iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2283
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:06 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv

 • Bleskové záplavy po deštích

  3:44 do playlistu

  Bleskové záplavy po deštích
  Po vytrvalých a vydatných deštích těchto dnů a uplynulých hodin skutečně zvedly hladiny a průtoky se zvýšily na úroveň různých stupňů povodňového nebezpečí. Momentálně na nejvyšší 3. stupeň, který znamená stav ohrožení, vystoupala Úslava na Plzeňsku.

 • Pražští hasiči prošli dalším cvičením

  5:12 do playlistu

  Pražští hasiči prošli dalším cvičením
  Zatímco někde byli hasiči kvůli velké vodě v plném nasazení, v Praze se na takovou možnou kritickou situaci připravovali. V Komořanech si nacvičovali obsluhu velkých čerpadel.

 • Obec žádá o výstavbu protipovodňové ochrany

  6:53 do playlistu

  Obec žádá o výstavbu protipovodňové ochrany
  Vodou zaplavené Šilheřovice jsme viděli v úvodní reportáži. 4 roky tam usilují o výstavbu protipovodňové ochrany. Jenže všechno ztroskotává na tom, že obec nemá dost svých pozemků, aby je mohla vyměnit s majiteli parcel, na nichž by měl vzniknout zádržný poldr.

 • Novinky z tiskové konference vlády

  7:47 do playlistu

  Novinky z tiskové konference vlády
  Vláda ještě na poslední chvíli upřesnila podmínky pro otevření a provoz venkovních zahrádek restaurací, kaváren, cukráren, hospod, barů a dalších občerstvení platné od pondělí. Dále také změnili podmínky cestování.

 • Cestování do Bavorska

  8:23 do playlistu

  Cestování do Bavorska
  Lidé, kteří bydlí blízko nebo aspoň v dosahu hranic s Německem, od první chvíle, kdy je to zase možné, ve velkém využívají možnosti cest za nákupy do sousedních spolkových zemí - Bavorska a Durynska.

 • Cestovní kanceláře mají omezenou nabídku

  10:14 do playlistu

  Cestovní kanceláře mají omezenou nabídku
  Situace ohledně možností cest do vzdálenějších a exotických zemí je zatím dost nepřehledná. Některé státy mimo Evropskou unii turisty zatím vůbec nepřijímají - a to ani v případě, že mají negativní PCR test nebo doklad o očkování.

 • Rotační výuka na základních školách

  11:37 do playlistu

  Rotační výuka na základních školách
  Od pondělí se k výuce do škol, v tuto chvíli nastálo, vracejí všechny děti z 1. stupně základních škol. A stejně tak systém střídavé výuky - ve škole a distančně ob týden - končí žákům 2. stupně a studentům nižších ročníků víceletých gymnázií.

 • SeČTeno z kraje Vysočina

  13:18 do playlistu

  SeČTeno z kraje Vysočina
  Týden co týden, vždy v pátek, vám v našem zpravodajském seriálu SeČTeno nabízíme pohled na to, jak covidová pandemie za uplynulý rok zasáhla do života jednotlivých regionů.

 • Velký zájem o malotřídky

  16:14 do playlistu

  Velký zájem o malotřídky
  Malotřídky, které se při rozvolňování otevíraly mezi prvními, se v regionu znovu dostávají do obliby. Rodiče upřednostňují rodinnou atmosféru malé školy a také nižší počet dětí v lavicích.

 • Chybí peníze na opravu silnic

  16:59 do playlistu

  Chybí peníze na opravu silnic
  Na Vysočině se škrty vyhnou jediné a pro kraj klíčové oblasti, a tou je doprava, konkrétně opravy silnic a dálnic. Veškeré práce tady budou pokračovat podle plánu.

 • Plzeňský kraj rozdělí obcím dotace

  18:48 do playlistu

  Plzeňský kraj rozdělí obcím dotace
  Plzeňský kraj rozdělil obcím do 2 000 obyvatel na dotacích z Krajského programu stabilizace a obnovy venkova na šedesát milionů korun. Peníze půjdou do obecních budov, místních silnic, požárních nádrží, osvětlení i na opravu památek.

 • Hradební opevnění v Čáslavi je nebezpečné

  20:20 do playlistu

  Hradební opevnění v Čáslavi je nebezpečné
  Kontrola hradebního opevnění v Čáslavi po zimě ukázala, že jeho část je v havarijním stavu. Na mnoha místech se jeho zeď bortí a padají z ní kameny. Až tak, že město musí situaci naléhavě řešit.

 • Popelnice s čipy a GPS na Voticku

  21:48 do playlistu

  Popelnice s čipy a GPS na Voticku
  Kolik se vyprodukuje a vyveze odpadu z popelnic? To teď budou s naprostou přesností vědět v devíti obcích na Voticku ve středních Čechách. Právě teď v nich začali instalovat speciální čipy, které všechny tyto údaje zaznamenávají.

 • Most má nově i digitální podobu

  23:49 do playlistu

  Most má nově i digitální podobu
  Digitálního dvojníka města Mostu vytvořili během distanční výuky žáci z tamní Základní školy Zdeňka Štěpánka. Učitel Petr Mašek chtěl, aby děti čas u počítače trávily smysluplně a rozvíjely při tom svoji kreativitu a počítačovou gramotnost.

Přehrát vše

Související