iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2621
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo zaplatí za stávku?

  0:55 do playlistu

  Kdo zaplatí za stávku?
  Za včerejší stávku řidičů budou padat pokuty. Konkrétně Olomoucký kraj zřejmě bude požadovat po společnosti Arriva Morava tři miliony korun. Na Jižní Moravě už se kvůli stávce obrátili na Krajské státní zastupitelství a zákonnost stávky tam budou posuzovat soudy. Dopravce Arriva Morava přitom oznámil, že bude pokutu dále vyžadovat po odborářích, jakožto organizátorech stávky.

 • Milan Antoniazi obžalován

  4:17 do playlistu

  Milan Antoniazi obžalován
  Policie navrhla obžalovat bývalého majitele likérky AB style z Frýdku-Místku Milana Antoniaziho z krácení daní při obchodování s nezdaněným lihem. Státu podle kriminalistů způsobil škodu za více než 990 milionů korun. Jde údajně o dalšího odběratele nelegálního lihu zlínského podnikatele Radka Březiny.

 • Epidemie spalniček

  4:50 do playlistu

  Epidemie spalniček
  Živě s Irenou Martinkovou, krajskou epidemioložkou a Radkou Miloševskou, mluvčí Agel a.s.

 • Nechtějí novou radnici

  9:52 do playlistu

  Nechtějí novou radnici
  Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky čelí kritice kvůli chystané stavbě nového sídla tamní radnice. Tu obvod naplánoval do proluky na okraji Mariánského náměstí. Část obyvatel ale nesouhlasí s tím, aby si obvod kvůli stavbě radnice vzal zhruba stomilionový úvěr. Vznikla kvůli tomu už i nesouhlasná petice, kterou autoři předali primátorovi města.

 • Horní Loděnice bez vody

  11:54 do playlistu

  Horní Loděnice bez vody
  V Horních Loděnicích už měsíc neteče pitná voda. Vzorky po vydatných deštích a náhlém sněhovém tání ukázaly vysoké množství manganu a železa. Lidé budou odkázaní na vodu z cisteren přinejmenším ještě během příštího týdne. Starosta obce je rozhodnutý zafinancovat nový vrt.

 • Nevidomá se chystá na maturitu

  15:16 do playlistu

  Nevidomá se chystá na maturitu
  Praktickou část maturity dopoledne úspěšně složila nevidomá Kamila Salamonová. Zkoušku na Střední škole Zdeňka Matěčka v Ostravě skládala v doprovodu svého vodícího psa. Jeho výcvik zaplatili před téměř 5 lety diváci České televize. Díky nim se mohla vyučená dívka přiblížit ke svému snu - získat vzdělání pro práci s podobně postiženými.

 • Papež jmenoval pomocného biskupa

  17:47 do playlistu

  Papež jmenoval pomocného biskupa
  Papež František dnes jmenoval pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze jejího generálního vikáře Martina Davida. David tak může například světit kněze či kostely. Jmenování zveřejnil papežský nuncius Giuseppe Leanza krátce po polední modlitbě Anděl Páně v kostele svatého Václava v Ostravě.

 • Skauti táhnou

  18:18 do playlistu

  Skauti táhnou
  V Moravskoslezském kraji roste zájem o skauting. Oddíly ročně přijímají desítky nových členů, stejně tak musí ale kvůli omezené kapacitě děti odmítat.

 • Změnu ulice Umělecké navrhli studenti

  21:15 do playlistu

  Změnu ulice Umělecké navrhli studenti
  Studenti architektury vyhráli soutěž na revitalizaci prostranství před Domem umění v Ostravě. Z ulice Umělecké by podle jejich návrhu mělo zmizet parkoviště i květinový záhon. Památkově chráněná budova z červeného cihlového zdiva by se znovu měla stát dominantou celého prostranství.

Přehrát vše

Související