iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
846
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další soud v kauze Studénka

  0:46 do playlistu

  Další soud v kauze Studénka
  Ani po téměř 11 letech od tragického pádu mostu ve Studéncesoud neurčil viníka. A to ani přes to, že zemřelo 8 lidí a přes 90 jich bylo zraněno. Po osvobozujícím rozsudku Krajský soud v Ostravě vrátil zpět kauzu do Nového Jičína. Dnes před tamním senátem opět obhajovali své posudky znalci. Právě ti by v obnoveném řízení měli mít poprvé možnost vzájemně na své poznatky reagovat.

 • Další soud v kauze Studénka

  3:15 do playlistu

  Další soud v kauze Studénka
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Žaloba za převzetí OKD?

  8:09 do playlistu

  Žaloba za převzetí OKD?
  Převzetí dolů OKD může přijít Česko na miliardy korun. Poté, co zkrachovalé doly ovládla státní firma Prisko, se ozvala společnost NWR, které dřív patřily. Bývalý majitel dolů je v likvidaci a jeho správce hrozí Česku arbitráží. Resort financí ale trvá na tom, že převzetí OKD státem proběhlo zákonnou cestou. Torzo bývalého kapucínského kláštera ve Fulneku bude patřit městu.

 • Fulnek získá kapucínský klášter

  8:30 do playlistu

  Fulnek získá kapucínský klášter
  Torzo bývalého kapucínského kláštera ve Fulneku bude patřit městu. Získá ho bezplatným převodem od MS kraje. Rozhodli o tom fulnečtí zastupitelé. Ustoupili přitom z požadavku, aby kraj hradil 15 % z ročních nákladů na rekonstrukci objektu. O budoucím využití bývalého kláštera ještě radnice definitivně nerozhodla. Znát chce i názory občanů.

 • Macura ani Vondrák ve vedení ANO nejsou

  8:53 do playlistu

  Macura ani Vondrák ve vedení ANO nejsou
  Primátor Ostravy Tomáš Macura nezískal post místopředsedy hnutí ANO. Neuspěl na nedělním volebním sněmu. Jako jeden z mála vystoupil Macura s kritickým projevem. Podle něj by se mělo uvnitř hnutí daleko více diskutovat nebo se zaměřit na větší kvalitu členské základny. Podle Macury ztrácí ANO hlasy hlavně mezi mladými lidmi a také vysokoškoláky.

 • Nový ředitel FN Ostrava

  10:28 do playlistu

  Nový ředitel FN Ostrava
  Ostravská fakultní nemocnice má nového ředitele. Je jím lékař a náměstek pro zdravotnictví RBP Jiří Havrlant. Ministr zdravotnictví věří, že uklidní přes rok trvající nestabilní situaci ve FN.

 • Kauza Nárožný po roce u soudu

  14:27 do playlistu

  Kauza Nárožný po roce u soudu
  Po roce pokračoval soud s Pavlem Nárožným obžalovaným z dvojnásobné vraždy svého otce a jeho tehdejší manželky. Měl je připravit o život před 10 lety v jejich domě v Přerově. Těla obětí se dodnes nenašla. Odvolací vrchní soud už 3x zrušil zprošťující rozsudek nad Pavlem Nárožným a případ odebral olomouckému soudu a nařídil projednání v Ostravě.

 • Obce a osud jejich zámků

  16:16 do playlistu

  Obce a osud jejich zámků
  Opuštěné a často polorozpadlé zámky, o které kupci nejeví zájem. V MS kraji lze takových míst najít hned několik. Obce totiž na opravy objektů nemají peníze, soukromí majitelé se zase bojí omezení ze strany památkářů. Výjimkou bude možná už brzy zámek v Hnojníku, který po dlouhých letech zmizel z inzerátů realitních serverů.

 • Pod rušnou výpadovkou povede podchod

  19:47 do playlistu

  Pod rušnou výpadovkou povede podchod
  Prostějovská radnice začne už na jaře s budováním nového podchodu. Povede pod Olomouckou ulicí. Ta je, i kvůli chybějícímu severnímu obchvatu, jednou z nejvytíženějších ulic ve městě. Kříží ji ale trasa hojně využívaná pěšími i cyklisty a nebezpečné situace jsou tu na denním pořádku.

 • Dokonalá svatba v NDM

  21:34 do playlistu

  Dokonalá svatba v NDM
  Divoká rozlučka se svobodou a její komplikované následky. Oblíbené téma komediálních filmů, které se tentokrát rozehraje na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Britský dramatik Robin Hawdon dal své situační hře plné fatálních omylů název Dokonalá svatba. Londýnská noc byla sladká, tak jak jen noci umí být. Zato ráno zhořklo Billovi na patře.

Přehrát vše

Související