iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2021
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3271
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Testování ve firmách

  0:31 do playlistu

  Testování ve firmách
  Zaměstnanci firem s víc než padesáti lidmi budou muset pravidelně jednou týdně procházet testy na covid. Odsouhlasila to včera večer vláda. Kontrolovat to budou hygienici. Některé firmy na jihu Moravy testovaly dobrovolně už teď, jiné s tím teprve začnou

 • Testování ve firmách

  3:18 do playlistu

  Testování ve firmách
  A teď ještě přidáme pohled odborů. Hostem ve vysílání je Alois Kazelle - zástupce Odborového Svazu Kovo Brno a okolí.

 • Vila v ulici Hlinky

  8:59 do playlistu

  Vila v ulici Hlinky
  Stavební práce na vile z 19. století v ulici Hlinky v Brně řeší úřady. Národní památkový ústav se snaží o prohlášení domu za kulturní památku. Stavební úřad navíc na práce nevydal povolení. Majitele si proto radnice pozvala k podání vysvětlení. Jednat by

 • Kontroly omezení pohybu

  11:25 do playlistu

  Kontroly omezení pohybu
  Vojáci a celníci ode dneška pomáhají policii při bezpečnostních kontrolách zpřísněných proti-epidemických opatření. Včera o tom rozhodla vláda. Armáda zatím dala k dispozici skoro 4000 vojáků.

 • Poutní místo Svatý Hostýn

  13:26 do playlistu

  Poutní místo Svatý Hostýn
  Dopady aktuálních opatření velmi tvrdě pocítilo i nejnavštěvovanější tuzemské poutní místo na svatém Hostýně na Kroměřížsku. Třeba na dnešní mši nepřišel vůbec nikdo.

 • otevřená Zvonařka

  16:10 do playlistu

  otevřená Zvonařka
  Po zkušebním provozu ode dneška začalo plně fungovat autobusové nádraží Zvonařka v Brně. Modernizace trvala víc než rok. Náklady přesáhly původně odhadovaných sto milionů korun. Zhruba tři čtvrtiny pokryla evropská dotace.

 • Budoucnost velodromu

  19:00 do playlistu

  Budoucnost velodromu
  Špičková cyklistika se má v Brně posunout dál po proudu řeky Svratky. Místo velodromu v Pisárkách má vyrůst moderní krytá hala v Komárově. Stát má necelých devět set milionů korun. Zaplatit ho má hlavně Brno a Národní sportovní agentura.

 • Antonín Rejcha znovunalezený

  21:51 do playlistu

  Antonín Rejcha znovunalezený
  Moravská zemská a Francouzská národní knihovna podepsaly memorandum o spolupráci - především v oblasti vědy, výzkumu a digitalizace. Dohromady je svedl společný projekt v podobě výstavy a konference o česko-francouzském skladateli Antonínu Rejchovi.

Přehrát vše

Související