iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3757
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Školní rok a nová opatření

  0:31 do playlistu

  Školní rok a nová opatření
  První den školy - ovšem v provizoriu. V základní škole Na Výsluní v Uherském Brodě to dnes platilo beze-zbytku. Kompletní pedagogický sbor je v karanténě, dětem se věnovali náhradní učitelé. Nejcitlivěji to nesly děti, které dnes šly do školy poprvé.

 • Školní rok a nová opatření

  2:28 do playlistu

  Školní rok a nová opatření
  Většina žáků do škol nastoupila podle plánu - třeba i na základní škole v Pohořelicích. I pro ně ale bylo letošní zahájení neobvyklé, kvůli jarním opatřením proti šíření koronaviru mnozí usedli do lavic znovu až po půl roce.

 • Školní rok a nová opatření

  5:26 do playlistu

  Školní rok a nová opatření
  A další změny - roušky musí od dnešního dne lidé povinně nosit při cestování hromadnou dopravou. Na ochranu úst a nosu musí myslet taky na úřadech nebo ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Nové opatření většina lidí respektovala.

 • Vjezd do centra Brna

  9:58 do playlistu

  Vjezd do centra Brna
  Autem do centra už jen pro lidi, kteří ve středu města bydlí nebo tam podnikají. Přísnější vjezdy do centra ode dneška zavedl brněnský magistrát. Končí třeba krátkodobé návštěvnické oprávnění a hlavně možnost projet autem celé centrum.

 • V nemocnici pěstují vlastní zeleninu

  11:57 do playlistu

  V nemocnici pěstují vlastní zeleninu
  Zeleninu z vlastní zahrady servírují pacientům v hodonínské nemocnici. Záhony vznikly spolu se zařízením - před pěti desetiletími. Přes léto z ní zahradnický tým sklidí stovky kilogramů domácích paprik a rajčat.

 • Podoba nového nádraží

  14:04 do playlistu

  Podoba nového nádraží
  Začala architektonická soutěž na podobu nového hlavního nádraží v Brně a celé lokality kolem něj. Soutěž za 50 milionů korun vypsalo Brno společně se Správou železnic. Kancelář architekta města oslovila tři studia, zúčastnit se ale můžou i další.

 • Nová škola dětského domova

  16:36 do playlistu

  Nová škola dětského domova
  Teď ještě na skok zpět k úvodnímu tématu - v plném rozsahu se vrátily do škol poprvé od pátku 6. března i děti na Vysočině. První školní den se týkal téměř 65 tisíc školáků.

 • Divadla bez školních představení

  19:23 do playlistu

  Divadla bez školních představení
  Divadla hrající pro děti si stěžují na opatření Ministerstva školství. To ve svém manuálu doporučilo, aby školy kvůli šíření koronavirové nákazy zvážily účast na kulturních akcích a pokud možno, aby takové aktivity vynechaly.

 • Přípravy Zlín Film Festivalu

  21:43 do playlistu

  Přípravy Zlín Film Festivalu
  Zvýšená hygienická opatření musí řešit i organizátoři jubilejního šedesátého ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Původně se měl konat na přelomu května a června. Víc už s Gabrielou Netopilovou.

Přehrát vše

Související