iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 5. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3402
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obnovené screeningy

  0:25 do playlistu

  Obnovené screeningy
  Masarykův onkologický ústav znovu přijímá pacienty a pacientky na preventivní screeningová vyšetření tlustého střeva, konečníku a prsu. Ta mají zachycovat nádory, které se u jinak zdravých osob ještě neprojevily.

 • Medici pomáhají v nemocnicích

  3:53 do playlistu

  Medici pomáhají v nemocnicích
  U zdravotnictví zůstáváme, spojíme ho se školstvím - Bezmála 25 tisíc hodin odpracovali studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity ve dvou brněnských fakultních nemocnicích. Další ticíce hodin v jiných zdravotnických zařízeních nejen v Jihomoravském

 • Rezervační systém na testování

  5:32 do playlistu

  Rezervační systém na testování
  Nový rezervační systém pro samoplátce testů na koronavirus spouští od zítřka Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích. Zařízení tím chce zabránit dlouhým frontám, které se před stany tvoří. Víc doplní Aneta Beránková.

 • Kontroly zelené hranice

  8:08 do playlistu

  Kontroly zelené hranice
  S hezkým počasím uplynulých dnů přibylo i lidí na cyklostezkách a cestách pro pěší. Ty v jihomoravském pohraničí ale často vedou na Slovensko nebo do Rakouska. Všem, kteří se na hranici neotočí zpátky, hrozí až pětitisícová pokuta.

 • Dům pro seniory v Břevnici v karanténě

  9:56 do playlistu

  Dům pro seniory v Břevnici v karanténě
  Domov pro seniory se speciálním režimem v Břevnici na Vysočině je stále v karanténě – už sedmý týden. Z původních 22 klientů jsou dva podle testů stále pozitivní. Další kontrola je čeká příští týden.

 • Obnovení mokřadů

  12:26 do playlistu

  Obnovení mokřadů
  Do tuzemské krajiny se zvolna vracejí mokřady. Třeba v Březolupech a Podolí na Uherskohradišťsku. Systém mokřadů a malých rybníků v blízkosti vesnic zadrží vodu, která by jinak nenávratně odtekla.

 • Nebezpečné silniční úseky

  14:17 do playlistu

  Nebezpečné silniční úseky
  Mezi nejnebezpečnější místa na krajských silnicích na jižní Moravě se zařadila křižovatka mezi Ratíškovicemi a Hodonínem. V krajském žebříčku, který vychází z oficiálních statistik nehodovosti, se umístila kvůli loňským pěti nehodám, při kterých dva lidé

 • Software z druhé ruky

  17:20 do playlistu

  Software z druhé ruky
  Už jednou použitý software se rozhodlo nakoupit město Znojmo. Díky tomu ušetřilo téměř dva miliony korun. Samotnému pořízení licencí předcházela dlouhá příprava - lidé z radnice jednali s Ministerstvem vnitra a s Microsoftem.

 • Výročí uprchlického centra v Brně

  19:04 do playlistu

  Výročí uprchlického centra v Brně
  Třicet let fungování si připomíná centrum pro uprchlíky v Zastávce u Brna. Vedle pražské Ruzyně je jediným zařízením v Česku, které slouží jako přijímací pro žadatele o azyl. Dřív v Zastávce žili jednotlivci i rodiny dlouhodobě.

 • Záchranný box pro zvířata

  22:11 do playlistu

  Záchranný box pro zvířata
  Ve Frýdku-Místku otevřeli záchranný box pro zvířata. Jedná se o první podobné zařízení na Moravě a ve Slezsku. Lidé ho mohou využít zdarma pro uložení zraněných nebo zatoulaných zvířat.

Přehrát vše

Související