iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2757
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Parkoviště Park and Ride v Brně

  0:29 do playlistu

  Parkoviště Park and Ride v Brně
  Radní města Brna schválili 11 míst, kde by mohla v příštích letech vyrůst parkoviště Park and Ride. Řidičům nabídnou zhruba 7 tisíc parkovacích míst. Jde o plochy, které slouží k odstavení auta a následné cestě do centra hromadnou dopravou.

 • Parkoviště v regionu

  2:56 do playlistu

  Parkoviště v regionu
  Dostat auta z centra Brna by mohla i záchytná parkoviště v okolních obcích na jižní Moravě. Budováním takových ploch v okolí nádraží chtějí obecní zastupitelé dostat cestující do vlaků a autobusů. Hotovo už je třeba v Hustopečích nebo Židlochovicích.

 • Bydlení pro schizofreniky

  7:31 do playlistu

  Bydlení pro schizofreniky
  Ve Zlíně se dnes ještě jednou vrátili k plánované stavbě bytů pro lidi s duševními nemocemi. Zastupitelstvo projekt minulý čtvrtek schválilo, dnes večer ho vedení města přišlo obhajovat přímo před obyvatele čtvrti Letná. Josef Kvasnička debatu sleduje.

 • Bezplatné obědy pro děti

  10:13 do playlistu

  Bezplatné obědy pro děti
  Přibývá základních a mateřských škol, které podporují projekt bezplatných obědů pro děti ohrožené chudobou. Do páté výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí se zatím zapojilo 109 škol z jihu Moravy. Jednotlivé děti už ale musí přihlásit sami rodiče.

 • Hlukové limity

  12:52 do playlistu

  Hlukové limity
  Na 45ti místech jižní Moravy platí aktuálně výjimka pro překročení hygienického limitu hluku. Většinou jde o okolí frekventovaných silnic jako je třeba průtah v brněnských Bosonohách. Někteří místní proti hluku už roky bojují i soudní cestou.

 • Boj o školu v Jihlavě

  15:09 do playlistu

  Boj o školu v Jihlavě
  Zastupitelé Jihlavy odsouhlasili rekonstrukci opuštěné školní budovy pro soukromou SCIO školu. Náklady na opravu jsou vysoké a město je bude z nájmu dlouho dostávat zpátky. Finanční výbor tuto investici nedoporučil a proti je i opozice.

 • Výzkumníkem s detektorem

  20:36 do playlistu

  Výzkumníkem s detektorem
  Hledání archeologických nálezů pomocí detektorů kovů je běžně nelegální. Jihomoravský kraj a Akademie věd České republiky teď rozjíždí projekt, který má amatérské hledače zapojit do archeologického výzkumu. Na oplátku - za to, že své nálezy archeologům od

Přehrát vše

Související