iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 4. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
2984
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úklid Česka

  0:34 do playlistu

  Úklid Česka
  Začíná největší dobrovolnická akce v tuzemsku - „Ukliďme Česko“. Tisíce lidí se zítra vydají čistit okolí silnic, řek i budov. Jen loni se přihlásilo 96 tisíc dobrovolníků a posbírali 1600 tun odpadků.

 • Úklízí se i na Zlínsku

  2:40 do playlistu

  Úklízí se i na Zlínsku
  Na některých místech regionu se uklízí ještě teď - třeba v obci Zádveřice-Raková na Zlínsku, kam se teď podíváme živě za redaktorem Lubošem Dostálem.

 • Černé skládky

  5:20 do playlistu

  Černé skládky
  Téměř 1500 nahlášených černých skládek a míst znečištěných odpadem na jižní Moravě - to jsou čísla jen ze serveru Zmapujto.cz. Ten slouží jako základ pro v předchozí reportáži zmíněnou celostátní úklidovou akci.

 • Brno proti bariérám

  9:14 do playlistu

  Brno proti bariérám
  Odstranit patníky, nerovný terén a další překážky a tím usnadnit život handicapovaným nebo rodičům s kočárky – brněnský magistrát vyčlenil 10 milionů korun na likvidaci bariér ve městě.

 • Demolice mostu

  11:56 do playlistu

  Demolice mostu
  Demolice mostu na důležité silnici první třídy, která spojuje Brno a Svitavy, začala v Černé Hoře na Blanensku. Od loňského června byl most uzavřený kvůli havarijnímu stavu.

 • Trolejbusy na baterii

  14:01 do playlistu

  Trolejbusy na baterii
  Trolejbusy, které nepotřebují troleje. Tři takové vyšle do provozu brněnský dopravní podnik. Nové vozy ujedou s cestujícími až deset kilometrů na baterii. Pomůžou ve výlukách nebo při prodlužování linek.

 • Začíná sezóna kempů

  15:41 do playlistu

  Začíná sezóna kempů
  Některé kempy na jižní Moravě už odstartovaly novou sezónu. Oproti loňsku otevřel o měsíc dřív třeba Merkur u Novomlýnských nádrží. Živě s Barborou Blažkovou.

 • Setkání vojenských veteránů

  18:37 do playlistu

  Setkání vojenských veteránů
  Novodobí váleční veterání se dnes sešli na základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Akci pro ně spontánně zorganizovali sami vojáci ze základny. Podle nich je potřeba připomínat nejenom veterány, kteří vybojovali naši svobodu.

 • Avishai Cohen na JazzFestu

  20:48 do playlistu

  Avishai Cohen na JazzFestu
  Izraelský basista, zpěvák a skladatel Avishai Cohen opět nadchl brněnské publikum. Na festivalu JazzFest Brno představil své nové album nazvané 1970. Jeho typický skladatelský a aranžerský rukopis se na něm mísí s popem.

Přehrát vše

Související