iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 4. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1927
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velikonoční svátky začínají

  0:29 do playlistu

  Velikonoční svátky začínají
  Poslední přípravy v kostelích a nápor zákazníků v obchodech. Takový je začátek Velikonoc, začátek čtyři dny dlouhého volna. O svátcích lidé ve velkém zamíří i na hřbitovy. Na tom brněnském ústředním pro ně připravili novou autobusovou linku.

 • Doprava o Velikonocích

  3:41 do playlistu

  Doprava o Velikonocích
  Prodloužený víkend řada lidí využívá třeba právě k výletům nebo k cestě za svými blízkými. To znamená jediné - silnice jsou o Velikonocích plnější, než obvykle. Živě s Andreou Čandovou a Barborou Žítkovou.

 • Agresivita na silnicích

  9:40 do playlistu

  Agresivita na silnicích
  Další dva případy nebezpečného ujíždění policistům - za poslední měsíc policie informovala o čtyřech takových činech. Aktuálně 4-a-20tiletý řidič ujížděl z centra Zlína, další se snažil uniknout hlídce na Hodonínsku. V obou případech hrály nejspíš roli dr

 • Běh pro Světlušku

  11:51 do playlistu

  Běh pro Světlušku
  Rekordní účast na Nočním běhu pro Světlušku. Ve sportovní obuvi a s čelovkou brněnským parkem Lužánky běželo přes tisíc 8 set sportovců. Výtěžek ze startovného pomůže lidem se zrakovým postižením.

 • Malérečky na Slovácku

  14:18 do playlistu

  Malérečky na Slovácku
  K Velikonocům se vracíme právě teď - neodmyslitelně k nim patří kraslice. Jednou z nejlepších maléreček na Slovácku je paní Marie Jakubíčková z Vacenovic. Technika vyškrabávání kraslic má v obci dlouholetou tradici. Paní Jakubíčková se ji učila od mala od

 • Velikonoční hrkači

  16:13 do playlistu

  Velikonoční hrkači
  A teď další tradice. Kostelní zvony v celé zemi právě přestaly vyzvánět. Podle zvyklosti odletěly do Říma. Ve vesnicích je nahradily děti s hlučnými hrkačkami. Ve valašském Lačnově je Josef Kvasnička.

 • Nové možnosti léčby

  18:27 do playlistu

  Nové možnosti léčby
  Tisíce jihomoravských pacientů s očním onemocněním už nebudou muset do Brna. Nemocnice v Kyjově může nově aplikovat speciální lék na degenerativní onemocnění sítnice - na jeho proplácení se dohodla s pojišťovnou.

Přehrát vše

Související