iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 6. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1531
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bezbariérový web pro zrakově postižené

  0:45 do playlistu

  Bezbariérový web pro zrakově postižené
  Nový bezbariérový web spustila zdravotní pojišťovna RBP. Pracovat s ním díky speciální úpravě mohou zrakově a tělesně handicapovaní. V Česku je takových lidí přes milion. Více než polovina z nich využívá k práci kompenzační pomůcky.

 • Bezbariérový web pro zrakově postižené

  3:17 do playlistu

  Bezbariérový web pro zrakově postižené
  Na další podrobnosti bezbariérového webu se ptala redaktorka Pavla Daňková.

 • Vesnicí roku Otice

  7:52 do playlistu

  Vesnicí roku Otice
  Vesnicí roku MS kraje jsou Otice na Opavsku. Na druhém místě skončila obec Žabeň a třetí byl Sviadnov. Obě na Frýdecko-Místecku. Obec se zhruba 1 400 obyvateli zaujala svým dynamickým rozvojem i úzkou spoluprací s místními podnikateli. Otice tak postupují do celostátního kola soutěže, které se uskuteční na konci září. Poslední vesnicí z MS kraje, která zvítězila i celostátně, byl v roce 2013 Jeseník nad Odrou.

 • Požár výrobu nezastavil

  8:21 do playlistu

  Požár výrobu nezastavil
  Požár, který v úterý hasili hasiči v hutním podniku ArcelorMittal Ostrava, nebude mít vliv na výrobu v huti, nikdo při něm nebyl zraněn a do ovzduší neunikly žádné nebezpečné látky. Hořelo na dvou dopravníkových pásech třídírny v severní části aglomerace, tedy v provozu, kde se spékáním surovin připravuje vsázka do vysoké pece.

 • Soud s bankovním lupičem

  8:52 do playlistu

  Soud s bankovním lupičem
  Loupežné přepadení UniCredit bank v Ostravě projednává Okresní soud v Ostravě. Recidivista Peter Dančo na Slovensku přepadl 6 bank a ze 7., ostravské pobočky banky,si odnesl 85 tisíc. Maskoval se šátkem a zaměstnanci hrozil pistolí. V krajním případě mu hrozí až 10 let vězení.

 • Pocitová mapa Ostravy

  10:17 do playlistu

  Pocitová mapa Ostravy
  I dnes budou teploty přesahovat na mnoha místech tropickou třicítku. Vysoké teploty pociťují hlavně lidé ve městech, a tak se čím dál častěji mluví o opatřeních, která by pobyt ve městech v takovém počasí zpříjemnila. Třeba v Ostravě si nechali vypracovat strategii, jejíž součástí je i pocitová mapa.

 • Město bojuje s horkem

  13:06 do playlistu

  Město bojuje s horkem
  Oblaky vodního aerosolu v ulicích rozprašují kropící vozy. V Ostravě letos poprvé vyjeli tento měsíc. Zatím kropí silnice především kvůli úklidu a údržbě zeleně. Loni takhle technické služby Moravské Ostravy a Přívozu vykropily asi 160 kubíků vody. A s jedním z vozů se dnes vydal do ulic i náš štáb.

 • Případ stěžovatele u ÚS

  16:08 do playlistu

  Případ stěžovatele u ÚS
  Vsetín nemá nárok na platbu za poskytnutí informace podle zákona č. 106. Ústavní soud dnes v jeho neprospěch rozhodl spor se žadatelem o opakované a náročné vyhledání informace. Vsetín za tuto službu žádal skoro 34 tis. Kč.

 • Přerov trápí nevyužité kontejnery

  18:45 do playlistu

  Přerov trápí nevyužité kontejnery
  V Přerově se v poslední době rozmohl další nešvar spojený s odkládáním odpadu. Už loni tamní radnice řešila rostoucí počet černých skládek přímo v ulicích města. Teď problémy způsobují paradoxně i lidé, kteří odpad třídí. Do modrých kontejnerů totiž hážou nerozložené krabice. Moc papíru už se do nich potom nevejde.

 • Tomáš Kačo koncertuje v Ostravě

  21:21 do playlistu

  Tomáš Kačo koncertuje v Ostravě
  Poprvé jako sólista v sále, do kterého chodil jako student ostravské konzervatoře na koncerty. Klavírista Tomáš Kačo si v rodném kraji na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka odbyl svůj první velký klavírní recitál. Zazněly na něm skladby z jeho autorského alba pojmenovaného Můj domov.

Přehrát vše

Související