iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 10. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3505
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kampaň Nepít je normální

  0:48 do playlistu

  Kampaň Nepít je normální
  1,5 milionu lidí v Česku má problém s alkoholem. Zhruba 11 % klientů, kteří vyhledají pomoc odborníků, jsou z MS kraje. Skoro 1/2 Čechů pak podle průzkumu Národní linky pro odvykání škodlivost alkoholu podceňuje a k nadměrnému pití je tolerantní. MZ ČR chystá kampaň s názvem Normální je nepít, připravuje i regulaci reklamy na alkohol.

 • Kampaň Nepít je normální

  3:19 do playlistu

  Kampaň Nepít je normální
  Živě Jana Schwarzová, lékařka, Psychiatrické oddělení FNO.

 • Krnov investuje do kanalizace

  7:27 do playlistu

  Krnov investuje do kanalizace
  Krnovská radnice investuje příští rok do opravy či výstavby kanalizace 27 mil. Kč. O jiném projektu za dalších 60 mil. Kč budou ještě rozhodovat zastupitelé. Nová kanalizace má zásadní význam pro připravovanou lokalitu pod Kabátovým kopcem. Tam se připravují stavební parcely pro 36 nových rodinných domů. Po dokončení obou investic bude ve městě téměř 5 km nové kanalizace.

 • Oprava radnice v Olomouci

  7:54 do playlistu

  Oprava radnice v Olomouci
  Pomocí autojeřábu s dlouhým ramenem dělníci opatrně vynesli na budovu radnice v historickém centru Olomouce základnu pro dřevěnou konstrukci věže, kterou řemeslníci v uplynulých měsících vyrobili před zraky kolemjdoucích na dlažbě Horního náměstí. Mohutnou dřevěnou konstrukci ve výšce několika desítek metrů ukotvili do kamenného ochozu. Oprava věže je součástí rekonstrukce radnice.

 • Vysoké tresty za pašování kokainu

  8:28 do playlistu

  Vysoké tresty za pašování kokainu
  Až 14leté tresty vyměřil Krajský soud v Ostravě 10 údajným obchodníkům s narkotiky ze Španělska. Podle žalobce měli vozit kokain, který měli prodávat zejména v Ostravě. Souzení s rozsudkem nesouhlasili. Případ proto zamíří k odvolacímu soudu.

 • Jednání o vysokorychlostní trati

  10:48 do playlistu

  Jednání o vysokorychlostní trati
  Vlaky s více než 300km rychlostí a výrazně kratší cestování mezi velkými městy. Tak má v Česku vypadat vysokorychlostní železnice. Pro SŽDC je její výstavba prioritou. Obcím, kudy by tratě měly vést, ale už teď přináší omezení. Zástupci SŽDC proto starosty z OL kraje informovali o tom, jak přípravy vysokorychlostní trati pokračují.

 • Vrchní soud potvrdil trest

  13:35 do playlistu

  Vrchní soud potvrdil trest
  Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty za přepadení poštovního vozu s penězi rodině Waschtových. Radek Waschta starší dostal za loupež 9 let vězení. Jeho manželka ve vězení stráví 6 let. Radkovi Waschtovi mladšímu a jeho sestře Denise soud potvrdil 3leté tresty s pětiletým podmíněným odkladem.

 • Kavárnu provozuje učiliště

  14:35 do playlistu

  Kavárnu provozuje učiliště
  Secesní kavárna Radhošť s více než stoletou tradicí ve Frýdku-Místku se dnes opět otevřela. Protože magistrát nemohl údajně dlouho sehnat nájemce, provozovat ji bude nově místní učiliště. V historických prostorách se budou učit budoucí číšníci a cukráři.

 • Starostové nechtějí průplav

  17:16 do playlistu

  Starostové nechtějí průplav
  56 starostů obcí na Olomoucku, Novojičínsku a Přerovsku se podepsalo memorandum k vodnímu koridoru, které odmítá projekt výstavby vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Obávají se negativního dopadu na přírodu i finanční náročnosti projektu. O stavbě mezinárodní vodní cesty, která má propojit řeky Dunaj, Odru a Labe, se diskutuje od roku 2005 a částka za její realizaci převyšuje 300 mld. Kč.

 • Andrzej Jagodzinski navštívil Ostravu

  20:03 do playlistu

  Andrzej Jagodzinski navštívil Ostravu
  Román českého spisovatele Josefa Formánka Mluviti pravdu je přeložený do polštiny. Jeden z výtisků přivezl do Ostravy osobně jeho překladatel Andrzej Jagodzinski. Novinář, diplomat a překladatel, který do polské literatury uvedl Havla nebo Škvoreckého, přijel na pozvání literárního festivalu Protimluv.

Přehrát vše

Související