iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
5801
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výkup surovin

  0:36 do playlistu

  Výkup surovin
  Řada škol ve městech a obcích na jihu Moravy ukončuje pravidelný sběr papíru. Kvůli velmi nízké ceně se jim jednak nevyplatí, v některých třídírnách navíc papír nevykupují vůbec.

 • Nižší výkupní ceny surovin

  3:47 do playlistu

  Nižší výkupní ceny surovin
  Ztrátový je v tuto chvíli obchod s vytříděným papírem. Zatímco ještě před několika lety dostaly svozové firmy a střediska odpadu za tunu suroviny i několik tisíc korun, teď papírny třeba lepenku jen přijmou. Neplatí nic.

 • Bezkontaktní platby v MHD

  8:11 do playlistu

  Bezkontaktní platby v MHD
  Plné ruce práce teď mají pracovníci brněnského dopravního podniku. Vyměňují validátory, tedy označovače jízdenek, zhruba v sedmi stech padesáti vozech. Ty nové umožní cestujícím zaplatit jízdenku kartou.

 • Financování motocyklových závodů

  10:42 do playlistu

  Financování motocyklových závodů
  Třicet milionů korun pro Velkou cenu silničních motocyklů. Stejnou částku, jako město Brno, dnes schválili krajští zastupitelé. Letošní ročník se pojede od sedmého do devátého srpna.

 • Aktivní zálohy

  13:15 do playlistu

  Aktivní zálohy
  Víc záložníků k více útvarům. Takový plán stanovila armádě vláda pro budoucích deset let. Počty by se tak měly ztrojnásobit, zálohy už letos doplní 13 jednotek. Kurzem základní přípravy Aktivních záloh právě v těchto dnech ve Vyškově prochází šest desítek

 • Protesty proti politikům

  17:17 do playlistu

  Protesty proti politikům
  Proti zneužívání politické moci dnes protestují lidé v Brně. Reagují tak mimo jiné na zvolení Stanislava Křečka Ombudsmanem a proto se sešli před úřadem veřejného ochránce práv.

 • Umělecké tlumočení

  21:29 do playlistu

  Umělecké tlumočení
  Pět let oslavila brněnská skupina Hands Dance, která se věnuje uměleckému tlumočení do znakového jazyka. Tentokrát její členové zpracovali pro znakování písně skladatele a klavíristy Jiřího Bulise.

Přehrát vše

Související