iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 11. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1314
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové vedení Brna

  0:29 do playlistu

  Nové vedení Brna
  Skoro na den přesně - po dvaceti letech - dnes usedla do primátorského křesla v Brně žena. Společně s Markétou Vaňkovou z ODS zastupitelé zvolili i její náměstky a další radní. Podívejte se, jak volba nového vedení brněnské radnice probíhala a čemu se cht

 • Rozhovor s primátorkou

  4:08 do playlistu

  Rozhovor s primátorkou
  Nová primátorka Markéta Vaňková z ODS je teď hostem ve vysílání.

 • Fotograf primátorů

  8:43 do playlistu

  Fotograf primátorů
  Bývalého primátora Petra Vokřála čeká ještě jeden úkol. Během několika týdnů by se měl setkat s uměleckým fotografem a portrétistou Jadranem Šetlíkem. Ten je autorem všech obrazů porevolučních primátorů Brna. Celkem jich zvěčnil už 7.

 • Epidemie žloutenky

  12:05 do playlistu

  Epidemie žloutenky
  Na jižní Moravu by se - podle krajských hygieniků - mohla vrátit epidemie žloutenky typu A. Hlavním důvodem je dlouhodobá nízká proočkovanost. V letech 2016 a 2017 se s nemocí špinavých rukou, jak se chorobě říká, potýkalo Brno a okolí.

 • Komplikace kvůli sněhu

  14:28 do playlistu

  Komplikace kvůli sněhu
  První letošní vydatnější sněžení zasáhlo dnes odpoledne jižní Moravu. Na některých místech v regionu přeháňky ještě teď komplikují dopravu. Odpoledne autobusové spoje nabíraly až čtyřiceti-minutová zpoždění. Podrobnosti přidá kolega Ondřej Šimeček.

 • Zimní provoz na D1

  16:24 do playlistu

  Zimní provoz na D1
  Provoz na dálnici D1 budou až do konce roku komplikovat stavební práce mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem - i přesto, že už se mělo po dálnici jezdit bez omezení.

 • Znovuobjevený most v Holešově

  19:19 do playlistu

  Znovuobjevený most v Holešově
  Stovky let zasypaný raně barokní most před zámkem v Holešově na Kroměřížsku město zachová a zpřístupní návštěvníkům. Stavbaři teď dokončují novou železobetonovou rampu.

 • Skladby pronásledovaných autorů

  21:00 do playlistu

  Skladby pronásledovaných autorů
  Zmařené naděje – to je název koncertu odkazujícího ke sto letům republiky i k 50tiletému výročí okupace. Skladbami tří skladatelů, které události posledního století negativně ovlivnily, uctili obě výročí sboristé z pěveckého sboru Vox Iuvenalis.

Přehrát vše

Související