iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2716
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dopravě v Přerově uleví až dokončení D1

  0:52 do playlistu

  Dopravě v Přerově uleví až dokončení D1
  Otevření nového úseku dálnice prozatím nezkomplikovalo dopravní situaci v Přerově. 14 kilometrů Dé jedničky mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem uvedlo Ředitelství silnic a dálnic do provozu ve čtvrtek odpoledne. Dálnice ale končí provizorně u Přerova doslova v poli. Navazující úsek k Říkovicím se stavět ještě ani nezačal.

 • Dopravě v Přerově uleví až dokončení D1

  3:35 do playlistu

  Dopravě v Přerově uleví až dokončení D1
  Živě Tomáš Navrátil, radní pro dopravu z přerovského magistrátu.

 • Z FNO propustili posledního zraněného

  7:24 do playlistu

  Z FNO propustili posledního zraněného
  Lékaři propustili z ostravské fakultní nemocnice druhého muže zraněného při úterní střelbě v čekárně traumatologické ambulance. Už včera v nemocnici zemřela sedmá obě

 • FNO po útoku střelce

  8:07 do playlistu

  FNO po útoku střelce
  Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

 • Oběti útoku uctí fotbalisté

  11:10 do playlistu

  Oběti útoku uctí fotbalisté
  Tragickou událost připomene i zítřejší fotbalové utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha. Památku obětí lidé uctí minutou ticha a fotbalisté odehrají zápas s černými páskami na rukávech. Na pomoc pozůstalým a obětem půjde také část výtěžku z prodaných jednorázových vstupenek na utkání ve výši 150.000 korun. Na příchod sparťanských fanoušků bude dohlížet policie, která utkání označila jako rizikové.

 • Zabezpečení vodoměrů před zimou

  11:42 do playlistu

  Zabezpečení vodoměrů před zimou
  Teploty klesají pod bod mrazu. Také proto by měli lidé dát pozor na své vodoměry - ty kvůli nízkým teplotám mohou popraskat. Nový vodoměr a jeho výměna může vyjít až na několik tisíc. Další škody pak může napáchat voda.

 • Od neděle budou platit nové jízdní řády

  13:30 do playlistu

  Od neděle budou platit nové jízdní řády
  V noci ze soboty na neděli začnou platit nové jízdní řády. Hlavní novinkou na železnici v Moravskoslezském a Olomouckém kraji je nový dopravce na rychlíkové lince z Bohumína do Brna. Provoz přebírá od Českých drah soukromá firma Regiojet. Ta bude ještě do konce roku uznávat jízdenky Českých drah. V Olomouckém kraji bude ve všech vlacích nově platit také tarif krajského dopravního systému.

 • Bruntálský betlém je zase větší

  14:14 do playlistu

  Bruntálský betlém je zase větší
  Bruntálský řezbář František Nedomlel letos opět doplnil nové figurky a prvky do tamního vyřezávaného betlému. Ten je umístěný v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bruntále. Spolu s betlémem v Mohelnici je největším pohyblivým vyobrazením narození Ježíše Krista v kostelech v Česku.

 • Petice proti novému bydlení hendikepovaných

  17:05 do playlistu

  Petice proti novému bydlení hendikepovaných
  650 lidí podepsalo petici, která je proti stavbě nového bydlení pro mentálně a fyzicky postižené v Náměšti na Hané na Olomoucku. Dvanáct hendikepovaných tam chce přemístit Olomoucký kraj z Litovelska. Obyvatelé Náměště mají z nových sousedů obavy. Nelíbí se jim ani podoba plánovaného bydlení. Podle hejtmanství jde o nedorozumění.

 • Trest za zneužívání mladistvých

  19:47 do playlistu

  Trest za zneužívání mladistvých
  Na šest let poslal do vězení Krajský soud v Ostravě učitele hudby za sexuální zneužívání jedenácti dívek a dvou chlapců. Ani jednomu z nich nebylo 15 let. Podle soudu je zneužíval během výuky na základních uměleckých školách v Ostravě a na Karvinsku. Soud také na šeSt let zakázal obžalovanému učit hudbu žáky a studenty mladší osmnácti let. Rozsudek není pravomocný.

 • Eduard Halberštát vytvořil vánoční strom pro Plato

  21:36 do playlistu

  Eduard Halberštát vytvořil vánoční strom pro Plato
  Malíř a grafik Eduard Halberštát dal Ostravě lekci z Vánoc. Dvaaosmdesátiletý umělec vytvořil pro Galerii PLATO umělecký vánoční strom. Jeho minimalistická instalace má připomenout staré časy.

Přehrát vše

Související