iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2022
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Následky březnové vichřice

  0:29 do playlistu

  Následky březnové vichřice
  Měsíc od větrné smršti zrušila obec Suchý na Blanensku zákaz vstupu do chatové oblasti, kde vítr poničil desítky stromů. Ty nebezpečné už nechalo vedení obce s pomocí hasičů a odborné firmy vykácet. Zbytek má zmizet během příštích dní.

 • Následky březnové vichřice

  3:21 do playlistu

  Následky březnové vichřice
  Lesní dělníci teď pracují na odstranění popadaných stromů. Zhruba před dvěma týdny začali těžit dřevo v okolí Holštejna, kde byla v rámci jižní Moravy vichřice nejsilnější.

 • Další vývoj moru prasat

  7:13 do playlistu

  Další vývoj moru prasat
  Dalších čtyřicet uhynulých divokých prasat našli jen za uplynulý týden myslivci na Zlínsku. Z toho sedm zvířat prokazatelně zabil africký mor. Na podrobnosti se zeptáme Luboše Dostála.

 • Dopravní omezení u Slavkova

  9:03 do playlistu

  Dopravní omezení u Slavkova
  S dalším dopravním omezením ode dneška bojují řidiči na jednom z hlavních tahů ze Slovenska na Brno. Ředitelství silnic a dálnic tam začalo opravovat pravý jízdní pruh silnice I/50 u Slavkova u Brna.

 • Prevence před mrazy

  11:30 do playlistu

  Prevence před mrazy
  Vinaři a ovocnáři se vyzbrojují na jarní mrazíky. Loni na ochranu své úrody pálili slámu a koks. Letos rovnou testují nové technologie.

 • Inhalace léčebného konopí

  13:42 do playlistu

  Inhalace léčebného konopí
  Šest nových přístrojů pro inhalaci léčebného konopí můžou ode dneška používat pacienti a pacientky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Takzvaná vaporizační stanice je určená všem nemocným, kteří navštěvují Centrum pro léčbu bolesti.

 • Spor o ceny jízdného

  15:59 do playlistu

  Spor o ceny jízdného
  Po čtyřech letech začal soud opět projednávat spor o 16 milionů mezi společností Student Agency a Asiana. Právě Asiana obviňuje majitele žlutých autobusů, že před 10-ti lety nasadil na linkách mezi Brnem a Prahou tak nízké ceny, že ji vytlačil z trhu. Za

 • Přihlášky na základní školy

  19:47 do playlistu

  Přihlášky na základní školy
  Zápisy do prvních tříd v Jihomoravském kraji vrcholí. Zejména v některých brněnských částech už volná místa ve školách nejsou.

 • Těžba stromů v zoo

  21:57 do playlistu

  Těžba stromů v zoo
  Z olomoucké ZOO mizí další smrky. Stromy napadené kůrovcem těží zoologická zahrada už několik let.

Přehrát vše

Související