iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 4. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2270
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Útočník v DP dopaden

  0:47 do playlistu

  Útočník v DP dopaden
  Ostravská policie řeší další napadení řidičky tramvaje. Dnes dopoledne na zastávce Střelnice v Ostravě-Hulvákách ji napadl 43letý muž za to, když ho chtěla kvůli porušování dopravních podmínek vyhodit z tramvaje. Útočníka pak do pár minut zadrželi cestující z vozu spolu s policisty.

 • Útočník v DP dopaden

  3:08 do playlistu

  Útočník v DP dopaden
  Živě Daniel Morys, předseda představenstva DP Ostrava.

 • OKD může vstoupit do požářiště

  7:32 do playlistu

  OKD může vstoupit do požářiště
  Báňští záchranáři provedli průzkum míst v Dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku, kde v prosinci při výbuchu metanu zahynulo 13 horníků. Těžební společnost OKD dnes dostala od báňského úřadu povolení ke vstupu do požářiště a práce na první části zahájív pondělí. ČTK to řekl mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Průzkum podle něj dopadl podle plánu.

 • Demolice domů pokračuje

  7:56 do playlistu

  Demolice domů pokračuje
  V Karviné se dokončuje první etapa demolice bytových domů v problémové lokalitě Nové Město. Majitel, společnost Residomo, se rozhodla domy se 34 vchody zdemolovat kvůli jejich špatnému technickému stavu. Demolice dalších vchodů pak připravuje. O budoucím využití lokality stále jedná město i Residomo, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo.

 • Hranice uzavřely náměstí

  8:20 do playlistu

  Hranice uzavřely náměstí
  Radnice v Hranicích na Přerovsku musela uzavřít centrální Masarykovo náměstípro dopravu a částečně i pro chodce. Důvodem je havarijní stav jedné z věží kostela Stětí sv. Jana Křtitele v jižní části náměstí. Hrozí totiž, že její vršek spadne.

 • DP kontroluje trolejbusy

  9:56 do playlistu

  DP kontroluje trolejbusy
  Ostravský dopravní podnik prošetřil všechny své trolejbusy Škoda 21Tr. Důvodem je nehoda tohoto typu vozu, ke které došlo minulý týden v Brně. Příčinou havárie měla být podle policie nejspíše technická závada. Mimořádná kontrolase proto zaměřila na podvozek a přední nápravu vozu.

 • Julietta v NDM

  11:27 do playlistu

  Julietta v NDM
  Surrealistickou operu Julietta a snář nastudovalo v premiéře Národní divadlo moravskoslezské. Sám Bohuslav Martinů ji považoval za to nejlepší, co kdy složil. Hudebními obrazy se v ní snažil předvést, jak křehká je hranice mezi snem a skutečností. Bizarní svět přináší na ostravské jeviště režijní tandem Skutr.

 • Návrat zimního počasí

  15:07 do playlistu

  Návrat zimního počasí
  Do Česka přišlo ochlazení. Od severovýchodu k nám proudí studený vzduch. Kvůli tomu bude o víkendu kolem nuly, na horách se objeví sněžení. Podle lékařů by se lidé v obdobích podobných teplotních zlomů měli vyhýbat extrémním aktivitám. Na ochlazení se připravuje i horská služba. Méně lidí zaznamenali také v pneuservisech. Lidé přezouvání pneumatik odkládají na teplejší počasí.

 • Náhradní babičky pomáhají

  18:14 do playlistu

  Náhradní babičky pomáhají
  Dobrovolnické centrum Elim v Opavě spustilo projekt náhradních babiček a dědečků. Zapojit se do něj mohou senioři nad 50 let, kteří chtějí vypomoct rodičům s jejich dětmi nebo si tak nahradit třeba už odrostlá vnoučata. Stejně tak se mohou zapojit třeba matky samoživitelky, které potřebují pomoct s hlídáním nebo vypomáháním v domácnosti. Jako první se do projektu zapojila 71letá Hana Gebauerová.

 • O senior taxi je zájem

  21:36 do playlistu

  O senior taxi je zájem
  Zájem o Senior Express v Ostravě-Jihu stoupá. Za dva roky její existence navýšili provozovatelé počet aut z jednoho na tři. Taxi může využít jakýkoliv občan Ostravy-Jihu starší 77 let. Stačí si jen bezplatně vyřídit průkaz. Na úřadě městského obvodu jich dosud vydali téměř 1 400. V MS kraji mohou senioři využít i jiná zvýhodnění. Kraj např. finančně podpořil projekt Senior pas, který jeho držitelům nabízí další slevy v mnoha oblastech.

Přehrát vše

Související