iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 11. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4105
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zkoušky doma vzdělávaných dětí

  0:46 do playlistu

  Zkoušky doma vzdělávaných dětí
  V MŠ po celé republice v těcho dnech probíhá přezkušování 5letých dětí s individuálním vzděláváním. Pro výuku v domácím prostředí se jejich rodiče rozhodli ze zdravotních nebo sociálních důvodů. Povinnou předškolní docházku mají děti v Česku od září 2017.

 • Zkoušky doma vzdělávaných dětí

  4:05 do playlistu

  Zkoušky doma vzdělávaných dětí
  Živě Vilma Valentová, předsedkyně Komise pro výchovu a vzdělávání, Bohumín.

 • Dostál odešel z ODS

  7:45 do playlistu

  Dostál odešel z ODS
  Přerovský politik z ODS Marek Dostál, kterého v pondělí krajský soud pravomocně odsoudil za sexuální nátlak, ukončil členství ve straně. Vyhověl tím výzvě místního sdružení ODS. Nechal si ale mandát přerovského zastupitele s tím, že jej získal od voličů. S podmíněným trestem jednoho roku se zkušebním odkladem na 2 roky a povinností zaplatit 50 tis. Kč poškozené za nemajetkovou újmu nesouhlasí. Hodlá podat dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.

 • Divadelní archiv začal pracovat

  8:14 do playlistu

  Divadelní archiv začal pracovat
  Ostravská divadla mají unikátní elektronickou databázi. Hledat v ní můžou odborníci i laici. Internetový portál obsahuje repertoár všech ostravských profesionálních divadel od r. 1919 po současnost. Návštěvník stránek na nich najde seznamy tvůrců, herců, ale i fotografie a historii divadel. Internetový divadelní archiv jeho tvůrci stále doplňují o další materiály i o údaje o aktuálních inscenacích.

 • Podmínka za zabití při autonehodě

  8:42 do playlistu

  Podmínka za zabití při autonehodě
  3 roky vězení s podmíněným odkladem na 4 roky a zákaz řízení na 5 let za dopravní nehodu, při které zemřel 41letý řidič. Trest, který dostal u Okresního soudu v Ostravě 21letý Ivo Kubis. V květnu poblíž Polanky nad Odrou nedaleko Ostravy ve vysoké rychlosti vjel do protisměru, kde se čelně střetl s vozem Peugeot. Rozsudek je pravomocný.

 • Náměstek primátora odmítá pochybení

  11:40 do playlistu

  Náměstek primátora odmítá pochybení
  Město Ostrava vyslalo do porubského domova důchodců Slunečnice kontrolu. Rozhodlo tak na základě podnětů novinářů webu Seznam zprávy. Zpravodajský server dnes odvysílal reportáž, která zachycuje výpovědi svědků problematického chování tamějších pracovníků vůči svým klientům.

 • 30 let od demonstrací v Ostravě

  12:40 do playlistu

  30 let od demonstrací v Ostravě
  Před 30 lety začaly v Československu masivní protesty proti komunistickému režimu. Po surovém potlačení studentské demonstrace na pražské Národní třídě 17. listopadu 1989 se na Václavském náměstí o 3 dny později sešlo přes 100 tis. lidí. Protesty se konaly také v MS kraji. 20. listopadu se poprvé sešli např. ostravští studenti, a to v areálu VŠB-TUO.

 • Potíže cestujících v Dluhonicích

  16:04 do playlistu

  Potíže cestujících v Dluhonicích
  Až hodinové zpoždění nabírají vlaky mezi Vsetínem a Olomoucí. Za zpožděním stojí oprava kolejiště v Dluhonicích u Přerova. To je součástí rozsáhlého projektu oprav jednoho z nejvytíženějších železničních úseků v zemi. Dokončení první části celého koridoru se odhaduje na rok 2022.

 • Oprava bruntálského zámku

  18:24 do playlistu

  Oprava bruntálského zámku
  Na zámku v Bruntále probíhá rekonstrukce zahradního sálu, tzv. Sala terreny. Projekt je z větší části financován z peněz na revitalizaci národních kulturních památek. Celková investice přesáhne 43 mil. Kč.

 • Taneční hostina v NDM

  20:57 do playlistu

  Taneční hostina v NDM
  Tanec u jídelního stolu a za zvuků počítače. První baletní premiérou 101. sezóny Národního divadla moravskoslezského je komponovaný večer dvou současných choreografií. Divadlo ho uvádí pod názvem "Rossiniho karty" a slibuje divákům velkolepou taneční hostinu.

Přehrát vše

Související