iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 7. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3507
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové metody boje se suchem

  0:47 do playlistu

  Nové metody boje se suchem
  ové metody boje se suchem hledají Jihomoravané. Pitnou vodou teď šetří obyvatelé Snovídek na Vyškovsku - v minulosti jim během léta několikrát přestala téct. Od dubna má pětina místních nové nádrže, sudy a čerpadla na zachycování dešťové vody na zalévání.

 • Sucho a lesy

  4:07 do playlistu

  Sucho a lesy
  Hostem našeho vysílání je teď Radek Pokorný z Mendelovy univerzity v Brně.

 • Boj se suchem v Brně

  8:30 do playlistu

  Boj se suchem v Brně
  Se suchem bojují taky správci zeleně ve městech. Třeba v Brně se s nedostatkem srážek potýkají už pátým rokem. Ačkoliv tam teploty letos nejsou tam extrémní jako loni, půda je čím dál vyschlejší.

 • Nová hala ve Svitávce

  12:01 do playlistu

  Nová hala ve Svitávce
  Nová multifukční hala začne už za měsíc sloužit obyvatelům Svitávky na Blanensku. Radnice ji nechala postavit za 29 a půl milionu korun na místě původní tělocvičny, která už byla v havarijním stavu.

 • Záchrana opuštěných štěňat

  14:14 do playlistu

  Záchrana opuštěných štěňat
  Trojice štěňat, která někdo v nákupní tašce pohodil do křoví ve Vsetíně, je zachráněná. První z nich si dnes převzali noví majitelé.

 • Omezený provoz na hlavním nádraží

  16:13 do playlistu

  Omezený provoz na hlavním nádraží
  Komplikace na brněnském hlavním nádraží - kvůli překopnutému kabelu je tam omezený provoz. Vlaky nabírají zpoždění. Vývoj situace přímo na místě sleduje kolega Ondřej Puczok.

 • Boj se suchem v obcích

  18:09 do playlistu

  Boj se suchem v obcích
  A zpátky k tématu sucha - stále větší počet obcí řeší, jak přivést vodu do domácností. Třeba ve Velké nad Veličkou už lidem vlastní zdroje podzemní vody nestačí, rozhodli se proto stejně jako další obce na Horňácku připojit se k vodovodu z Hodonína.

 • Svět dnešní noci ve vile Stiassni

  21:55 do playlistu

  Svět dnešní noci ve vile Stiassni
  Svět dnešní noci - tak se bude jmenovat krátký film, který tento týden natáčí v brněnské vile Stiassni americko-britská umělkyně Daria Martinová. Ta je vnučkou Susi Stiassni, která ve vile žila do svých 16-ti let.

Přehrát vše

Související