iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 5. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2082
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Testování protilátek na spalničky

  0:51 do playlistu

  Testování protilátek na spalničky
  Kvůli epidemii spalniček roste i zájem o testy na protilátky. V ostravském zdravotním ústavu tomu museli přizpůsobit provoz, měsíčně vyšetří až tisíc vzorků, pracují teď i o víkendech. Onemocnět spalničkami mohou i lidé, kteří byli v dětství očkováni, obranyschopnost proti viru postupně klesá, to si vyzkoušela i redaktorka ČT.

 • Testování protilátek na spalničky

  3:15 do playlistu

  Testování protilátek na spalničky
  Živě s Irenou Martinkovou, ředitelkou protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Ostrava.

 • Rezignoval ministr kultury Staněk

  7:11 do playlistu

  Rezignoval ministr kultury Staněk
  Ministr kultury Antonín Staněk ke konci května rezignuje na svou funkci. V posledních týdnech se ocitl pod tlakem kvůli odvolání ředitelů Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. Jeho rezignaci požadovalo několik petic, otevřených dopisů i opozice. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček se dosud ministra kultury zastával a odmítal, že by navrhl jeho odvolání.

 • Osobností MS kraje je Jiří Michálek

  7:40 do playlistu

  Osobností MS kraje je Jiří Michálek
  Osobností MS kraje za rok 2018 je Jiří Michálek, předseda předsednictva spolku Dolní oblast Vítkovice. Cenu za společenskou odpovědnost, která má vyzdvihnout podnikatelské subjekty a organizace za jejich práci pro kraj a pro občany, předal hejtman MS kraje Ivo Vondrák. Porota vybírala ze 63 nominací. Jiří Michálek v DOV zavedl řadu inovativních metod, zasadil se o uchránění hutí pro další generace v nové podobě.

 • Začala oprava Rubikovy křižovatky ve FM

  8:11 do playlistu

  Začala oprava Rubikovy křižovatky ve FM
  Ve F-M začala oprava Rubikovy křižovatky, která patří k nejfrekventovanějším ve městě. Spolu s ní se musí opravit i most T.G. Masaryka, na kterém se křižovatka nachází. S uzavírkami musí řidiči počítat na několik měsíců. Opravy zpomalí i MHD.

 • Český den proti rakovině

  10:26 do playlistu

  Český den proti rakovině
  Dnes je český den proti rakovině. Liga proti této nemoci pořádá už 23. ročník veřejné sbírky, tentokrát zaměřený na rakovinu plic. V ulicích i obchodních střediscích tak dobrovolníci během dne prodávali žluté květy na podporu výzkumu a péče o onkologicky nemocné. Právě rakovina plic patří podle onkologů v ČR k nejrozšířenějším onemocněním rakoviny.

 • 80 let od zpřístupnění Javoříčských jeskyní

  13:08 do playlistu

  80 let od zpřístupnění Javoříčských jeskyní
  Unikátní krápníková výzdoba, největší zimoviště netopýrů v Česku, další dosud nepřístupné a neobjevené podzemní prostory. To jsou Javoříčské jeskyně na Litovelsku, které se pro veřejnost otevřely přesně před 80 lety. Jejich objevitelé používali při zkoumání podzemí kromě lan třeba i dráty elektrického vedení.

 • Pomologové mapují staré odrůdy ovoce

  16:04 do playlistu

  Pomologové mapují staré odrůdy ovoce
  Staré odrůdy ovocných stromů stále nacházejí pomologové na Opavsku, Krnovsku nebo Osoblažsku. Rostou zejména v zahradách po původním obyvatelstvu. Už 10 let se je snaží mapovat a také zachránit roubováním dřív, než uhynou stářím. Pomoci má i zakládání genofondových sadů.

 • Luhačovice řeší problémy s prameny

  18:33 do playlistu

  Luhačovice řeší problémy s prameny
  Luhačovice, největší a taky nejznámější moravské lázně, mají na začátku sezóny problémy s prameny. V případě Vincentky je to krátkodobá záležitost, léčivou vodu zastavila rekonstrukce kolonády. Hůř je na tom pramen Ottovka, ten znovu neteče kvůli mikrobiologické kontaminaci. V jeho případě se může jednat o dlouhodobý, možná i trvalý problém.

 • Začíná Divadelní Flora 2019

  21:10 do playlistu

  Začíná Divadelní Flora 2019
  Živě Petr Nerušil, ředitel festivalu.

Přehrát vše

Související