iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
914
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Znečištěná půda pod lagunami

  0:52 do playlistu

  Znečištěná půda pod lagunami
  V areálu ostravských lagun odborníci zjišťují, jak moc je kontaminovaná půda, která zůstala pod vytěženými ropnými kaly. Ty jsou definitivně pryč od prosince 2020. K dalšímu využití zatím lokalita, která je jednou z největších ekozátěží v Česku, připravená není.

 • Znečištěná půda pod lagunami

  3:17 do playlistu

  Znečištěná půda pod lagunami
  Živě Barbara Stalmachová, VŠB-TU Ostrava.

 • Okleštěk povede olomoucké ANO

  7:24 do playlistu

  Okleštěk povede olomoucké ANO
  Hnutí ANO by měl vést v Olomouckém kraji do podzimních sněmovních voleb bývalý hejtman a poslanec Ladislav Okleštěk. Na jeho jménu se straníci shodli na krajské úrovni, potvrdit ho ještě musí celostátní výbor. Kandidátku vedl i před čtyřmi lety, kdy v čele nahradil místopředsedu ANO Jaroslava Faltýnka - ten byl nakonec volebním lídrem na Vysočině.

 • Digitalizace sbírek Vlastivědného muzea

  7:48 do playlistu

  Digitalizace sbírek Vlastivědného muzea
  Vlastivědné muzeum v Olomouci chystá digitalizaci 70 tisíc sbírkových předmětů - jde třeba o starobylé rukopisy, tisky nebo unikátní fotografie. Odborníci je navíc předem zrestaurují nebo zakonzervují. Podle zástupců muzea jde o jeden z největších tuzemských projektů digitalizace a ochrany kulturního dědictví, který financuje Evropská unie. Potrvá tři roky a vyjde na 8-a-60 milionů korun, dalších zhruba 19 milionů by mělo stát plánované virtuální muzeum.

 • Blíží se tropická vedra

  8:31 do playlistu

  Blíží se tropická vedra
  Živě redaktorka Kristýna Prokešová.

 • Úspěch Toxi týmu

  10:35 do playlistu

  Úspěch Toxi týmu
  Moravskoslezští kriminalisté obvinili trojici lidí, kteří měli vyrábět a distribuovat pervitin - podle odhadu policistů mohlo jít celkem až o 130 kilogramů drogy za přibližně 150 milionů korun. Výrobci ji vyváželi také nedaleko za hranice.

 • Kyslíkové lahve na Srí Lanku

  12:35 do playlistu

  Kyslíkové lahve na Srí Lanku
  Téměř 5 stovek tlakových lahví na kyslík míří z ostravské továrny na Srí Lanku. Pomohou zachraňovat životy při covidové pandemii. Stovku kyslíkových lahví věnuje tamní vládě vítkovická společnost jako humanitární dar. Už před měsícem darovala dalších 500 kusů Indii.

 • Města se chystají na komáry

  13:30 do playlistu

  Města se chystají na komáry
  Kvůli deštivému jaru a aktuálně teplému počasí se daří komárům. Zoologové očekávají v Poodří do 14 dnů kalamitní situaci. Města a obce začaly situaci řešit s předstihem. Do tůní například aplikují ekologický přípravek na likvidaci komářích larev.

 • Olomouc sází na turisty

  16:12 do playlistu

  Olomouc sází na turisty
  Olomouc chce přitáhnout turisty k letní návštěvě města. Letos zve nejen na památky, ale taky na venkovní zážitky. A stejně jako vloni nabízí turistickou kartu, která zahrnuje hromadnou dopravu zdarma a volné vstupy nebo slevy na atraktivní místa v celém kraji.

 • Útoky dobrmana

  17:08 do playlistu

  Útoky dobrmana
  Útok dobrmana na psa menšího plemene v Hlubočkách na Olomoucku řeší policisté. Pokousaný německý špic na následky zranění uhynul. Podle vedení obce nejde o první incident.

 • Divočáci ničí úrodu

  19:21 do playlistu

  Divočáci ničí úrodu
  Na Opavsku jsou přemnožení divočáci - dlouhodobě. Opavský magistrát před dvěma lety žádal, aby se jejich odlov zvýšil o 40 %. Podle zemědělců se to ale nestalo. Farmáři mají rozrytá pole i louky a přicházejí o krmivo pro dobytek.

 • Ohlédnutí Jindřicha Štreita

  21:56 do playlistu

  Ohlédnutí Jindřicha Štreita
  Fotografie Jindřich Štreita zaplnily hrad Sovinec - včetně vstupní brány. Retrospektivní výstava má název Ohlédnutí a připravilo ji Muzeum v Bruntále k autorovým pět-a-sedmdesátinám. Jde o výběr z několika fotografických cyklů. Některé snímky jsou vystavované vůbec poprvé.

Přehrát vše

Související