iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 6. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
2932
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zájem o PCR testy roste

  0:28 do playlistu

  Zájem o PCR testy roste
  Zájem o PCR testy roste - od té doby, co je dvakrát měsíčně proplácejí pojišťovny, potvrzují námi oslovená odběrová místa nárůst objednaných. Třeba brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny teď nově nabízí i žvýkací PCR testy.

 • Očkování pro cizince a cizinky

  3:43 do playlistu

  Očkování pro cizince a cizinky
  K očkování proti covidu-19 se ode dneška můžou registrovat cizinci bez veřejného zdravotního pojištění. Vakcínu si sami zaplatí - cena nepřesáhne 810 korun. Přesný počet nepojištěných lidí není známý.

 • Konvoj se zpozdí

  6:43 do playlistu

  Konvoj se zpozdí
  Jižní Moravou projede v neděli večer americký armádní konvoj. Českem se bude přesouvat z aliančního cvičení v Maďarsku na svou stálou základnu v Bavorsku. Američtí vojáci přes české území cestovali v opačném směru v květnu. Oproti původnímu plánu dorazí o den později.

 • Změny v jízdních řádech

  7:33 do playlistu

  Změny v jízdních řádech
  Pravidelné změny v jízdních řádech čekají od neděle cestující v Jihomoravském kraji. Integrovaný dopravní systém omezí několik linek veřejné osobní dopravy. Už dřív zrušil třeba noční regionální autobusy a teď přestanou jezdit i noční vlaky. Změny tentokrát přijdou dřív než obvykle.

 • Oprava historického mostu

  8:32 do playlistu

  Oprava historického mostu
  Záchrana na poslední chvíli pro jeden z nejstarších českých mostů. Stojí u Věžnice na Havlíčkobrodsku a posledních 9 let ho ohrožují kameny z rozbitého jezu. Ten nebylo možné opravit. Paradoxně proto, že oficiálně neexistoval.

 • Narození slůněte

  10:48 do playlistu

  Narození slůněte
  Splněný sen - tak komentují chovatelé zlínské zoologické zahrady narození prvního slona afrického v České republice. Sameček přišel na svět v neděli. Dnes poprvé ho zoo představila médiím.

 • Otevření Avionu

  12:59 do playlistu

  Otevření Avionu
  Rekonstrukce funkcionalistického hotelu Avion je hotová. Majitel stavbu Bohuslava Fuchse opravoval přes pět let. Kromě hotelových pokojů a kavárny jeho spodní patra nově poslouží i jako galerie. Otevřít by měl letos na podzim.

 • Rozorávání Podyjí

  15:27 do playlistu

  Rozorávání Podyjí
  Rozorávání porostů v chráněných územích může podle skupiny vědců pomoct vzácným druhům rostlin. Zejména těm plevelům, které v minulosti vymizely. Na projektu v Národním parku Podyjí spolupracují různé instituce.

 • Muzejní noc

  18:11 do playlistu

  Muzejní noc
  Jednu z prvních letošních Muzejních nocí dnes zažijí návštěvníci Parku Rochus v Uherském Hradišti. Nejmladší tuzemské muzeum v přírodě nabídne program před setměním, ale i po něm.

 • Rekonstrukce lebek

  20:37 do playlistu

  Rekonstrukce lebek
  Ve zjišťování, jak vypadali pravěcí obyvatelé Moravy, pokračují antropologové z Moravského zemského muzea. Tentokrát zrekonstruovali obličeje takzvaných žen z Krumlovského lesa na Znojemsku.

Přehrát vše

Související