prostředí.

 • Osblažská úzkokolejka nejezdí

  8:38 do playlistu

  Osblažská úzkokolejka nejezdí
  Místo vlaků na úzkokolejné trati z Třemešné do Osoblahy jezdí náhradní autobusy. Jediná lokomotiva je sice funkční, ale na trať nesmí vyjet. České dráhy ji totiž neosadily radiostanicí, která je nově povinná.

 • Nové bydlení pro postižené

  11:14 do playlistu

  Nové bydlení pro postižené
  Budovy ústavu Sagapo pro lidi se zdravotním postižením v Bruntále čeká demolice. Nahradí je nové objekty s chráněným bydlením i terapeutickými dílnami. Zařízení je příspěvkovou organizací kraje a ten do nového objektu investuje téměř 130 mil.

 • Sedárna pomůže přečkat mrazivé noci

  13:58 do playlistu

  Sedárna pomůže přečkat mrazivé noci
  Bezdomovcům v Přerově začala sloužit tzv. sedárna. Díky ní můžou sice bez lůžka, ale v teple přečkat mrazivé noci. Sedárnu otevřela tamní charita, na provoz jí bude přispívat město. Podobné zázemí totiž v Přerově chybělo poté, co loni v červnuskončila noclehárna provozovaná Červeným křížem.

 • Návrat račího moru

  16:31 do playlistu

  Návrat račího moru
  Několik desítek uhynulých raků nalezli ochránci přírody v několika řekách v Beskydech. Následné laboratorní analýzy potvrdily podezření, že úhyn způsobil račí mor. Ten se po třech letech znovu objevil na území Česka.

 • Účetní CK zpronevěřila statisíce

  18:32 do playlistu

  Účetní CK zpronevěřila statisíce
  Ze zpronevěry obvinili policisté referentku cestovní kanceláře Kovotour Plus. Během půl roku si měla přijít podvodem na 330 tis. Kč. Šlo o zálohy, které zaplatili klienti cestovní kanceláře. Na zpronevěru přišly kolegyně obviněné při kontrole pokladny.

 • Myslivec postřelil kolegu

  19:33 do playlistu

  Myslivec postřelil kolegu
  75letý myslivec podle policistů v pátek na Bruntálsku postřelil o 4 roky mladšího kolegu.Podezřívají jej z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, hrozí mu až 8 let vězení.

 • Matrika přímo v porodnici

  20:08 do playlistu

  Matrika přímo v porodnici
  V ostravské FN vznikla jako první v MS kraji matrika přímo na porodní klinice. Ulehčit má rodičům po porodu. Rodný list dítěte si totiž mohou vyřídit ještě před odchodem domů. V případě potřeby za nimi matrikářka dojde přímo na pokoj.

 • Komedie i horor v jednom

  22:17 do playlistu

  Komedie i horor v jednom
  Slavný a bohatý výtvarník, jeho agent, manželka a služka. Čtyři postavy rozehrají hru na život a na smrt ve Slezském divadle v Opavě. Nastudovali tam černou komedii amerického autora Joe DiPietra Umění vraždy. Je plná nečekaných zvratů.

Přehrát vše

Související