iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 11. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2732
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Orlovská ortopedie definitivně do Karviné

  0:50 do playlistu

  Orlovská ortopedie definitivně do Karviné
  Orlovská ortopedie se definitivně stěhuje do Karviné. Na jednání s řediteli nemocnice v Havířově, Karviné-Ráji a dalšími odborníky na zdravotnictví o tom rozhodlo vedení MS kraje. Kraj tak nevyhoví přání zdravotníků orlovské ortopedie přesunout oddělení do nemocnice v Havířově. Lékaři a zdravotní sestry, kteří podali před 2 týdny výpovědi, se tak teď budou muset rozhodnout, jestli z nemocnice odejdou, nebo své výpovědi stáhnou, a i přes svůj nesouhlas se přesunou do Karviné-Ráje.

 • Orlovská ortopedie definitivně do Karviné

  4:43 do playlistu

  Orlovská ortopedie definitivně do Karviné
  Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

 • Příprava D1 může pokračovat

  9:49 do playlistu

  Příprava D1 může pokračovat
  Stavební odbor olomouckého magistrátu povolil změnu územního rozhodnutí pro stavbu nového úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. Její příprava tak může pokračovat. Stavba se ale stejně zdrží. Silničáři totiž zrušili zakázku na zhotovitele. Podle nových odhadů bude dálnice mezi Přerovem a Říkovicemi otevřena nejdříve v roce 2024.

 • ČSSD prohrála soud

  10:11 do playlistu

  ČSSD prohrála soud
  Vyloučení bývalého mohelnického sociálního demokrata Pavla Němce ze strany nebylo v souladu se zákonem a je neplatné. Rozhodl o tom ve středu Městský soud v Praze, který vynesl pravomocný verdikt týkající se Němcovy žaloby proti usnesení orgánů ČSSD. Němec řekl, že poté, co rozsudek nabude právní moci, se opět stane členem ČSSD, z níž byl vyloučen v roce 2013.

 • Litovli hrozí odtržení

  10:37 do playlistu

  Litovli hrozí odtržení
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Kajnar v čele ostravské ČSSD

  13:14 do playlistu

  Kajnar v čele ostravské ČSSD
  Ve vedení ostravské ČSSD nastaly změny. Do jejího čela zasedl staronový předseda Petr Kajnar. Byl zvolen na okresní konferenci, která se konala na začátku listopadu, podle bývalé předsedkyně Jany Vajdíkové je však neplatná. Informaci o změně vedení potvrdil předseda moravskoslezské ČSSD Tomáš Hanzel.

 • Deset dní před spuštěním nového mýta

  14:13 do playlistu

  Deset dní před spuštěním nového mýta
  Mimořádná dopravní opatření, posílená registrační místa nebo zasílání palubních jednotek do zahraničí. Budoucí správce mýta se společně s MD ČR chystá na zahájení provozu nového satelitního systému. Ten se spustí 1. prosince. Provázejí ho přitom obavy z dopravního kolapsu na některých hraničních přechodech. Na nápor aut se připravují i čerpací stanice.

 • Noc venku

  17:11 do playlistu

  Noc venku
  Živě Dominika Najvert, předsedkyně spolku Noc venku.

 • Jednání o OKD v Poslanecké sněmovně

  19:23 do playlistu

  Jednání o OKD v Poslanecké sněmovně
  Společnost OKD jednala v Poslanecké sněmovně se zástupci černouhelného Dolu Frenštát o jeho uzavření. Do konce října měla vypracovat časový harmonogram dalších kroků k jeho likvidaci. Ani po dnešním jednání není o jeho osudu jasno. Důl byl vybudován v 80. letech, ale nikdy se v něm netěžilo.

 • Mizející Ostrava na plátnech

  21:48 do playlistu

  Mizející Ostrava na plátnech
  Obrazy jako vzpomínky na městská zákoutí i továrny. Výtvarné centrum Chagall představuje Mizející Ostravu. Na malířských plátnech jsou často místa, která obyvatelé města už nenajdou, anebo se v průběhu desetiletí změnila téměř k nepoznání.

Přehrát vše

Související