iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 8. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2239
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Beskydskou sedmičku poběží 3200 lidí

  0:44 do playlistu

  Beskydskou sedmičku poběží 3200 lidí
  Přesně ve 22:00 odstartuje už 9. ročník horského ultramaratonu Beskydská sedmička. Sportovci na trati dlouhé až 95 km překonají 7 nejvyšších vrcholů Beskyd s převýšením přesahujícím 5 km. Do závodu se přihlásilo 3 200 lidí. Na jeho dokončení mají časový limit 29 hodin.

 • Beskydskou sedmičku poběží 3200 lidí

  3:20 do playlistu

  Beskydskou sedmičku poběží 3200 lidí
  Živě Libor Uher, ředitel závodu.

 • Beskydy lákají čím dál víc sportovců

  6:42 do playlistu

  Beskydy lákají čím dál víc sportovců
  Beskydská sedmička není jediným extrémním závodem, který probíhá v Beskydech. Ročně se jich tu spolu s cyklozávody koná několik desítek. Podle ochránců přírody je to už příliš. Nápor sportovců se prý projevuje na rázu krajiny.

 • Hasiči uctili minutou ticha svého kolegu

  9:18 do playlistu

  Hasiči uctili minutou ticha svého kolegu
  Hasiči v celém Česku si v poledne minutou ticha připomněli svého kolegu, který minulý týden tragicky zemřel. Při cestě k dopravní nehodě nabourala hasičská cisterna nedaleko Libivé na Šumpersku. Při havárii zahynul Jiří Rýznar, velitel družstva ze stanice v Zábřehu. Jeho smrt ale práci hasičů nezastavila. Třeba v Olomouci museli k zásahu vyjíždět i během dnešní piety.

 • Třinec je ode dneška statutárním městem

  10:55 do playlistu

  Třinec je ode dneška statutárním městem
  Třinec je ode dneška statutárním městem. Město tak nevede starostka, ale primátorka Věra Palkovská a lidé teď za úředníky budou mířit na magistrát. Zařazení Třince mezi statutární města navrhl loni MS kraj jako svou zákonodárnou iniciativu a letos v srpnu podepsal zákon i prezident Miloš Zeman. Třinec tak má mít možnost dostat se k jiným typům evropských dotací a zvýší se i jeho prestiž.

 • Hasiči odstraňovali sutiny výbuchu domu

  11:38 do playlistu

  Hasiči odstraňovali sutiny výbuchu domu
  Hasiči celý den odstraňovali sutiny části dvojdomku v Českém Těšíně, který se zřítil po výbuchu včera odpoledne. Z trosek vyprostili záchranáři zraněného 60letého muže. Předběžná škoda se odhaduje na 2,5 mil. Kč.

 • Sdílení kol od víkendu i ve Frýdku-Místku

  13:39 do playlistu

  Sdílení kol od víkendu i ve Frýdku-Místku
  Po úspěšném startu bikesharingu v Ostravě, budou od soboty sdílená kola i v ulicích Frýdku-Místku. Radnice za zkušební provoz do konce listopadu z městské pokladny zaplatí 700 tis. Kč. V zimě pak vyhodnotí, jestli novou službu bude dotovat dál.

 • Rakům v Morávce se daří dobře

  15:31 do playlistu

  Rakům v Morávce se daří dobře
  V řece Morávka v Raškovicích u Frýdku-Místku nachází lidé v těchto dnech zbytky krunýřů. Kvůli suchu, malému množství kyslíku ve vodě a stavebním pracem na Mohelnici se někteří domnívají, že jde o mrtvé raky. Povodí Odry proto vyslalo do oblasti biologa. Ten na místě zjistil, že rakům se naopak daří dobře. Rostou a svlékají se.

 • Doprava před víkendem

  18:22 do playlistu

  Doprava před víkendem
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Slovenská strela odjíždí k rekonstrukci

  20:42 do playlistu

  Slovenská strela odjíždí k rekonstrukci
  Legendární vlak Slovenská strela dnes po více než půl století odvezli z Kopřivnice, kde chátral. Restaurátoři ho chtějí opravit během 2 let. Pak by se měl stroj z roku 1936 vrátit po kolejích zpátky a v budoucnu sloužit spanilým jízdám pro fanoušky železnic.

 • Slovenská strela na archivních záběrech

  22:23 do playlistu

  Slovenská strela na archivních záběrech
  Dobových fotografií se dochovalo dost, obrazového použitelného materiálu ale výrazně méně. Nabízíme záběry Slovenské strely z Národního filmového archivu.

Přehrát vše

Související