iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 12. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1827
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na silnici mezi Bílou a Ostravou uvízla auta

  0:40 do playlistu

  Na silnici mezi Bílou a Ostravou uvízla auta
  Husté sněžení a námraza včera večer zkomplikovaly dopravu ve směru z Ostravice na Bílou v Beskydech. Na silnici uvízly kvůli špatné sjízdnosti autobusy, osobní auta i kamiony. Policisti silnici zcela uzavřeli. Řidiči čekali v kolonách až dvě hodiny.

 • Na silnici mezi Bílou a Ostravou uvízla auta

  2:42 do playlistu

  Na silnici mezi Bílou a Ostravou uvízla auta
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Karviná zrušila poplatky za odpad

  6:44 do playlistu

  Karviná zrušila poplatky za odpad
  Obyvatelé Karviné nemusí od příštího roku platit povinný poplatek za svoz odpadu. 500 Kč úsporu ročně pro ty, co poctivě v minulosti platili, dnes schválili zastupitelé. Městská kasa tak každoročně přijde o cca 27 mil. Kč.

 • Video z přepadení čerpací stanice v Havířově

  9:07 do playlistu

  Video z přepadení čerpací stanice v Havířově
  Kriminalisté zveřejnili video z přepadení čerpací stanice v Havířově-Bludovicích. Zatím neznámý lupič tam minulé pondělí s nožem v ruce přinutil obsluhu, aby mu dala tržbu z pokladny, což bylo cca 1 tis. Kč a krabičku cigaret.

 • Teplárna Karviná prošla ekologizací

  10:06 do playlistu

  Teplárna Karviná prošla ekologizací
  Společnost Veolia Energie dokončila kompletní ekologizaci teplárny Karviná za celkem 650 mil. Kč. Ta v teplárně i s přípravami probíhala od roku 2011. Stávající technologii z 50. let tak museli přizpůsobit dnešním přísnějším podmínkám.

 • Výpovědi v Hard Jeseník

  13:08 do playlistu

  Výpovědi v Hard Jeseník
  Na úřadu práce se od začátku prosince zaregistrovalo 89 z cca 130 zaměstnanců závodu Hard Jeseník, jehož výrobu v listopadu od insolvenčního správce koupila firma Moravia Industry. Ta sice označila výpovědi, které v září rozdal zaměstnancům závodu Hard insolvenční správce, za neplatné, avšak velká část zaměstnanců Hard Jeseník s tím nesouhlasila a po uplynutí dvouměsíční lhůty se šla zaevidovat na pracovní úřad.

 • Děti cestovaly do pravěku

  13:42 do playlistu

  Děti cestovaly do pravěku
  Olomoučtí školáci si mohou sáhnout na mamuta v životní velikosti. Jde o plastický 3D reálný model, který je vystavený v jejich tělocvičně. Kromě toho si mohou zkusit vyrobit třeba pravěkou mouku. Exkurzi do pravěku s více než třiceti exponáty zažijí děti díky jednomu z výukových programů Ministerstva školství.

 • Vánoční stromky pro děti zdarma

  15:54 do playlistu

  Vánoční stromky pro děti zdarma
  Vánoční stromky úplně zadarmo. Nabídka, o kterou se mohou až do čtvrtka přihlásit dětské domovy, nemocnice nebo azylové domy. Po internetové registraci jim stromek přivezou zaměstnanci státních lesů. Ti teď mají víc práce ale i kvůli zlodějům.

 • ÚOHS poszuje prodej SmVaK

  18:13 do playlistu

  ÚOHS poszuje prodej SmVaK
  Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat majetkové změny ve společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava. Nadnárodní skupina FCC Aqualia odkoupí od japonského koncernu Mitsui 49 % akcií společnosti a nově jich bude mít téměř 99 %. FCC Aqualia za akcie zaplatí 92,5 milionu eur, tedy téměř 2 mld. 400 mil. Kč.

 • Stavbaři dostali další čas na dokončení cyklostezky

  18:47 do playlistu

  Stavbaři dostali další čas na dokončení cyklostezky
  Rozkopané ulice kvůli slibované cyklostezce ztěžují běžný život obyvatelům Staré Bělé už od září. Se stavbou přitom měla být dodavatelská firma podle dokumentace hotová na konci listopadu, teď jí město prodloužilo termín do 19. prosince.

 • Výstava připomíná olomouckou synagogu

  21:26 do playlistu

  Výstava připomíná olomouckou synagogu
  Olomoucká synagoga měla reprezentovat olomoucké Židy, nepřežila ale ani první den německé okupace. Unikátní stavbu v maursko-byzantském stylu postavili v roce 1897 podle návrhu vídeňského architekta Jacoba Gartnera. Stala se hlavní dominantou města. Její krásu i tragický osud připomíná výstava v Arcidiecézním muzeu.

Přehrát vše

Související