iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1986
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začala rekonstrukce Nádražní ulice v Ostravě

  0:47 do playlistu

  Začala rekonstrukce Nádražní ulice v Ostravě
  Oprava nejrušnější ulice v centru Ostravy začala. Dosloužila kanalizace a město ji musí vyměnit. Bude to trvat dva roky. Chodci se musí připravit na průchod staveništěm. Cestující městské hromadné dopravy musí počítat s výlukami tramvají.

 • Opozice v Opavě žádá vysvětlení změn v městských firmách

  3:52 do playlistu

  Opozice v Opavě žádá vysvětlení změn v městských firmách
  Náhlé a nečekané odvolání čtyř ředitelů městských firem stojí za dnešním mimořádným zasedáním zastupitelstva v Opavě. Svolal je primátor Martin Víteček na podnět opozičních zastupitelů. Ti chtěli vysvětlení.

 • Investice do životního prostředí

  6:32 do playlistu

  Investice do životního prostředí
  Lidem v Moravskoslezském kraji by se mohlo lépe dýchat už v příští topné sezóně. Místní podniky mají v plánu miliardové investice do čistšího ovzduší. A další kroky ke zlepšení situace dnes při své návštěvě slíbil i ministr životního prostředí.

 • Lidé z Ostravy-Výškovic proti vypuštění tamního rybníka

  8:42 do playlistu

  Lidé z Ostravy-Výškovic proti vypuštění tamního rybníka
  Obyvatelé Ostravy Výškovic si stěžují na vypouštění tamního rybníka. V jeho okolí se uhnízdila řada ptáků a dalších živočichů. Rybáři museli přemístit přes 800 ryb do náhradního prostředí.

 • Špičkový tenis v Ostravě

  10:51 do playlistu

  Špičkový tenis v Ostravě
  Česko-Francie - sportovní víkend v Ostravě bude ve znamení semifinálového zápasu tenisového Fed Cupu. Po měsíčním odpočinku se ve vítkovické aréně představí dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová.

 • Vědci pomáhají včelařům

  12:58 do playlistu

  Vědci pomáhají včelařům
  Vědci z Olomouce pomáhají včelařům. Vytvořili dotazník, jehož výsledky mohou včelařům objasnit úhyny včelstev. Jejich největším nepřítelem je každoročně mor a varoáza. V těchto dnech chovatelé zjišťují ztráty – ty jsou masivní napříč celou republikou.

 • Lysá hora jako droga

  15:52 do playlistu

  Lysá hora jako droga
  Ať je počasí jakékoli, desítky nadšenců pravidelně zdolávají nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Někteří dokonce víckrát za den. Současný král Lysařů, třiasedmdesátiletý Jaroslav Doležal z Ostravy-Muglinova, brzy překoná hranici šesti tisíc výstupů.

 • Pieta za zavražděné v Leskovci roku 1945

  18:02 do playlistu

  Pieta za zavražděné v Leskovci roku 1945
  Tragédie z dubna 1945, která 70 let stála v ústraní. Dnes si ji desítky lidí po dlouhé pauze připomenuly v Leskovci u Vsetína. Vraždou 8 lidí tam začalo kruté valašské jaro 1945. Následovaly tragédie v Prlově, Ploštině nebo Vařákových pasekách.

 • Bartošovický mlýn se otevře veřejnosti

  20:17 do playlistu

  Bartošovický mlýn se otevře veřejnosti
  Bartošovice na Novojičínsku. Jediná obec v Moravskoslezském kraji, která má na funkční vodní mlýn poháněný Francisovou turbínou. Jeho majitel ho postupně opravuje téměř dvacet let a teď s pracemi finišuje.

 • Památkáři vydali knihu o Vítkovických železárnách

  22:08 do playlistu

  Památkáři vydali knihu o Vítkovických železárnách
  180 let se ve Vítkovických železárnách vyrábělo surové železo. Evropa díky nim vybudovala železnice. Dnes jsou vysoké pece lákadlem pro turisty. Kulturní dědictví průmyslových památek mapuje publikace Národního památkového ústavu.

Přehrát vše

Související