iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 6. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1956
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opatření proti včelímu moru

  0:46 do playlistu

  Opatření proti včelímu moru
  Včelaři na východě republiky bojují s tzv. včelím morem. Ten dokáže během krátké doby doslova zdecimovat celou populaci včel v úlu a nepodniknou-li chovatelé potřebná opatření, snadno se šíří. Jedním z nejpostiženějších krajů je právě ten Moravskoslezský. Víc ohnisek teď Veterinární správa eviduje už jen ve Zlínském a Olomouckém kraji.

 • Opatření proti včelímu moru

  3:10 do playlistu

  Opatření proti včelímu moru
  Živě Stanislav Ulčák, místopředseda Českého včelařského svazu v Kozlovicích.

 • Lihová mafie znovu před soud

  6:20 do playlistu

  Lihová mafie znovu před soud
  Olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě musí znovu řešit část skutků vytýkaných tzv. lihové mafii, která na daních připravila stát o miliardy korun. Závěr o jejich promlčení byl podle Nejvyššího soudu předčasný. Dal tak za pravdu dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Rozhodnutí se týká hlavního obžalovaného Radka Březiny, jeho bratra Tomáše, Radka Menšíka, Ivana Kováříka a Lubomíra Kaláče.

 • 11 let za obchod s alkoholem

  6:46 do playlistu

  11 let za obchod s alkoholem
  Na 11 let poslal do vězení Krajský soud v Ostravě Milana Antoniaziho. Bývalý majitel frýdeckomístecké likérky AB style podle žalobce patřil mezi největší odběratele nezdaněného lihu, který mu měl prodat zlínský lihový boss Radek Březina. Celkem mělo jít o 4 mil. litrů lihu. Antoniazi podle žalobce dluží státu na spotřební dani jednu miliardu korun. Rozsudek není pravomocný.

 • Znovu hrozí bouřky

  7:10 do playlistu

  Znovu hrozí bouřky
  Večer zasáhnou Čechy velmi silné bouřky, které postupně přejdou na Moravu a do Slezska a budou slábnout. Přívalové deště až s 30 mm srážek s kroupami mohou v oblastech, kde v předchozích dnech pršelo, rychle zvednout hladiny potoků a řek. V sobotu a neděli se podle meteorologů bouřky na východě a severovýchodě republiky budou opakovat.

 • Oceláři řeší Trumpova cla

  7:30 do playlistu

  Oceláři řeší Trumpova cla
  Spojené státy začnou uplatňovat cla ve výši 25 % na ocel a 10 % na hliník také na dovoz z Evropské unie, Kanady a Mexika. Oznámil to dnes americký ministr obchodu. Největší české hutní podniky, Třinecké železárny a ArcelorMittal Ostrava, čekají, že jim kvůli zavedení dovozních cel na hliník a ocel klesne prodej některých výrobků do USA.

 • Nové skleníky v Dolní Lutyni

  9:34 do playlistu

  Nové skleníky v Dolní Lutyni
  V Dolní Lutyni na Karvinsku se staví obří skleníky, kde se budou pěstovat rajčata a okurky. Na více než 11 hektarech chce česká firma ročně sklidit až 3 tis. tun. Podobní pěstitelé zeleniny na Prostějovsku měli problém se světelným znečišťováním a lidé v okolí si stěžovali.

 • Zlín festival končí

  11:52 do playlistu

  Zlín festival končí
  Živě redaktor Josef Kvasnička.

 • Vzpomínka na prostějovské Židy

  15:15 do playlistu

  Vzpomínka na prostějovské Židy
  Oběti holocaustu připomíná ode dneška na prostějovském nádraží nová pamětní tabule. Nechal ji vyrobit spolek Hanácký Jeruzalém z Prostějova. Na slavnostní odhalení dnes přijeli zástupci židovské obce ale také izraelský velvyslanec v Česku, Daniel Meron.

 • Domov důchodců v Razové

  17:51 do playlistu

  Domov důchodců v Razové
  V Razové otevírají Komunitní dům pro seniory. Bude v něm 11 bytových jednotek dohromady pro 13 lidí. Celá stavba vyšla na necelých 13 mil. Kč, polovinu čerpala obec z dotace MMR ČR, druhou pak z vlastního rozpočtu.

 • Sochy z bludných kamenů

  20:34 do playlistu

  Sochy z bludných kamenů
  Sochy z bludných kamenů vytváří polští a čeští sochaři na sympoziu v Jablunkově. Několik tun těžké kusy žuly, vytažené z hnědouhelného dolu opracovávají čtrnáct dní. Pod rukama jim vzniká lidské srdce nebo asteroid.

Přehrát vše

Související