iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 1. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2432
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zdražení nájmů v Brně-střed

  0:33 do playlistu

  Zdražení nájmů v Brně-střed
  Nájemné v nově přidělovaných bytech v centrální brněnské městské části vzrostlo až o 60 korun za metr čtvereční. Zastupitelé po letech schválili nové ceny.

 • Domovníci v městských domech

  4:23 do playlistu

  Domovníci v městských domech
  Na domy ve správě města čím dál častěji dohlíží domovníci. Nově se starají třeba o společné prostory všech městských bytů na brněnských Vinohradech. Za úkol mají kontrolovat pořádek, technický stav i bezpečnost.

 • Sklizeň ovoce

  8:28 do playlistu

  Sklizeň ovoce
  Sklizeň ovoce byla v loňském roce jednou z nejhorších za posledních 10 let. Meziročně množství sklizených plodů kleslo víc než o čtvrtinu. Důvodem jsou pozdní jarní mrazy, které ovocné stromy loni zasáhly na konci dubna a v polovině května.

 • Vynucené stěhování školy

  11:03 do playlistu

  Vynucené stěhování školy
  Zásadní problém pro Základní uměleckou školu v Luhačovicích. Do konce března, tedy za necelé tři měsíce, se musí vystěhovat z místního zámku.

 • Opravy kulturních domů

  13:51 do playlistu

  Opravy kulturních domů
  Začala plesová sezona. Řada obcí a měst proto pospíchá s opravami kulturních domů, které se před svátky nestihly. Za dva týdny se lidem otevře třeba nově postavený kulturní dům v Olšanech na Vyškovsku.

 • Soud kvůli nehodě vlaku

  16:31 do playlistu

  Soud kvůli nehodě vlaku
  Březnovou srážku dvou vlaků na brněnském hlavním nádraží projedná zítra v odvolacím řízení brněnský krajský soud. Za nehodu už byl městským soudem potrestaný strojvedoucí. Zranilo se 1-a-20 cestujících a dva vlakvedoucí. Víc podrobností přidá Veronika Gec

 • Nedostatek sněhu na svazích

  19:33 do playlistu

  Nedostatek sněhu na svazích
  Výrazné oteplení na horách komplikuje provoz lyžařských areálů. Teploty se drží kolem nuly, rychle odtává vrstva přírodního sněhu a není ani možné uměle zasněžovat.

 • Baťovské fotografie

  21:49 do playlistu

  Baťovské fotografie
  70 unikátních fotografií z výroby ve firmě Baťa představuje výstava ve zlínském zámku. Pocházejí z nedávno nalezeného fotoalba. V roce 1919 ho nechali vyrobit zaměstnanci továrny.

Přehrát vše

Související