iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 11. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2062
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Azylové domy před mrazivou nocí

  0:45 do playlistu

  Azylové domy před mrazivou nocí
  Přečkat mrazivou noc v teple a suchu, zahřát se polévkou a čajem nebo se umýt. S příchodem chladného počasí chce stále víc lidí bez domova přespat v noclehárnách. Ty už jsou teď skoro každý den téměř plné. Zřejmě i v souvislosti s nízkými teplotami zemřel bezdomovec, kterého našli v sobotu na okraji Olomouce.

 • Azylové domy před mrazivou nocí

  3:00 do playlistu

  Azylové domy před mrazivou nocí
  Živě Alexandr Dvořák, vedoucí Střediska Samaritán pro lidi bez domova v Olomouci.

 • Na Ostravsku se hůř dýchá

  6:18 do playlistu

  Na Ostravsku se hůř dýchá
  V MS kraji jsou zhoršené rozptylové podmínky. Imisní limit pro polétavý prach, který je 50 mikrogramů na m3, je překročen na všech stanicích, někde i více než dvojnásobně. Nejhorší situace je na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Nejvyšší hodnoty ráno vykazovala stanice Třinec-Kanada, kde průměrné denní koncentrace polétavého prachu měly hodnotu 134 mikrogramů na m3.

 • Omezení dodávky vody?

  6:44 do playlistu

  Omezení dodávky vody?
  Sucho v MS kraji stále trvá. Státní podnik Povodí Odry ale ještě nemusel začít regulovat dodávky vody pro průmyslové podniky. Pokud se však srážkové úhrny nezvýší, je pravděpodobné, že počátkem roku vodohospodáři k tomuto opatření přistoupí. Množství vody v přehradách je v tuto chvíli dostatečné na pokrytí potřeb domácností a průmyslových podniků.

 • Méně návštěvníků v Olomouckém kraji

  7:06 do playlistu

  Méně návštěvníků v Olomouckém kraji
  Památky v Olomouckém kraji pod správou Národního památkového ústavu navštívilo od ledna do konce října 202 562 lidí. Je to o 5 143 méně než loni. Sezónu hodnotí správci památek jako úspěšnou a srovnatelnou s tou minulou. Řada hradů a zámků však sezónu s koncem října nekončí, na vánoční období i konec roku chystají řadu akcí včetně jarmarků či prohlídek.

 • Akademický senát zvolil rektora

  7:32 do playlistu

  Akademický senát zvolil rektora
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Pustevny letos bez sjezdovek

  10:04 do playlistu

  Pustevny letos bez sjezdovek
  Na Pustevnách se letos v zimě lyžovat nebude. Zdejší lyžařský areál má totiž problémy s umělým zasněžováním. Kvůli nízkým srážkám je nedostatek vody, která je k zasněžování potřeba. V MS kraji se do takovýchto problémů dostává čím dál více sjezdovek. Přitom právě Pustevny patří k historicky nejznámějším lyžařským střediskům v Beskydech.

 • Krnov má starostu

  11:23 do playlistu

  Krnov má starostu
  Živě redaktor Jan Pirkl.

 • Participativní rozpočty

  16:36 do playlistu

  Participativní rozpočty
  Rozhodnout, do čeho bude obvod investovat veřejné peníze. Takovou možnost mají už 3 roky obyvatelé nejlidnatějšího ostravského obvodu Jihu. Letošní hlasování o nejúspěšnější návrhy probíhalo už tradičně na přelomu října a listopadu. Mezi 12 vítězů teď obvod rozdělí 7 mil. Kč.

 • Dotace na boj se jmelím

  18:59 do playlistu

  Dotace na boj se jmelím
  Vedení MS kraje připravuje dotační program a návrh změny zákona na odstraňování jmelí. To je rozšířeno na 70 % území kraje a v posledních letech ničí stovky stromů ročně.

 • Křídla z vosku v NDM

  21:22 do playlistu

  Křídla z vosku v NDM
  Národní divadlo moravskoslezské uvádí Křídla z vosku. Choreografie Jiřího Kyliána má pořadové číslo 72 a je jeho nejmladším dílem uváděným u nás. Diváci ji můžou vidět v rámci představení Vzlety a pády. To nabízí hned 3 díla současných choreografů, která spojuje téma svobody.

Přehrát vše

Související