iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2013
17:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
874
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Romové z ústeckých Předlic nemají kam jít

  0:46 do playlistu

  Romové z ústeckých Předlic nemají kam jít
  Pouhých deset dní zbývá rodině Červeňákových z ústeckých Předlic na to, aby si našla nové bydlení. Své byty musela opustit, protože dům je v havarijním stavu.

 • Boj o ředitelku školy v Řevnicích

  2:43 do playlistu

  Boj o ředitelku školy v Řevnicích
  Boj o ředitelku základní školy rozděluje lidi v Řevnicích. Část rodičů ji kritizuje, další jí fandí. Sama ředitelka očekává, že ve funkci skončí. Kvůli sporům se starostou a radními.

 • Nepřehledný obchvat

  5:09 do playlistu

  Nepřehledný obchvat
  Jako nebezpečný a nepřehledný označují řidiči úsek části obchvatu u Velké Hleďsebe na Chebsku. Využívají ho tisíce řidičů. Přesto, že byl otevřen teprve před rokem, staly se tam desítky dopravních nehod.

 • Zvýšení rychlosti na R46

  6:44 do playlistu

  Zvýšení rychlosti na R46
  Z rychlostní silnice mezi Olomoucí a Prostějovem zmizí tolik diskutovaná stovka. Olomoucké ředitelství silnic a dálnic požádá ministerstvo dopravy o zvýšení maximální povolené rychlosti.

 • First minute zájezdy stále oblíbenější

  9:00 do playlistu

  First minute zájezdy stále oblíbenější
  Češi si oblíbili nakupování dovolené hodně dopředu a se slevou. Cestovní kanceláře letos prodaly už o 10 % víc tzv. first minute zájezdů než loni.

 • Rozdělování dotací

  11:32 do playlistu

  Rozdělování dotací
  Už téměř deset miliard korun vyplatily na dotacích v Moravskoslezském kraji od roku 2007 evropské fondy. Mezi městy získal nejvíce peněz Český Těšín, žebříček obcí pak vede Velká Polom.

 • Výročí transportu plzeňských Židů

  13:33 do playlistu

  Výročí transportu plzeňských Židů
  Plzeň si dnes připomněla transport víc než dvou tisícovek Židů v lednu 1942. Vzpomínkové setkání členů židovské obce už pět let podporují taky zástupci křesťanských církví.

 • Sociální služby pod jednou střechou

  15:16 do playlistu

  Sociální služby pod jednou střechou
  Mateřské centrum, nízkoprahové zařízení pro děti, krizové centrum nebo terénní služba - všechna tato zařízení mají teď Prachatice pod jednou střechou. Sloučilo je občanské sdružení Portus, které se stará téměř o dva tisíce klientů.

 • Archeologické nálezy na Dolním náměstí v Olomouci

  17:00 do playlistu

  Archeologické nálezy na Dolním náměstí v Olomouci
  Téměř po roce rekonstrukce olomouckého Dolního náměstí finišuje. Město se rozhodlo druhé největší náměstí zatraktivnit a připomenout, jak vypadalo před stovkami let.

 • Kontroverzní muzeum v Liberci

  19:06 do playlistu

  Kontroverzní muzeum v Liberci
  Kontroverzní muzeum tramvají v Liberci nakonec přeci jen vznikne. Po finančních problémech místního dopravního podniku se o projekt začal zajímat majitel vznikajícího parku IQ Landia.

 • Mobilní muzeum jako klíč k záchraně trampingu

  20:55 do playlistu

  Mobilní muzeum jako klíč k záchraně trampingu
  Fanoušci trampských písní už několik let sbírají předměty spojené s tímto životním stylem. Na otevření stálého muzea peníze nemají, zřídili si proto pojízdnou expozici, se kterou přijeli taky na brněnské veletrhy cestovního ruchu.

 • Pletení košťat

  22:48 do playlistu

  Pletení košťat
  Koště nemůže chybět v žádné chalupě. Ale vyrobit ho z prouti, to chce nejen šikovnost, ale taky odborné základy. Proto ve středisku ekologické výchovy v Horním Maršově v Krkonoších pletení košťat začali vyučovat.

Přehrát vše

Související