iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 10. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4879
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Využití náhrad za církevní restituce

  1:16 do playlistu

  Využití náhrad za církevní restituce
  Padesát devět miliard korun plus inflace - taková je částka, kterou mají církve během třiceti let dostat jako náhradu za nevydaný majetek. Náhrady jsou vyplácené od roku 2013, roční splátka je zhruba dvě miliardy korun.

 • Průběh rozhodování Ústavního soudu

  5:06 do playlistu

  Průběh rozhodování Ústavního soudu
  Kolega Daniel Takáč sledoval vynesení nálezu i jeho odůvodnění, které bylo poměrně krátké.

 • Vinobraní vrcholí

  10:30 do playlistu

  Vinobraní vrcholí
  Vinobraní vrcholí a z vinic mizí poslední zbytky révy vinné. Zůstane tam jen to, co chtějí vinaři nechat na sběr ledového vína. Letošní ročník hodnotí zatím co do množství jako slabý. Co do kvality se prý teprve uvidí.

 • Motivace k třídění odpadu

  12:10 do playlistu

  Motivace k třídění odpadu
  Zákaz krmit slepice z tak zvaného biotejneru vydali krajští veterináři. Speciální kontejner s voliérou pro tři slepice stojí na jednom z břeclavských sídlišť. Má lidi motivovat k třídění rostlinných zbytků.

 • Hrdinové z D1

  15:08 do playlistu

  Hrdinové z D1
  Nedělní tragická nehoda na dálnici D1 měla své hrdiny. Lidské životy zachraňovali tři záchranáři z Uherského Hradiště, kteří se vraceli z Prahy. Oběti srážky cisterny a osobního auta vyprošťovali a ošetřovali společně s dalšími neznámými lidmi.

 • Setkání s piloty RAF.

  18:15 do playlistu

  Setkání s piloty RAF.
  Setkat se s letci z druhé světové války přišli lidé do brněnské hvězdárny. Diskutují tu s nimi dva z pilotů 311. československé perutě RAF - Jiří Kafka a Tomáš Lom. Na debatě nezbylo jediné volné místo. Živě s Dominikou Řebíkovou.

 • Čtyři knihy Ivana Blatného

  20:43 do playlistu

  Čtyři knihy Ivana Blatného
  Ke 100. výročí narození jednoho z největších českých básníků - Ivana Blatného - vydala nakladatelství Host a Druhé město čtyři sbírky jeho poezie. Tři z nich vyšly jen jednou - před jeho emigrací do Anglie. Splácí tak dluh vůči básníkovi, kterého bývalý r

Přehrát vše

Související