iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 4. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3841
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změny opatření kvůli koronaviru

  1:04 do playlistu

  Změny opatření kvůli koronaviru
  I přesto, že se situace ohledně koronaviru zlepšila, v České republice platí i nadále nouzový stav - a to do 17. května. Úterní rozhodnutí Poslanecké sněmovny dnes schválila vláda.

 • Venkovní aktivity

  2:41 do playlistu

  Venkovní aktivity
  Současná pravidla umožňují rozšířit i seznam oblíbených aktivit venku - i když za zpřísněných hygienických podmínek. Od zítřka otevírají půjčovny třeba lodí na Baťově kanále, některé půjčovny kol nebo lanová centra.

 • Oslavy pálení čarodějnic

  5:53 do playlistu

  Oslavy pálení čarodějnic
  Lidé letos přijdou taky o oslavy takzvané filipojakubské noci, která připadá na poslední duben a je spojená s tradičním zvykem pálení čarodějnic. Letos ale tradici nepřejí jak vládní opatření proti šíření koronaviru, tak sucho, které trápí celou zemi.

 • Farmířské trhy v Olomouci

  7:37 do playlistu

  Farmířské trhy v Olomouci
  První akce od zavedení restrikcí kvůli koronaviru proběhla na výstavišti Flora v Olomouci. Organizátoři využili rozvolnění podmínek a navázali na tradici farmářských trhů v centru města.

 • Pomoc zdravotníkům

  10:23 do playlistu

  Pomoc zdravotníkům
  Lidé stále vyjadřují svou vděčnost zdravotníkům, kteří bojují s koronavirovou epidemií. Do nemocnic posílají finanční i hmotné dary nebo se skládají na nákup nových přístrojů. Majitelé penzionů a chalup zase zdravotníkům nabízejí pobyty zdarma.

 • Podpora kultury a sportu

  13:05 do playlistu

  Podpora kultury a sportu
  Ještě zítra budou k zakoupení vstupenky na Představení nebo Koncerty o ničem. Konat se nebudou - avizované akce mají sloužit jen k podpoře desítek divadel a kapel v celé zemi.

 • Zastupitelstvo Zlína

  15:09 do playlistu

  Zastupitelstvo Zlína
  Zastupitelé Zlína dnes zasedali poprvé od vyhlášení karantény. Přestěhovali se do rozlehlejšího Kongresového centra.

 • Osvobození Ostravy

  18:11 do playlistu

  Osvobození Ostravy
  Přesně 75 let uplynulo ode dne, kdy československé a sovětské jednotky osvobodily Ostravu. Oslavy ale budou kvůli koronaviru spíš symbolické. Lidé zapálí v oknech svíčky.

 • Nedostatek pracovníků v zemědělství

  20:47 do playlistu

  Nedostatek pracovníků v zemědělství
  Vrcholí výsadba některých plodin - a zelinářům chybějí brigádníci. Na tuzemských polích pracují v posledních letech převážně cizinci - a ti se do republiky kvůli uzavřeným hranicím nedostanou. Problém je to už teď - ještě větší nastane, až přijde sklizeň.

 • Oprava Sovince

  23:05 do playlistu

  Oprava Sovince
  Na hradě Sovinci na Bruntálsku pojali správci nouzový stav jako výhodu. Od podzimu tam probíhají rozsáhlé opravy - teď je na ně víc času. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 15 milionů korun.

Přehrát vše

Související