iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2957
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ministři obrany V4 v Ostravě

  0:47 do playlistu

  Ministři obrany V4 v Ostravě
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Přípravy Dnů NATO 2019

  3:54 do playlistu

  Přípravy Dnů NATO 2019
  Reportáž Pavla Habrama a Pavly Daňkové.

 • Kontejnerový terminál Mošnov

  6:05 do playlistu

  Kontejnerový terminál Mošnov
  V průmyslové zóně u mošnovského letiště vyroste kontejnerový terminál. Ten propojí po železnici MS kraj s belgickým přístavem Antverpy. SŽDC kvůli tomu postaví nové kolejové propojení, které umožní přímé jízdy nákladních vlaků od Přerova do Mošnova. Kraj a Ostrava si od toho slibují snížení podílu nákladů na silnicích a ekonomický rozvoj regionu. Terminál by měla soukromá společnost otevřít za 2,5 roku.

 • Sdílený marketing v Olomouci

  6:36 do playlistu

  Sdílený marketing v Olomouci
  Zabránit dalšímu úbytku prodejen v historickém jádru Olomouce a zároveň vylidňování centra. Cíl nového projektu sdíleného marketingu. Obchodníci a poskytovatelé služeb budou moci sdílet náklady na společnou propagaci. Konkrétně tiskoviny s informacemi o nabídce obchodů a služeb, komunikaci prostřednictvím sociálních sítí i venkovní reklamu. Podle organizátorů by se do projektu mohla do konce roku zapojit až stovka obchodníků.

 • Hraboši poškodili úrodu cukrové řepy

  7:07 do playlistu

  Hraboši poškodili úrodu cukrové řepy
  Zemědělci vyčíslují další škody způsobené hraboši. Tentokrát na cukrové řepě. Její sklizeň sice teprve začíná, pěstitelé ale už teď odhadují, že cukernatost a výnosy budou nižší než v předešlých letech. To by se mohlo projevit v nižší výrobě cukru, a tím i vyšší ceně.

 • První citelné ochlazení

  9:14 do playlistu

  První citelné ochlazení
  V posledních dnech se výrazně ochladilo a teploty klesají zejména po ránu pod 10 °C, na horách dokonce i pod 0 °C. Dnešní ráno bylo v rámci ČR vůbec nestudenější od poloviny května. Objevily se tak první přízemní mrazy, na horách i sněhové vločky.

 • Začala topná sezóna

  11:09 do playlistu

  Začala topná sezóna
  Dodavatelé tepla už totiž zahájili topnou sezónu. Ode dneška se topí už např. ve Frýdku-Místku, Přerově, Olomouci, Bohumíně nebo Orlové. Zítra začnou firmy pouštět ohřátou vodu do radiátorů také v Ostravě, Havířově nebo Karviné. Je to zhruba o týden dřív než vloni.

 • Zprošťující rozsudek v případu požáru skladu

  11:30 do playlistu

  Zprošťující rozsudek v případu požáru skladu
  Krajský soud zprostil obžalované, kteří se zodpovídali z přípravy rozsáhlého požáru skladu textilu v Olomouci. Shořel před 3 lety a škoda dosáhla 40 mil. Kč. Požár měl podle obžaloby připravovat Mohamad Chaito. Motivem měly být obchodní a rodinné spory. Podle soudu ale chybí důkazy, které by obžalované usvědčovaly.

 • Cvičení záchranářů v Hranické propasti

  14:27 do playlistu

  Cvičení záchranářů v Hranické propasti
  V Hranické propasti cvičili záchranáři. V zatopené části se vystřídaly desítky potápěčů, z řad hasičů a policistů, ale i hranických speleologů, kteří se na jejím průzkumu podílejí. Trénovali vzájemnou spolupráci při záchraně potápěče ze zatopené jeskyně.

 • Cvičení záchranářů v Hranické propasti

  17:24 do playlistu

  Cvičení záchranářů v Hranické propasti
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Taneční inscenace jako konflikt charakterů

  21:15 do playlistu

  Taneční inscenace jako konflikt charakterů
  Konflikt mezi extroverty a introverty. Téma nové taneční inscenace, kterou nastudovala ostravská Move Dance Company. Klub Cooltour uvádí choreografii pohybového divadla pod názvem PUZZLE.

Přehrát vše

Související