iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2802
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Problém s dostupností rané péče

  0:48 do playlistu

  Problém s dostupností rané péče
  Rodiče dětí s postižením nebo vážnými nemocemi můžou v Česku využívat služeb rané péče. Terénní pracovníci jim pomáhají podpořit vývoj dítěte od narození až do 7 let věku. Radí taky, jak zajistit pomůcky, přístroje nebo třeba příspěvkyna péči. Registrovaných poskytovatelů je v Česku necelá padesátka. Jejich možnosti se ale liší, u některých musí rodiny na službu čekat i rok.

 • Problém s dostupností rané péče

  3:30 do playlistu

  Problém s dostupností rané péče
  Živě Pavla Matyášová, ředitelka Společnosti pro ranou péči.

 • Rozhodnutí o dopravních stavbách

  9:09 do playlistu

  Rozhodnutí o dopravních stavbách
  Tzv. Severní spoj, který spojí dálnici D1 s ostravskými částmi Martinov a Třebovice, má kladné stanovisko o vlivu stavby na životní prostředí, tedy EIA. Vyplývá to z rozhodnutí krajského úřadu. Ten počítá se zahájením stavby zhruba za 8 let. Blíž k realizaci má také druhá část obchvatu Frýdku-Místku. Krajský soud totiž zamítl správní žalobu Dětí země proti zamítnutí rozkladu na stavební povolení. Stavba by měla začít na konci září.

 • Stěhování parní lokomotivy

  10:21 do playlistu

  Stěhování parní lokomotivy
  Nový přírůstek získalo Železniční muzeum moravskoslezské v Ostravě. Přes 130 let stará historická lokomotiva stála dlouhá léta u depa Českých drah v Olomouci. Teď ji přepravili na nádraží Ostrava-Střed a budou ji rekonstruovat.

 • Krnovský Elvis Presley

  13:26 do playlistu

  Krnovský Elvis Presley
  Před 42 lety zemřel král rock'n'rollu Elvis Presley. Pro miliony jeho fanoušků po celém světě, ale žije dál. Jsou i tací, kteří propadli jeho muzice, snaží se jej napodobit a Elvisovy nesmrtelné hity předávat dál. Jedním z takových fanouškůje i Pavel Elvis Pavlevský z Krnova.

 • Frýdek-Místek opravuje kulturní zařízení

  16:20 do playlistu

  Frýdek-Místek opravuje kulturní zařízení
  Město Frýdek-Místek opravuje o prázdninách hned několik kulturních prostor. Pracuje se např. na obnově vyhořelého kulturního domu ve Skalici nebo také na rekonstrukci půdy Národního domu. Město za tyto 2 projekty zaplatí přes 3 mil. Kč.

 • Hendikepované děti na příměstském táboře

  18:21 do playlistu

  Hendikepované děti na příměstském táboře
  Neobvyklý příměstský tábor probíhal celý tento týden v Ostravě. Jeho účastníky bylo totiž 7 handicapovaných dětí. Pořadatelé z rehabilitačního centra Senza Ergo pro ně připravili speciálně upravený program. Nechyběly hry, ani výlety.

 • Opava ve 3D aplikacích

  20:55 do playlistu

  Opava ve 3D aplikacích
  Prohlédnout si své město. Tuhle příležitost mají teď Opavané díky unikátní 3D aplikaci. Ta jim umožní vydat na virtuální historickou procházku Horního náměstí, které bylo už od 12. století významným centrem Slezska.

Přehrát vše

Související