iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 12. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2643
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mobilní hospice

  0:22 do playlistu

  Mobilní hospice
  Strávit poslední chvíle života doma místo v nemocnici nebo v léčebně dlouhodobě nemocných – přání stále více lidí. Jen na jižní Moravě se za posledních pět let počet lidí, kteří zemřeli v domácím prostředí s pomocí zdravotníků, víc než zdvojnásobil. Příbu

 • Jak vypadá den zdravotnice

  3:45 do playlistu

  Jak vypadá den zdravotnice
  Lékaři a sestry v mobilní hospicové péči jsou pro své klienty k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Protože jsou kapacity těchto služeb dlouhodobě naplněné, mají pracovníci hospicu dny často naplánované na minuty. Jak přesně jejich pracovní den vy

 • Policie pátrá po třech mužích

  8:09 do playlistu

  Policie pátrá po třech mužích
  Policisté pátrají po mužích, kteří spáchali závažný trestný čin na Třebíčsku. Podle nich ujížděli ve stříbrném autě, po kterém policie vyhlásila pátrání. Vozidlo před chvílí našli odstavené na Žďársku. bepečnostní opatření ale byla parná po celém regionu,

 • Postřik proti jmelí

  9:41 do playlistu

  Postřik proti jmelí
  Nový postřik pro hubení parazitického jmelí bílého vyvinuli vědci z Mendelovy univerzity v Brně. Pomoci by mohl tisícům stromů, které v létě kvůli jmelí usychají. Parazit jim totiž odebírá živiny i vodu.

 • Rizika při nakupování

  11:57 do playlistu

  Rizika při nakupování
  Češi podle dat obchodníků stále nakupují na poslední chvíli. Policisté tak v těchto dnech vyrážejí do obchodních center dohlížet na jejich bezpečnost. Pozor na zloděje si ale musejí dávat i lidé na internetových e-shopech.

 • Vědci zkoumají pesticidy v těle

  14:07 do playlistu

  Vědci zkoumají pesticidy v těle
  Jestli - a do jaké míry - mají obyvatelé jižní Moravy v těle pesticidy zjistí výzkumníci z Masarykovy univerzity. Hledají minimálně sto rodin, které jim k tomu pomohou. Důležitým kritériem je to, zda žijí vinohradů nebo sadů, které pěstitelé postřikují.

 • Zlínský rozpočet a územní plán

  15:01 do playlistu

  Zlínský rozpočet a územní plán
  Změnu územního plánu schválili zlínští zastupitelé. Umožní tak Zlínskému kraji případně postavit novou nemocnici. Zastupitelstvo taky rozhodlo o rozpočtu města pro příští rok. Podrobnosti doplní živě ze zlínského studia kolega Luboš Dostál.

 • Děti tvoří vánoční dárky pro seniory

  19:31 do playlistu

  Děti tvoří vánoční dárky pro seniory
  Udělat seniorům radost před Vánoci se rozhodli učitelé a žáci v základní a mateřské škole v Němčanech na Vyškovsku. Darovali jim výrobky ze soutěže, kterou každoročně pořádají - tvoření s rodiči. Podařilo se jim nashromáždit asi 170 andělů z různých mater

 • Lucerna v Národním divadle Brno

  21:53 do playlistu

  Lucerna v Národním divadle Brno
  Jedno z nejuváděnějších českých dramat se po víc než dvaceti letech vrací na jeviště Mahenovy činohry v novém zpracování. S inscenací Lucerna se divákům poprvé představí nové vedení činohry – umělecký šéf Milan Šotek a kmenový režisér Štěpán Pácl.

Přehrát vše

Související